• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 01:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Betta_98

Да ви се похваля най - накрая се сдобих хаивер  :-D . От няколко дни гледам мъжкия стои на входа на пещерата, реших да погледна и вътре имаше хайвер. Преместих ги в 7 литров аквариум но мъжкия изхвърля хайвера извън пещерата,но продължава да прави движения с перките,за да влиза чиста вода. От страх да не го изяде прехвърлих мъжкия в общия. Мисля си да не съм избързал с прехвърлянето на хаивера и мъжкия в друг аквариум. Прилагам снимка.

Caxapa

Махни мъжкаря и пусни слаба аерация с камъче, близо до хайвера. Някъде нагоре в темата съм питал колеги и после описал отделянето на хайвера и извземането  грижите  за хайвера от бащата.

Xaxy

Здравеите на всички любители на Анцитрусите , реших да не пускам нова тема за питанката която имам за това пиша тук . А следната питанка е : Реших и аз да се опитам да развъдя сомчетата , до сега имах само женски индивиди 2 на брои  на около 2 години са и двата . Специално за тях си купих и един мъжки екземпляр на около 3 годони е , така и трите анцитрусчета са в общият аквариум .  
От пускането на мъжкият в аквариума пурвите няколко дена стоя до гъбата с кислород , имам и една глинена имитация под която мъжкаря ископа дупка под него в грунда и там стои вече цяла седмица без да излиза на никаде в аквата само пери с перки и това е . А женските са навсякаде в аквата имат постоянно движение . Също така ми се намираше и половинес кокосов орех които направих на пещера за да има каде да хвърли някоя от женските хаивер . Вапроса ми е каде бъркам ? Ако е нужна повече информация спрямо големина на аквариум и така на татака кажете ще предоставя

Caxapa

Много е възможно, вече да има хайвер от някоя женска и таткото да го пази докато се излюпи. Щом не мърда от дупката и се пери на всички  *STOP* да не си посмял да го местиш или гониш от дупката! Опитай се да видиш дали има хайвер а по-вероятно да има новоизлюпени които таткото обгрижва като им прави "вятър"водно течение  с перките си. Останалите подробности са изписани в темата нагоре от колегите и мен ;-)

Xaxy

Цитат на: Caxapa - 21.10.2012 06:10
Много е възможно, вече да има хайвер от някоя женска и таткото да го пази докато се излюпи. Щом не мърда от дупката и се пери на всички  *STOP* да не си посмял да го местиш или гониш от дупката! Опитай се да видиш дали има хайвер а по-вероятно да има новоизлюпени които таткото обгрижва като им прави "вятър"водно течение  с перките си. Останалите подробности са изписани в темата нагоре от колегите и мен ;-)


Гледах обстоино няма хаивер , а тои просто си стои там !!!

terier4o

Ако няма хайвер значи вече малките са излюпени , няма др причина поради която мъжкия Анциструс да е там и да не излиза . Не безпокой рибката да си върши бащинските задължения на спокойствие  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Xaxy

А ето и снимка каде се е скрил мъжкия .




Но следа ни от хаивер ни от новоизлюпени :)

Betta_98

Да ви се похваля в петък ми се излуипиха голяма част от малките, а в събота останалите. Всички са около трийсет и няколко. Сменям 1/3 от водата през ден и днес сложих метиленово синьо. Има голяма разлика в някои рибета. Едните са придобили цвят, а други не и са по-малки, това нормално ли е. И на някои не им се виждат очичките.




Caxapa

На втората снимка се вижда едно прозрачно, което  може би е албинос  *dontknow* Някой от родителите или неговите предци може да носят гените на албинос. Още е рано да захранваш! Като им спадне жълтъчното тумбаче и захранваш със спирулина.  *BRAVO*. Следващият път като отделяш хайвера, не го слагай в аквариум с камъчета.      
: 21-10-2012, 15:16:26
Опс, сега видях, че това ти беше пещеричката.  *DRINK*

Betta_98

И двата ми анцитруса са обикновенни, но не знам за техните родители. На втората снимка даже не му се виждат още очичките. *dontknow*
: 21.10.2012г 15:03ч
Сега забелязах че на сомчето на втората снимка има очи като бели точици и почти не се забелязват за разлика от другите които имат черни очи. Наистина може да е албинос както каза Сахара. Има още около пет като него.
: 21.10.2012г 18:06ч
За захранването имам едни таблетки за дънни Tetra Wafer Mix съдържащи спиролина и мисля да им попарвам листа лапад. Може ли да им давам замразена артемия-майки.

TiratroN

Здравейте!
Преди известно време исках Анциструсите ми да хвърлят хайвер и ги събирах мъжки , женски ама нищо не се случи. Един ден най-неочаквано една дребна женска която чаках да расте още , реши че е готова и с мъжкия свършиха работата. Хайвера се излюпи нормално и всичко си тръгна. На другия месец очаквах отново да се повтори, но явно родителите не бяха съгласни с мен. И работата се проточи.

Докато преди няколко седмици отново забелязах мъжкия да стои и да прави вятър с перките си и не другаде , а точно където исках - изкуствената пещера от кокосов орех. Дотук всичко много хубаво. И минаха си дните за развитие на хайвера и малките почнаха да се люпят. И тук вече почнаха странностите:
След два дни все още имаше хайвер , а малките си стояха полепени по стените на хралупата и асимилираха жълтъчетата си. Минаха още дни и видях че повече хайвер за люпене няма. Малките си стояха вече в пълен състав.

Доколкото си спомням им са нужни 3-5 дни за да направят едно скоростно порастване за сметка на жълтъчното си коремче и вече да излязат да ядат. Да ама не...
След още 4-5 дни те все още имаха жълтъчно коремче. И още дни и още. Не съм ги броил ,но ми се струва че отиде над седмица.
И ето гледам с фенерче и се виждат вътре - нямат жълтъчни коремчета и ги чакам да излязат вече. Да ама пак не.
Мъжкия седи на входа , ветрее с плавниците а дребосъците стоят вътре.
И пак мина поне седмица. И се чудя... те ще изпукат от глад. Защо не излизат?
Днес видях излязли само две - другите са още вътре.
Какво се обърка тоя път? Защо мъжкия все още стои там?

NO CARRIER

Има ли други риби в аквариума? Да не би да го е страх да не ги изядат и да ги пази?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Harry1976

Цитат на: TiratroN - 29.10.2012 11:28
Здравейте!
Преди известно време исках Анциструсите ми да хвърлят хайвер и ги събирах мъжки , женски ама нищо не се случи. Един ден най-неочаквано една дребна женска която чаках да расте още , реши че е готова и с мъжкия свършиха работата. Хайвера се излюпи нормално и всичко си тръгна. На другия месец очаквах отново да се повтори, но явно родителите не бяха съгласни с мен. И работата се проточи.

Докато преди няколко седмици отново забелязах мъжкия да стои и да прави вятър с перките си и не другаде , а точно където исках - изкуствената пещера от кокосов орех. Дотук всичко много хубаво. И минаха си дните за развитие на хайвера и малките почнаха да се люпят. И тук вече почнаха странностите:
След два дни все още имаше хайвер , а малките си стояха полепени по стените на хралупата и асимилираха жълтъчетата си. Минаха още дни и видях че повече хайвер за люпене няма. Малките си стояха вече в пълен състав.

Доколкото си спомням им са нужни 3-5 дни за да направят едно скоростно порастване за сметка на жълтъчното си коремче и вече да излязат да ядат. Да ама не...
След още 4-5 дни те все още имаха жълтъчно коремче. И още дни и още. Не съм ги броил ,но ми се струва че отиде над седмица.
И ето гледам с фенерче и се виждат вътре - нямат жълтъчни коремчета и ги чакам да излязат вече. Да ама пак не.
Мъжкия седи на входа , ветрее с плавниците а дребосъците стоят вътре.
И пак мина поне седмица. И се чудя... те ще изпукат от глад. Защо не излизат?
Днес видях излязли само две - другите са още вътре.
Какво се обърка тоя път? Защо мъжкия все още стои там?

Няма страшно, мъжкият им носи храната, която докопва! Аз разбрах за моите случайно, когато взех да мия кокосовия орех! Вътре си щъкат още около седмица - две след излюпването. Няма да умрат от глад, спокойно! Гладът и желанието за пътешествия рано ли късно ще ги изкарат навън. Според мен няма място за притеснения. Все пак следи ситуацията.  ;-)
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

TiratroN

Винаги съм подхождал малко резервирано към нуждата от специално хранене на Анциструсите - малки или големи. Мисля си че те си намират храна понеже пъплят навсякъде. Да но не е точно така.
Забелязах че малките Анциструси понякога когато не намират достатъчно храна започват да изнемощяват и коремите им хлътват. Веднъж като стане това , оправянето е доста трудно.
Затова внимавам и храня допълнително . За големите не е никакъв проблем, но малките категорично си искат храната и не става да ходят само да обират.Точно по тази причина съм загрижен за дребосъците. Да не вземат да си "глътнат" коремите че после и да храня файда няма да има.
Благодаря за отговорите.
Въпреки това не мога да разбера защо този път жълтъчните мехурчета се прибраха толкова бавно. Досега винаги си е било като по часовник - минат си петте дни (не помня три ли бяха или пет) и корема се прибира.
Водата ми е над 26 градуса - тоест не е студено. Не знам , нямам обяснение.

radostin21

Колеги,някои може ли да каже доколко е нормално анцитрусите ми да хвърлят хоивер на стъклото на аквариума-мислех че само в пещери хвърлят хаивер ,те не от вчера се мъчат ,но като не им осигурявах условия  мислех че избегна това,иначе мъжкарят е от около 3-4 години при мен ,но преди две години като докарах едни малки и там се оформиха женски -мъжките се биеха постоянно и накрая единия умря от раните си,после и едната женска и сега са един мъжки и една женски в аквата,но за първи път виждам хаивер-ето и няколко снимчици с телефона
: 01.11.2012г 20:08ч

Similar topics (5)

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3711

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5441

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8405

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3935

53038

Публикации: 10
Прегледи: 4010