• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бели петна по анцитрус.

Започната от n1k3r, 28.06.2021 18:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

n1k3r

Здравейте. Забелязах, че мъжкият ми анцитрус имаше малко бяло петно. Та реших да направя 1 процедура с метиленово синю, но без успех. Петното стана още по голямо и се появи още 1 от другата стграна зад главата.  Та каква е тази болест и с какво и как да го лекувам. Това нещо става от ден на ден все по голямо. Този мъжкар го има от 3 години и искъм да го излекувам.

n1k3r


mushroom

Здравей,
колега не знам какво е това, но с метиленово синьо няма да стане. Да не давам някакви грешни съвети, но ако е бактериална инфекция има един препарат на Sera казва се Bactopur.
За целта обаче трябва да го отделиш в отделен съд, за да не си прецакаш азотния цикъл в аквариума.
Дано някой колега пише също. Или ако имаш доверен магазин за акваристика се посъветвай с човека там.
Успех!
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

niky

От тая снимка ми прилича на Сапролегния, ама не мога да бъда сигурен разбира се. Раните са мъхести, веднъж съм виждал такова нещо. Аз лекувах с бензицилин, нистатин, но може да пробваш и с Tetra Medica Fungi Stop или  Sera mycopur.

Най-добре извади рибата в друг съд, защото има голяма вероятност и да не се оправи.

А сигурен ли си, че не са рани...да се завира някъде където има остри краища?

n1k3r

За над 3 години не съм променял нищо по аквариума. Изключвам го като вариант да се е надрал някаде. Това бялото седи като мъхесто да не кажа, че бие като на мухъл.

niky

Значи е най-вероятно това което казах. Изваждай го и почвай лечение. Дано имаш късмет да не се заразени и другите.
Аз бих направил една по-голяма смяна на вода, засега. Ако и други има заразени най-добре антибиотик директно в аквариума.

Similar topics (2)

59704

Публикации: 0
Прегледи: 6023

55506

Започната от Ivko2002


Публикации: 6
Прегледи: 3554