• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ogogogo

С каквото и да захраниш го направи след като жълтъчните мехурчета изчезнат напълно.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

yasen_vn

В тази 3 л ваничка, започнеш ли да ги храниш,  водата ще се замърси много бързо. Една гъбичка обаче може да спаси положението в началото.

iivs

Ако пусна малки анциструси в аквариум само със анциструси дали ще ги изядат в Аквариума има 20тина анциструса и 8 ринолорикарии

yasen_vn

Можеш да бъдеш спокоен, анциструсите не се самоизяждат. Обаче при големите може да не успяват да се нахранят и от там да имаш проблеми с редуцирането на броя им.

TiratroN

Забелязал съм че на малките Анциструси голяма мъка им е храненето. Не се ли хранят добре ,корема им хлътва и от там нататък вече не ги бройте. И с храна да ги заринеш пак ще си измрат.
Трябва си редовно хранене за да могат да се закрепят. Има един момент в който са леко пораснали и повече нямат грижи относно евентуално гладуване. Но за малките си е голям проблем.

mitaka_yakov

Здравейте  :-) имам въпрос относно размножаването на анциструсите - на каква възраст стават полово зряли? Купил съм си 2 женски и 1 мъжки анциструс. Големина: 5-6 см, някой може ли да ми каже на каква възраст са горе-долу? Стават ли за размножаване? Пуснал съм ги в 25 литров аквариум, има 2 порцеланови тръби с дължина 10 см, както и една пещера(къщичка). Тези укрития стават ли за място за хвърляне на хайвера?

danielm

Този размер на рибите е достатъчен.

mitaka_yakov

Цитат на: danielm - 23.08.2013 11:06
Този размер на рибите е достатъчен.

Благодаря. А имаш ли представа на каква възраст са приблизително?

yasen_vn

Можеш да разбереш дали мъжкия е полово зрял по израстъците върху главата. Ако ги има значи можеш да се надяваш на потомство. Възрастта не може да се определи по размера - както е при хората.

mitaka_yakov

Да има израстъци, голями са поне 1мм, но не са разклонени(глех снимки на голями мъжки анцитруси и на някои приличат на рога на елен - имат разни разклонения :D). Надявам се да успея с размножаването  :-)

yasen_vn

Цитат на: mitaka_yakov - 23.08.2013 12:14
Да има израстъци, голями са поне 1мм, но не са разклонени(глех снимки на голями мъжки анцитруси и на някои приличат на рога на елен - имат разни разклонения :D). Надявам се да успея с размножаването  :-)

По мое мнение ще трябва да изчакаш още малко с размножаването, да съзреят, а и  заради топлото време. Но към октомври вече може по-силно да се надяваш. :-D

mitaka_yakov

Цитат на: yasen_vn - 23.08.2013 12:25
По мое мнение ще трябва да изчакаш още малко с размножаването, да съзреят, а и  заради топлото време. Но към октомври вече може по-силно да се надяваш. :-D

Стискам палци  :-D :-D :-D

vankata1205


     Може ли анциструс с таккъв  размер да се размножава ??  *dontknow*

stzkg

Братко моя анциструс започна да опложда когато имаше мустаци не само около вендузата/устата ами и над нея на носа! Ам от тази снимка не се вижда много добре дали и твоя е така , но пък изглежда голям.

vankata1205

Има и на носа. Имам и женска със същия размер , но не хвърлят хайвер . Може ли някой да ме посъветва как да ги стимулирам ?

Similar topics (5)

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3699

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5415

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8386

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3917

53038

Публикации: 10
Прегледи: 4005