• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 03:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Коридораси - общи въпроси

Започната от sk4, 21.09.2005 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

миа

 Коридорасчетата са сравнително дребни и непретенциозни рибки, така че и аз мисля, че ще им е добре.

zambo

Пасаж от 6-10 коридороса в този размер аквариум няма да имат проблем да живеят .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

edeseu

Имам два коридораса - единия постоянно се крие пък другия е много жизнен - днеска видях ,че този който е много жизнен има една бяла точка на дясната перка ... искам да попитам дали е някакъв проблем ... ?

Giorgio_Armano

може би ихтио
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Асен Евгениев

Една точка още нищо не означава, но бъди нащрек, за да вземеш мерки при необходимост.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Жорка не се базикай с момчето.Бронирано сомче и ихтио :)
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

И в момента имам сомчета с бели точки /единични/, но са си живи и здрави, явно са се
появили като част от окраската.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

edeseu

Ем онзи ден ги взех от магазина пък днеска видях... трябва да го снимам :) Искам да попитам и струята на филтъра много ли силна трябва да е или по-слаба.. ?

MeTogu

Не се притеснявай от тази точка.А струята трябва да е поносима за всички други рибки.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Borko7

Имам следния въпрос: Забелязали ли сте коридорасите да са чувствителни и ленсо да умират?
В единия ми аквариум от тях имам най-много жертви (corydoras paleatus ). Параметрите на водата съм мерил преди и не е имало някакви сериозни патологии. В началото, още като нови риби ми умряха около 4-5, после периодично някое друго. Неоните почти не са умирали, както и скалариите.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Bolta

При мен също се случваше това. Започнаха да измират един по един периодично. Обяснявам си го с факта, че тогава бях доста по-неопитен (не, че сега съм много опитен), но нямаха никакви видими заболявания.Едните си бяха Коридорас Палеатус, а другите пак такива, но албиносната форма. И от двата вида имаше жертви.

rakim

Попада ли достатъчно и разнообразна храна за тях на дъното?
540л Южна Америка

wire

Имат ли къде да се крият? Имаш ли много ситен грунд?
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

Borko7

имам пясък за грунд. Какво общо има?
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

wire

Чел съм че понякога прекарват песъчинки през хрилете си. Ако са много остри, то може да се наранят.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

Similar topics (5)

1194

Публикации: 255
Прегледи: 99483

27008

Публикации: 16
Прегледи: 8053

11923

Публикации: 40
Прегледи: 65917

1045

Публикации: 55
Прегледи: 58120

1938

Публикации: 69
Прегледи: 64741