• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Калихти

Започната от P_A_N_T_E_R_A, 25.01.2007 15:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

botan

Ама защо фикус ?!!? Не ти ли направи впечатление, че пуска бял, млечен сок? :-|
Следващия път пробвай с листо от едролистния спатифилум. *THUMBS UP*

eventer

Цитат на: botan - 28.01.2008 20:05
Ама защо фикус ?!!? Не ти ли направи впечатление, че пуска бял, млечен сок? :-|
Следващия път пробвай с листо от едролистния спатифилум. *THUMBS UP*
Не забелязах да пуска сок, може би защото преди това го киснах отделно. Листото на фикуса е завито по много подходящ начин за задържане на пяната.

Сега, като погледнах, и спатифилум е подходящо, така е. Но просто имах фикус под ръка, а и сомовете го харесаха.
Подводно животновъдство и подводно земеделие

at.angelov

Здравейте , ще може ли някой да пусне снимки на аквариум в който има листо искам да видя как се закрепва неподвижно , колко е голямо това листо и на повърхността на аквариума ли се оставя или по надолу , моля някой който има такива снимки или може да даде връзка към такива снимки да ги покаже , благодаря предварително

nidkolio

03.04.2009 17:25 #48 Last Edit: 03.04.2009 17:30 by nidkolio
Цитат на: at.angelov - 03.04.2009 16:22
Здравейте , ще може ли някой да пусне снимки на аквариум в който има листо искам да видя как се закрепва неподвижно , колко е голямо това листо и на повърхността на аквариума ли се оставя или по надолу , моля някой който има такива снимки или може да даде връзка към такива снимки да ги покаже , благодаря предварително

http://www.catfish.cz/fotky/thor2/thor.htm
Горе долу така изглеждат нещата
Успех
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

at.angelov

А колко трябва да са пораснали сомчетата за да започнат да се размножават , защото тези на снимката като ги гледам те направо са за въдица  :-D .
Като възраст или като размер кога стават полови зрели ?

nidkolio

Цитат на: at.angelov - 03.04.2009 22:50
А колко трябва да са пораснали сомчетата за да започнат да се размножават , защото тези на снимката като ги гледам те направо са за въдица  :-D .
Като възраст или като размер кога стават полови зрели ?

Според мен е на възраст... но коло точно не мога да ти кажа
Да речем че около година и вече стават, но не го приемай за верно, просто предполагам че ако са на година със сигурност ще стане. По млади... де да знам
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

bazabaza

Поне на 1.5год. трябва да са,за да се размножават.Вместо листо аз ползвах тарелка от кайма.С нея е по-практично ,мехурчетата не излизат а стоят под нея(тарелката).
Търся женски калихт ,ако някой има за продан ще го взема.

Bai Pe6o

Имам едно въпросче. Някой може ли да ми каже какво трябва да е нивото на водата. Интересува ме повече долната граница. Сдобих се с много широк аквариум, перфектен за подрастващи сомчета. На дължина също е добре - 82см. Проблема е, че е много плитък. Мога да осигуря не повече от 20 см воден стълб  *dontknow* . Като цяло хваща доста вода - 90л, ама се притеснявам дали родителите ще могат спокойно да си правят брачните игри при толкова малко вертикално пространство.

zambo

Идеален развъдник за сомове . 10-15 см. воден стълб и увеличаваш по малко , като започнат да растат .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Bai Pe6o

Много ме зарадва и благодаря за бързия отговор.  *thanks  *DRINK*

martin_euro

Здр, на всички ! Искам малко помощ ? Имам 2 големи мъжки калихта  днес купих и 2 огромни женски. След като ги пуснах в общия аквариум, мъжките почват да правят балончета с хрилети си ! При мъжките няма доминиращ сигурно са братя! Отделям един мъжки и една женска в отделен аквариум с тарелка и те не мърдат ! Стоят си на дъното! А в общия аквариум другия мъжки не се спира само прави балончета! Размених мъжките пак същото отделените не мърдат ! А другия мъжки почва пак да прави мехурчета . Какво да правя ?

: 03.03.2012г 17:05ч
ъп
никой не помага

АМАЗОН

Сложи парче пластмаса или депрон на повърхноста в размножителния аквариум.

martin_euro

Сложих мъжкият прави гнездо , но какво да правя с другите риби, и ако хвърлят хайвер как изглежда ? На анцитрус съм виждал , но на калихт не .

beta61

Сложи две парчета стеропор женските ще залепят хайвера си върху тях.Хайвера е жълтеникъв.После сложи стеропора с хайвера в друг съд с по-силна аерация там сложи и трипафлавин и след 3-4 дена хайвера ще започне да се люпи.След като малките проплуват започни да ги храниш с излюпена артемия.

martin_euro

 Мерси много!!! Tрипафлавин  да си купя от зоомагазин нали? А стереопора с хайвер, мога  ли да го извадя без вода за 10секунди докато го преместя !!!

Similar topics (5)

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13626

1194

Публикации: 255
Прегледи: 98860

36961

Публикации: 46
Прегледи: 20108

11923

Публикации: 40
Прегледи: 65135