• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

26.05.2020 10:10

Новини:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Biusky

Здравеите колеги вече 2ри път анциструсите имат хаивер побеля целия и не се излюпи сега имат пак и има пак 2 побелели топчета изхвърлени отвън какво да направя моля

yasen_vn

Здравей, колега!
Каква е температурата на водата и слагаш ли в нея някакви дезинфектанти?

Biusky

24 градуса не слагам нищо какво трябва да слагам и да дигна ли градусите

yasen_vn

Не, всичко е ок. Може таткото още да не е "опитен", но щом са започнали да хвърлят, мисля, че ще се им получи.

Biusky

Няма ли как да му помогна вече има повече бели топчета мосля че и този път няма да могат да се излюупат

yasen_vn

Да не би да имаш някакви гадини в аквариума. Може да сложиш малко метиленово синьо, но да не е трипафлавин.

Biusky

Ще сложа а да дигна ли 26 градуса не съм виждал гадини иначе има само анциструси в аквариума

yasen_vn

Biusky

А да сменям ли по често водата или само 1 път в седмицата и всеки ден ли да слагам метиленово синьо

NO CARRIER

Един път седмично е добре. Не прехранвай, ако няма нужда и метиленово синьо не слагай.

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Biusky

Този хайвер добре ли изглежда и дали ще се излюпи защото е вече на 5 дена и мисля че пак няма да може

MeTogu

Всичко изглежда нормално. Всичко става по-бавно заради по-ниската температура. 26 градуса е класика. Стимулирането става с по хладна вода. Не де притеснявай. Остави рибите на спокойствие.  Не е фатално че изхвърлят някое друго зърно. Те си знаят работата.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

Какво стана с Анциструсите? Излюпиха ли се?