• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 23:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Harry1976

Да, лесно е. Моля, прегледай темата по-назад, изписано е доста и като обем, и като подробности по въпроса.  ;-)
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

NARHAIM

Здравейте,темата е стара,но за мен е съвсем актуална :)
От няколко седмици,мъжкият анциструс ми изчезва и забелязах,че ми разравя делвата с анубиал,известно време ,след това,женската я нямаше,а после,пак мъжкият изчезна.Като им пускам храна,виждам,как се изнизва от "леговището" и бам,днес видях малчуганите :)
По темата е писано много,окапаха ми очита да чета,така че мисля,че няма нужда от помощ...поне за сега  :D
Просто пиша,да се похваля  :D :D :D

Harry1976

Честито, колега!  *DRINK* Да не забравите да почерпите!  :-D
Няма основания за тревоги, таткото ще се грижи добре за малчуганите.  *THUMBS UP* ;-)
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

mitaka_yakov

Емм да се похваля и аз тогава  :-D От доста време наблюдавам женската с един огромен корем, направо ще се пръсне и днес какво да видя - хлътнал навътре все едно е болна и почнах да оглеждам аквариума за други болни рибки и какво да видя в една от керамичните тръби открих таткото да пази своето поколение - хайвер засега.Още не съм решел дали да го оставям в общия или да отделя таткото с тръбата, ще чета тук и ще преценя  :-) :-) :-)

Desmoria

Ако имаш възможност направи някоя и друга снимчица, никога не е излишен снимков материал. :) Поздравления за събитието. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

mitaka_yakov

Цитат на: Desmoria - 19.12.2013 09:25
Ако имаш възможност направи някоя и друга снимчица, никога не е излишен снимков материал. :) Поздравления за събитието. :)

Благодаря! Като излезе  мъжкия от тръбичката ще ги снимам като се излюпят и даже мисля да снимам и документирам как израстват. Просто в момента няма как да снимам защото мъжкият и застанал над хайвера и пърха с перки да има приток на вода и кислород и нищо не се вижда  :-)

Публикациите са слети: 19.12.2013 15:23

А и едно въпросче да питам по-опитните и вече успелите някакви отзиви към някоя храна за малките ? Марка или вид ? Впечатления ? Може и на лично да няма после реклама или нещо подобно.

Desmoria

В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

yasen_vn

mitaka_yakov, каквато и храна за дънни рибки да купиш, стриваш я на ситно и я даваш. Аз като ги гледах на голо дъно забелязвах, че докато са малки, да речем първия месец, ако пърченцата храна са по-големи, си остават на дъното дълго време, затова в началото е необходимо храната да е ситна.

mitaka_yakov

19.12.2013 21:07 #668 Last Edit: 21.12.2013 14:53 by mitaka_yakov
Благодаря Ви много, нямам търпение да се излюпят  :-) :-) :-)

Публикациите са слети: 21.12.2013 14:51



Публикациите са слети: 21.12.2013 14:53

Таткото пази бибетата  :-D

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs15.postimg.cc%2Fgqxurfwt7%2FDSC09429.jpg&hash=4f67ba10c9e8c369d84f223e0baf7fc8f9e13342

danielmalinov

имам един въпрос и ако нйакой ме посъветва много 6те съм благодарен
в момента единият ми мъжки анциструс мъти днес забелязах хайвер
В аквариума имам 1 bothia almorthae  дали няма да изяде малките от другите рибки не ме е страх толкова неонки, hasemania nano,и един 4ифт  молинезии аквариумът ми е 60л

mitaka_yakov

Цитат на: danielmalinov - 21.12.2013 18:47
имам един въпрос и ако нйакой ме посъветва много 6те съм благодарен
в момента единият ми мъжки анциструс мъти днес забелязах хайвер
В аквариума имам 1 bothia almorthae  дали няма да изяде малките от другите рибки не ме е страх толкова неонки, hasemania nano,и един 4ифт  молинезии аквариумът ми е 60л

Здравей колега, като за начало ще те помоля да използваш пунктуационни знаци, че малко се обърках :Д Проблема при теб по-скоро ще дойде от това как ще успееш да изхраниш малките в общия аквариум, най-вероятно до тях няма да стига никаква храна. Можеш в момента, в който видиш че са се излюпили малките (4 дни приблизително, зависи от температурата) да ги отделиш в друг аквариум заедно с укритието, в което се намират в момента. Относно неоните, молинезиите и  hasemania nana няма да има проблеми. За боцията не знам, доста са лакоми, обичат да си хапват охлюви, което предполага че имат нещо хищническо в тях. Да кажат колегите , които имат от тях, аз лично не съм отглеждал botia almorhae . Успех с бебетата!

danielmalinov

благодаря за отговора.
Съжалявам за неграмотното писане но съм с немска клавиатура и ми е малко трудно с кирилицата :-)

kozl

А  =-O изненадаха ме и моите в единия ъгъл на аквариума:


Нямах време да спасявам хайвера и оставих нещата в способностите на бащата. Изтървал съм момента на излюпване и като се прибрах хайвер нямаше и бебета също. Явно другите обитатели са имали гощавка с деликатеси :-(
Но като чистих филтъра и открих две бебета, приютени там. Набързо сътворих една бебешка кошара от цедка за чаеварка и ги подслоних там.


Caxapa

Тези двете рибета са от друго люпило. Просто си изтървал и предното и това сега.  Трябва си му укритие на таткото, където да пази  хайвера.  Тръгнат ли да щъкат из аквариума, няма проблем ако нямаш  големи зверове в аквариума.  По принцип не им се услаждат   на рибите тези бодливковци. Имат едни шипчета на муцуната преди хрилните капачета и с тях бодат доста неприятно сръзналия да ги опита на вкус.

mitaka_yakov

Тези бебета са на 1 седмица след излюпването  -  на 11дена след снасянето на хайвера. Моите днес направиха 1 седмица след излюпването и са на същата големина. А и от твоите едно е черно а бащата е албинос или голден. А и не може толкова бързо за 1 ден да се излюпят.

Similar topics (5)

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3711

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5440

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8405

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3935

53038

Публикации: 10
Прегледи: 4010