• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

iivs

Днес анциструсите ми хвърлиха пак имам две нови женски воални и един нов обикновен .мъжкар,Та самеца е обикновен самката воална,дали малките ще са смесени воални и обикновенни или ще бъдат  само обикновенни.Хвърляли са ми мъжки обикновен и женска албинос и винаги излизаха черни.Между другото днес беше голяма война кой да оплоди хайвера един друг самец се напъха вътре в пещерата и титуляра с доста зор го изхвърли след което преместих мъжкаря заедно с хайвера в развъдния за да не го притесняват другите самци.Между другото от 5 пещери в аквариума винаги избират една и съща явно всички предпочитат по тъмния цвят.

niki_o

Късметлия,от 5 Анцитроса в различни мой аквариуми всички са женски :-(

yasen_vn

При всички положения ще имаш и от двата вида със сигурност.

Caxapa

Той Ясен ме изпревари с поста си но... Ще имаш и от двата вида. В мой аквариум имам обикновен мъжкар и две женски като едната е нормална L144 и шлаерна L144.. Имам и от двата вида .

iivs

Вчера трети чифт хвърли хайвер и тъй като в общия има и други мъжки извадих пищирата с хайвера и бащата в люпилния аквариум където има друга пещера с предишното люпило.Снощи двата въжкаря за момента бяха разменили местата си, но на сутринта пак си бяха по местата!

venitos

Здравейте,  един въпрос към специалистите развъдчици. Когато женската съзрее полово, но няма мъжки такъв . . . образува ли хайвер, и ако да - хвърля ли го, или го пази в себе си докато се появи полово зрял мъжки?  *UNKNOWN*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs25.postimg.org%2Fvsynxqwuj%2F3150.jpg&hash=9e04c2edcf4c31bc9716dd722a91783aa6af7af3

grigor nakov

Без полово зрял мъжки нищо няма да се получи ;-)

iivs

Моите хвърлиха за четвърти път този месец

iivs

Не мисля че ще произведе хайвер без наличие на мъжкар,Предполагам че мъжкаря предизвиква производството на хайвер от женската.

kakd4

 Със или без мъжки, женската си образува хайвер, сама обаче не хвърля.Дали с времето при липса на мъжки се за запушва не знам, при други видове се случва...Скоро три млади женски ми хвърлиха по едно и също време, една след друга в тръба с един голям мъжки.Над 100 малки...

Caxapa

Цитат на: venitos - 03.03.2015 22:49
Въпроса прочете ли? Или реши да напишеш нещо!
Гришата го е казал малко общо но като цяло,  да..нищо няма да се получи.  Малко по-обяснително  го е казал колегата
Цитат на: kakd4 - 04.03.2015 04:31
Със или без мъжки, женската си образува хайвер, сама обаче не хвърля.Дали с времето при липса на мъжки се за запушва не знам, при други видове се случва..
Или така още използван жаргон -запича

kakd4

 И аз използвам "запича", но тук реших да използвам запушва  :-)

dalgia

Без мъжки не хвърля хайвер.Стой си надута.Със времето може и да се запуши.Мъжкият е този който я кара да хвърля.Преследва я докато не получи хайвера за който да се грижи.

kakd4

 Ако водата се опреснява правилно няма нужда от някакви специални параметри, само да има готови риби.И е много важно да имат подходящо укритие, където мъжкия сигурно да може да отгледа малките.Няма ли такова укритие няма да стане.Аз ползвам тръба затапена от двата края със стъкло и с отвор отгоре.Така мъжкият пази един отвор, а и повечето риби не влизат в затворени пространства, за разлика ако е само тръба.При желание мога да кача снимка на приспособлението.

NO CARRIER

Съжалявам. Темата е почистена.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

482

Публикации: 696
Прегледи: 244869

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3699

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5417

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8387

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3918