• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 12:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Възможно и няма нищо необичайно ако някой от родителите на твоите риби е бил  албинос или "златен" Анциструс.

Xaxy


TiratroN

Ето моите два Анциструса отново имат хайвер. Температурата е на произвол - 27 градуса в момента. Ако по-нататък вдигне 30 ще пусна вентилаторите.
Отначало хвърляха хайвера в единия ъгъл въпреки че им бях сложил кокосова черупка. След време най-после се наканиха да влязат и хвърляха хайвер няколко пъти. И понеже мъжкия задържаше малките вътре прекалено дълго време, реших да махна кокосовата хралупа и да сложа тръба на височина една трета от нивото на водата, която си направих преди време. Както и тогава, Анциструсите въобще не и обръщаха внимание, но след като си дойде времето , а хралупата им я нямаше един ден видях мъжкия да стои вътре. На другия ден и женската беше до него и яйцата не закъсняха :) От тогава няколко пъти хвърлят хайвер вътре.

godzila2

Цитат на: TiratroN - 09.06.2013 13:44
Ето моите два Анциструса отново имат хайвер. Температурата е на произвол - 27 градуса в момента. Ако по-нататък вдигне 30 ще пусна вентилаторите.
Отначало хвърляха хайвера в единия ъгъл въпреки че им бях сложил кокосова черупка. След време най-после се наканиха да влязат и хвърляха хайвер няколко пъти. И понеже мъжкия задържаше малките вътре прекалено дълго време, реших да махна кокосовата хралупа и да сложа тръба на височина една трета от нивото на водата, която си направих преди време. Както и тогава, Анциструсите въобще не и обръщаха внимание, но след като си дойде времето , а хралупата им я нямаше един ден видях мъжкия да стои вътре. На другия ден и женската беше до него и яйцата не закъсняха :) От тогава няколко пъти хвърлят хайвер вътре.
Колега дай някоя снимка поне

godzila2

Здравейте колеги , имам едно запитване : дали в такъв инкубатор като този за цихлидите ми ще може да се люпи хахвер от анциструс ?

Caxapa

Много си усложняваш нещата. Една малка ваничка от литър два до три ще ти свърши доста по-добра работа от такъв инкубатор.

NO CARRIER

Цитат на: godzila2 - 13.06.2013 15:31
Здравейте колеги , имам едно запитване : дали в такъв инкубатор като този за цихлидите ми ще може да се люпи хахвер от анциструс ?

Здравей! При мен съвсем успешно ползват шише от дезодорант с махната капачка.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

godzila2

Запитването ми е защото са в общия аквариум с Мбуните и те много яко си го похапват . Според вас дали 6те стане , защото този инкубатор дето съм си го направил е много ефикасен при Мбуните . Ако някой е пробвал нека сподели .

Caxapa

Като стигнеш до отделяне на хайвера на Анциструсите ще можеш и да го преместиш  във въпросната ваничка за която ти сапоменах. В този инкубатор който показваш става голямо течение на водата. Не мисля, че ще е добре за хайвера на Анциструсите.

iivs

Нямаи седмица от както взех два мъжкара албинос и тази сутрин ме изненадаха с хайвер,температурата на водата  е 28 градуса. Правя смени по около 25 процента на 3 -4 дни.Вмомента аквата в която са е около 40 - 50 литра.Хайвера е в пвц разклонение за канализация като единия отвор е запушен другия е прилепен към стъклото а третия който си явява кривката е насочен нагоре.Искам да извадя повече този път защото в общия голям оцеляваха по 20тина малки.Кога мога да ги извадя и мога ли да ги сложа в една ваничка с кислопрод.В аквариума в момента има два чифта златни анциструси 8 ринолорикарии и 10тина обикновенни анциструса по около 5-6 сантиметра от предишни котила с обикновен баща, както и две плати.Та въпроса е: кога да извадя дребосъците и бащата да остава ли с тях.

yasen_vn

Цитат на: iivs - 18.07.2013 11:10
Нямаи седмица от както взех два мъжкара албинос и тази сутрин ме изненадаха с хайвер,температурата на водата  е 28 градуса. Правя смени по около 25 процента на 3 -4 дни.Вмомента аквата в която са е около 40 - 50 литра.Хайвера е в пвц разклонение за канализация като единия отвор е запушен другия е прилепен към стъклото а третия който си явява кривката е насочен нагоре.Искам да извадя повече този път защото в общия голям оцеляваха по 20тина малки.Кога мога да ги извадя и мога ли да ги сложа в една ваничка с кислопрод.В аквариума в момента има два чифта златни анциструси 8 ринолорикарии и 10тина обикновенни анциструса по около 5-6 сантиметра от предишни котила с обикновен баща, както и две плати.Та въпроса е: кога да извадя дребосъците и бащата да остава ли с тях.

Препоръчително е да ги извадиш заедно с бащата в някакъв съд с голо дъно - това ще бъде добре за малките след като се излюпят, тъй като по-лесно ще намират храната, което пък е от решаващо значение за тях.

ogogogo

Цитат на: yasen_vn - 21.07.2013 02:51
Препоръчително е да ги извадиш заедно с бащата в някакъв съд с голо дъно - това ще бъде добре за малките след като се излюпят, тъй като по-лесно ще намират храната, което пък е от решаващо значение за тях.
Много е грешно това твърдение колега.За личинките е много важно да не са на голо дъно а,напротив.
Тънък слой 2-3мм пясък и мангрово коренче е оптималното за развитие на малките.Много е важно и всекидневна
смяна на 10-15 % вода.Аз докато се занимавах с магазина не ги оставях на мъжкия а,ги местех в 10л. ваничка в
мрежичка срещу която пусках течение от малко вътрешно филтърче.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Caxapa

Нека не влизаме в полемики и спорове кое е най-оптимално за новоизлюпени Анциструси. Лично като  отделях хайвера на тези риби ги отглеждах на голо дъно. Така  лесно се сифонира неизядените остатъци храна. Инкубаторите  по презумция са стерилни отделения където се опитваме да предпазим обекта/пациента/ от излишни инвазии на микроби вредители и др. По-лесно намират храната на голо дъно  е също един +  Като дръпнат малко на размер и вече може да се местят на дъно с грунд и корени, камъни и др.
Пак казвам, не споря а само споделям лично мнение и опит.

iivs

Тази сутрин ншщо и 1 час след като излязох за работа жена ми звънна и каза че една риба яде хайвера прибрах си и гледам част от пашкула се рее из аквата. хванах го с кепчето и извадих и тръбата с мъжкия в една пластмасова ваничка,изпаднаха 15-тина малчугана във ваничката а аз махнах мъжкаря.Оставил съм рибетата във ваната с аерация от камъче,засега са със жлъчните торбички.Дано оццелеят

iivs

Малките са вече втори ден в пласмасова ваничка около 3 литра с аерация от камъче,почистих останките от хайвера а те са все още с жлъчните мехурчета.Преброих около 20 бройки.Въпроса е с какво да захранвам имам уершчипс на сера едни таблетки пак на сера дето се разпадат във водата и стават на прах ,големите се избиват за тях и храна на люспи.И кога мога да ги върна в общия където към момента има само анциструси и ринолорикарии

Similar topics (5)

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3935

53038

Публикации: 10
Прегледи: 4010

11956

Публикации: 22
Прегледи: 13533

10720

Публикации: 64
Прегледи: 21601

12633

Публикации: 34
Прегледи: 29599