• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Caxapa

На скоро имаше такъв случай при колега и вече си има малки рибки.

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

PIRANQ

tiratron малките винаги трябва да се захранват иначе свободни в аквата те незнаят какво да правят и умират от глад а мажкия неги пуска за да ги предпази от неприятности може да ги пъсне ден преди да гатнат   :-)   :popcorn:
Лорикариди (Loricariidae)

iivs

Цитат на: PIRANQ - 04.11.2012 19:17
tiratron малките винаги трябва да се захранват иначе свободни в аквата те незнаят какво да правят и умират от глад а мажкия неги пуска за да ги предпази от неприятности може да ги пъсне ден преди да гатнат   :-)   :popcorn:
Не съм съгласен с теб аз имам 2 поколения анциструси отгледани в общ аквариум без специално захранване.В момента 20 от тях са отделени в бебешарника с живородки и са над сантиметър :-)

yasen_vn

Днес поистръсках моите малки и мъжкия от "хралупата" и от вътре излезе едно парче попарен спанак, от този който бях сложил за вече излезлите мъници.
PIRANQ, какво имаш предвид за захранването на малките анциструси?

PIRANQ

iivs  много добре но от 80,100 излупени 20 отселели нее добре  :-) с захранване и грижи ще имаш 100% живички всеки сам избира гледането на гадинките това е моито виждане от практиката  :-)
Лорикариди (Loricariidae)

TiratroN

Цитат на: PIRANQ - 06.11.2012 14:47
iivs  много добре но от 80,100 излупени 20 отселели нее добре  :-) с захранване и грижи ще имаш 100% живички всеки сам избира гледането на гадинките това е моито виждане от практиката  :-)
Принципно съм съгласен-захранването е за предпочитане.
Аз обаче не държа да запазвам цялостно поколение (гупите ми също раждат в аквариума и каквото оцелее) .Затова не ги отделям за захранване. Пък и нямам какво да ги правя ако се народят много.
Стремя се в аквариума всичко да се развива самостоятелно. Аз само храня и сменям вода :) И плевя.

Betta_98

Здравейте, моите анцитрусчета вече са почти на 3 седмици и са около 30 + някое друго. Излязоха и обикновени  и албиноси. *CRAZY* Прилагам няколко снимки.
Албиносите, които са седем наброй :


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2F2jazvh4.jpg&hash=2180fc4ad77f4c88b19b9059b460661566932517
Ето и на другите:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2F33kw1l1.jpg&hash=691129d96394f37266474688f3b08e75089bd2cb
Тук се радват на вкусен обяд:


А ето резултата на вечерта:


Ето таткото

И срамежливата мама, която постоянно се крие и не може да се снима





rinusha

Здравейте,

предварително моля да ме изивните за дълия пост,който предполагам ще се получи и благодаря за търпението на тези от вас,които го прочетат.Аквариумът ми е около 65 л,като представителите на флората са много валиснерии и криптокорина, а от фауната - плаващ брой гупи и 5 анциструса.Гупите в момента са може би около 30-тина броя,на различна възраст и размер,но дори възрастните екземпляри са доста дребнички - отчасти предполагам защото храня 1-2 пъти седмично,отчасти заради това,че всички произлизат от един Адам и две Еви,закупени в далечната 1995 или 96г,когато всъщност е направен и този аквариум.За всичките тези години (не ми се смятат колко, ама са над 15) водата съм я сменяла частично най-много 5-6 пъти,най-вече когато се е наложило да го местим - от една къща в друга,от една стая- в друга.Та,да дойдем на същността на въпроса ми - в тази "гостоприемна" среда преди два дни забелязах,че мъжкият анциструс  охранява хайвер.Избрали са си една празна раковина от голям жълт охлюв,който някога обитаваше аквариума.Има ли шанс поне част от малките да оцелеят без да ги вадя в отделен аквариум?Да сменя ли част от водата - не е пипана поне 5-6м?Да сложа ли някакви препарати?По принцип слагам само малко сол и sera aquatan във водата,която доливам при това не винаги.Анциструсите ги взех миналото лято,обожавам тази рибка от дете,ходех в един ресторант на "Витошка",където имаше огромен аквариум с не знам какви риби и много "лепки"-може и да са били друг вид,бяха доста едри.Седях и ги съзерцавах.Имам една храна за анциструси на Сера,възрастните почти не ги дохранвам,винаги намират какво да хапнат,но бебетата?Не мисля,че попарени листа са удачни за общия аквариум?Или пък да?Много ми се иска да оцелеят

Лека вечер

Caxapa

Отговарям в краткост: Хайвера не го мести. Щом имате само гупита в аквариума, не е страшно.  На анциструсите  се дава попарена салата, тънки резени  краставица и други такива лакомства. Твоите  може и да са отвикнали но веднъж опитат ли зеленкото и ще искат пак.

rinusha

Благодаря за светкавичния отговор :)

А ако остават неизядени попарени листенца опасно ли е?В момента е такава джунгла,че е утопия да смятам,че ще открия остатъците и ще ги отстраня.Бях планирала плевене,но при така създалата се ситуация го отложих.

yasen_vn

Здравейте колеги,с прекъсване от цяло лято,сега пак имам малки анциструси. Вчера желирах спанак, купен от ЛИДЪЛ, пакет от 500 гр. смлян на ситно, понеже като го пусна така и се разпръсква. Сложих на рибките и май им харесва. Питам се само дали свинския желатин може да им се отрази зле по някакъв начин.

VDO

Преди малко гледам в аквариума-това:

В аквариума има делвичка,но са предпочели дупката в камъка.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Caxapa

Цитат на: yasen_vn - 27.11.2012 12:47
Здравейте колеги,с прекъсване от цяло лято,сега пак имам малки анциструси. Вчера желирах спанак, купен от ЛИДЪЛ, пакет от 500 гр. смлян на ситно, понеже като го пусна така и се разпръсква. Сложих на рибките и май им харесва. Питам се само дали свинския желатин може да им се отрази зле по някакъв начин.
Какво стана с желирания спанак? Как се отрази на рибите? Аз им давам стрити семки от  суров слънчоглед. Опитвах се да го  стривам с пръсти и други уреди но накрая  с пасатора и стана почти на прах. Колега  сподели, че давал на рибите и скаридите си и оцветяването  било видимо  по-ярко и бързо. Признавам, рибите му бяха  а и скаридите  супер оцветени.
Ако не им понася желатина , може да сложиш  замразения спанак(парченце) в средно едра мрежичка и да е потопиш на дъното. Като е накацат анциструсите ще я осмучат за нула време. и после пак зареждаш ..Нещо като "пружината" или "гацата с хляб" за иларията и кефала..  ;-)

yasen_vn

 Мисля, че желирания спанак добре се понася. Най-малкото на мен ми е много удобно с него. Замразил съм го във формички от шоколадови бонбони и слагам по половин "бонбон" в аквариум  през вечер.
А това с "гацата" мога да го пробвам преди да го желирам следващия път.

Similar topics (5)

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8387

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3920

53038

Публикации: 10
Прегледи: 4006

11956

Публикации: 22
Прегледи: 13522

10720

Публикации: 64
Прегледи: 21536