• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 18:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yasen_vn

Много обичат да хвърлят хайвер в дупка на камък, истина е. Имам два такива камъка и два мъжки, които само там "люпят". Обаче, моя съвет е, ако имаш възможност да ги преместиш в отделен аквариум  без грунд.

VDO

На кой ден от излюпването е най-добре да се започне с даването на храна и каква е най подходяща за начало?Отделих няколко в аквариум с голо дъно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

митко

Точно така, аквариум с голо дъно е супер.Давай им зеленчуци и таблетки, чипс и това което даваш на големите.Ако можеш да люпиш артемия, още по-добре!Когато се покажат от пещерата, тръбата и т.н.можеш да ги храниш.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

VDO

Проблема е,че хайвера беше на един камък в общия аквариум,по-нагоре има снимка.Сега като се излюпиха и са се поразпръснали-по стъклото,ниско до грунда и една част са в дупката на камъка.Няколко успях да хвана и преместя,обаче с другите ще е зор,каквото мога още,ще преместя,но след колко дена ориентировъчно да ги храня?След колко време по принцип излизат ако са в тръба примерно?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Caxapa

Някъде имаше тема в която са описани стъпка по стъпка действията по излюпването и отглеждането на малките. След спадане на жълтъчното мехурче трябва да се захранват. До тогава абсорбират от него хранителни запаси. В аквариум без храна трябва да се захранват. Ако са в общ, си намират все нещо да чоплят и хапнат.
: 21-01-2013, 21:22:01
В същност, темата си е същата. Само трябва да се прочете от самото начало до край  :-D

VDO

 *THUMBS UP* и  :-[ ,знам,че имаше някъде писано,но ме  мързеше да търся/темата доста дълга/,БЛАГОДАРЯ! *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Harry1976

Моят съвет е - не се мъчи да ги хващаш. Аз ги изсмуках с едно маркуче (шлаухче) и всичките ми оцеляха без изключение. Те гледат да се съберат по ъгли и пукнатини. Стоят така 36-72 часа, като през това време усвояват хранителните вещества от жълтъчните си мехурчета и телцата им потъмняват. Ако има албиноси, ще изсветлеят. Различават се най-лесно по очите. На албиносите са светло-червеникаво-жълти-прозрачни, а на другите - черни. След като им изчезнат мехурчетата те започват да щъкат и да търсят храна. Това са, разбира се, най-рано излюпените анциструсчета. Моите ядяха всичко. Даже храна на люспи за големи, която предварително се мокри, за да потъне на дъното и да я изпапкат. По мои лични впечатления не са никак трудни за отглеждане! След като отгледах около 40, оставих анциструсите да се оправят сами в общия. Резултатът беше повече от изненадващ - моят жълтурко отгледа между 70 и 80 анциструсчета от едно хвърляне под половин кокос, които се пръснаха из целия аквариум. Той ги хранеше и знаех, че има едно поне двайсетина броя под кокоса. Един ден забравих и го повдигнах, за да чистя. Тогава видях какво чудо е отдолу!  *JOKINGLY*А бройката установих, когато взех да ги изсмуквам, за да ги подаря.  ;-) Моите са кръстоска албинос с обикновен анциструс. Надявах се да са звездни, но не са. Сега очаквам да видя от кроса между братя и сестри какво ще излезе. Би трябвало да има едно поне 25% албиноси.  *thanks
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

_Kirilov

Ако евентуално са 2 мъжки , но единия е подтиснат поради доминантния - горе долу за колко време биха му изкарали рога ако се отделят в различни аквариуми?

Имам 2 анциструса на около 4 години , мъжкия е около 9-9,5см с доста "гъста растителност" от към рога - а въпросната женска видимо е с по-различна и е около 7см . Главата е по-плоска има 2 рогца точно на ръба на устата които са по около 1мм и до тях по още 1 което е едвам забележимо.

Гледани бяха в 50литров аквариум като през ден се хранеха с маркова храна за дънни риби.
От близката половин година са в 85л(чист обем) аквариум с доста корени и добра филтрация , като се добавя при смяна на вода и Аквасейф  и досега никога не са върляли хайвер ... За укритие има една делва която мъжкия доста се крие в нея , но женската не съм я виждал да влиза.

Caxapa

Стимулацията да хвърлят хайвер е редовна смяна на водата като новата е малко по-студена от тази в аквариума с 2 до 4-5 градуса.  Ако разделиш смяната на вода от веднъж седмично на два пъти ще имаш по-голям успех със стимулацията им за размножаване.

_Kirilov

Цитат на: Caxapa - 31.01.2013 08:55
Стимулацията да хвърлят хайвер е редовна смяна на водата като новата е малко по-студена от тази в аквариума с 2 до 4-5 градуса.  Ако разделиш смяната на вода от веднъж седмично на два пъти ще имаш по-голям успех със стимулацията им за размножаване.

Пробвах 2 седмици сменях през 2 дни вода и то точно по-студена . В аквариума ми е 26-7градуса и спадаше до 24  , като сменях по точно по 18 литра.

Harry1976

Здравей,

Не зная с какви други рибки ги отглеждаш, но една постоянна температура от 24 градуса ми се струва достатъчна. Ако ги гледаш в 85 литров аквариум, смененият обем на водата трябва да е между 21 и 28 литра. По-рязката промяна на температурата ги стимулира много бързо към хвърляне, но е опасна за другите рибки и евентуално растения и гадинки, които са в същия аквариум. С други думи, след смяната на водата общото понижение трябва да е с 2-4 градуса, както е писал Сахара. Анциструсите виреят добре и в по-студена вода, така че дори да я смъкнеш до 19-20 градуса ЗА ТЯХ няма проблеми. Може да се опиташ да ги стимулираш и с промяна в състава на храната - моите анциструси обичат замразени хирономуси и тубифекс и си получават дажбите веднъж на 3 дни. Друго обяснение за липсата на хайвер може да се търси в родителите. Ако дори само единият от тях е "повреден", то тогава няма как да има хайвер.  *NO*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

_Kirilov

Ясно- мисля , че разбрах как се стимулират. Иначе другите обитатели за 5 малки апистограми какаду които още с пускането им в аквариума са неразделни с тях , но анциструсите не ги закачат.

stzkg

"Не зная с какви други рибки ги отглеждаш, но една постоянна температура от 24 градуса ми се струва достатъчна. " Harry1976
Kолегата е прав. От октомври 2012 г. поддържам 24 градуса постоянна температура в аквариума и с 1 мъжки и 2 женски вадя анциструси всеки месец!!!   А и да знаеш имаш още малко време да пробваш, защото като се стопли надали ще снасят.

iivs

моите миналото лято при температура от 29 градуса вадиха 2 пъти в най голямата жега през лятото

Xaxy

В аквата имам 4 бр.. анцитруси  . 3 женски от която едната е албинос и не е полово зряла и един мъжкар . Та едната женска хвърли хаивер мъжкия го излюпи и маниците бяха отделени от таткото . Възможно ли е от два обикновенни да се роди албинос защото имам около 10 малки които са албиноси  , вече са на около 14 дена ?

Similar topics (5)

482

Публикации: 696
Прегледи: 245831

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3716

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5459

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8415

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3946