• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kozl

Бащата бял, майката черна. Имам 2 мъжки бели и една женска черна. А малките ги извадих от филтъра дни след излюпването може и повече от седмица.

mitaka_yakov

Вземи някакво укритие - ваза,керамична тръба, пещера...и бъди подготвен за следващото люпило  :-)

mitaka_yakov

Пак да се похваля   :-D   Една седмица след като изкарах малките от тръбичката и я поставих отново в общият аквариум, кво да видя днес - не само че има пак хайвер, ами вече се е излюпил   :-D :-D :-D Чудя се кога да го изкарам, мисля да изчакам малките да си променят цвета то ест да им изчезне жълтъчното мехурче и да ги пусна при другите бебета, които днес правят точно 2 седмици и са вече с големина около 1см. Вие как мислите дали да ги вадя още днес или да изчакам да почнат да наизлизат ? Бащата си обикалям ту влезне в тръбата, ту излезне , не ги пази много много. За по-малко от 20 дена - 2 пъти анциструсите и 2 пъти скалариите, ще се побъркам  *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO*

Caxapa

От опит знам, че няколко поколения на едно място не е добре. По-големите  ще хапват и каквото остане за дребосъците, които ще започнат да изостават с растежа. Другото което е, че Анциструсите  бебета ще си намерят сами какво да ядат в общия аквариум.

mitaka_yakov

Разликата  ще бъде 2 седмици . Дали е много, за да бъдат новите подтиснати и да им изостане растежа ? Това, което ме притеснява, е дали малките няма да бъдат изядени в общият аквариум. Имам скаларии и си мисля, че може да ги изядат  :-( Освен да изчакам няколко дена и да пусна първото поколение на 16-17 дена(около 1 см.) в общият, а второто поколение да изкарам в родилният аквариум. Как мислите колега, кое ще е по-добре ? Или да оставя второто люпило в общият и каквото стане ?

mitaka_yakov

Едно въпросче да задам  :-) Какви рибки ще се получат от обикновен мъжки анциструс и обикновен женски албинос ? Сноши ги гледах как се гонят около тръбата и днес сутринта гледам хайверче  :-) :-)

Caxapa

Отговора е един. Няма да се пръкнат шарени като тапири. Ще има  от окраската на бащата  и на майката като процента ще зависи от силата на гените при единия или другия.

mitaka_yakov

Ахам, дано има повече албиноси, че вече имам 2 поколения обикновени и ми се иска някакви по шарени. относно тапирите  :-D миналата седмица на пазара в подуене видях едни обикновени албиноси и тук таме има малки кафяво, така че не се знае  :-D но как са се получили не знам. Продавача каза че са си от обикновените ама не исках да досаждам как са се получили :-)

stamata

Здравейте колеги!
Имам 4 анциструса (2 албиноса и 2 обикновени). Отделих двата бели, понеже исках бебета албиноси. И сега си гледам 50 броя обикновени тъмни анциструсчета. Как да ги комбинирам, за да изкарам бели малки?
Може би бял мъжки с черна женска или?

mitaka_yakov

Ами той Сахара е написал, че това зависи от това колко силни са гените на родителите.Сигурно твойте албиноси са от обикновени-тъмни анциструси и им е било заложено в гените да са си тъмни,не знам  *dontknow*

Harry1976

Цитат на: mitaka_yakov - 28.01.2014 17:52
Едно въпросче да задам  :-) Какви рибки ще се получат от обикновен мъжки анциструс и обикновен женски албинос ? Сноши ги гледах как се гонят около тръбата и днес сутринта гледам хайверче  :-) :-)

Аз имам такива. Отговорът е много прост - 100% обикновени се получават. Генът при албиносите е рецесивен!  ;-) Хубавото в случая е, че поколението го носи и при кръстосване помежду им или с албинос ще има и албиносчета в поколението. В момента изчаквам моите (обикновени, но с един родител албинос) да се кръстосат, за да видя дали ще има албиноси при тях.  *THUMBS UP*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

mitaka_yakov

Цитат на: Harry1976 - 29.01.2014 09:29
Аз имам такива. Отговорът е много прост - 100% обикновени се получават. Генът при албиносите е рецесивен!  ;-) Хубавото в случая е, че поколението го носи и при кръстосване помежду им или с албинос ще има и албиносчета в поколението. В момента изчаквам моите (обикновени, но с един родител албинос) да се кръстосат, за да видя дали ще има албиноси при тях.  *THUMBS UP*

Благодаря  *THUMBS UP* Чакам ги да се излююпят след 3-4 дена.  :-)

Caxapa

То и при мене има една албиносова женска но до сега ни едно на нея не съм видял да се пръкне, пък и може да е рано да става булка, или да не стига ред за нея.

mitaka_yakov

Днес малките се излюпиха на втория ден и половина, доста бързо в сравнение с преди. Засега са си светли-жълто-оранжеви. След няколко дена като си добият цвета ще пиша дали има някой албинос или всичките са си чернички  :-) :-)

skorpi_zoo

Аз още не мога да се похваля. :duvar:
Мойте хвърлиха за първи път преди 3 месеца и мъжкия от неопитност или нехайства изтика хайвера извън трабата.
Сложих им делвичка след това,но още чакам ама ефект никакъв. *dontknow*
Ако го хвана тоя Мърфи...

Similar topics (5)

56677

Публикации: 8
Прегледи: 4976

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13789

482

Публикации: 696
Прегледи: 245850

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3716

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5459