• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Harry1976

Сантиметрите не се размножават и не стават полово зрели.  :-D
Вероятно искаш да попиташ кога стават полово зрели анциструсите. Приблизително когато надминат дължина 5-6 см и станат по-възрастни от половин година.  ;-)
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

yasen_vn

Цитат на: mario_soma - 10.08.2012 21:45
колко сантиметра са полово зрели

За дължината зависи и от храненето. Както и при всички - може да си голям на ръст, но като не ти достига възраст и зрялост... Може и да са по-малки на размер, но да  са станали полово зрели и т.н. Аз имам женска зряла 10см, а една друга женска на 6см започна да хвърля хайвер.

mario_soma

мерси за отговорите !!!!!!!!!!!!! *privet*
: 11.08.2012г 15:03ч
а само да питам за още едно въпросче когато станат
полово зрели мъжлетата големи ли са им рогата

_Kirilov

Цитат на: mario_soma - 11.08.2012 21:01
мерси за отговорите !!!!!!!!!!!!! *privet*
: 11.08.2012г 15:03ч
а само да питам за още едно въпросче когато станат
полово зрели мъжлетата големи ли са им рогата

Нещо такова
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRszgzoAZLgC2MoQH1_0YzhTau8xV41unIiwWfJTTMws9tOBjMy
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRaA84x2VIsj3kASn7GZZKb3sfeauJvXtiH53qKwetXGwGO85G_qQ

Има и по-големи уруди от тези но да не те стряскам :)

Myxa TepopucT

На моя рогата са малки по около 2 милиметра са.

yasen_vn

Те и женските имат такива малки рогца около 2мм по края на горната устна. Ти сигурен ли си, че е мъжки?

Myxa TepopucT

Да моя е 100% мъжки по цялата си глава отгоре до очите има мустачки а той може и да е още млад но едва ли. Аз си го взех от wwladoo, той си разбира от рибите. ;)

П.П. може и да са по-големи не съм ги мерил само на око горе долу ги изкарах 2 мм

PIRANQ

явно са млади и още незнаят как става  8-)
Лорикариди (Loricariidae)

kibernetic

Здравейте на всички :)
Днес сутринта като се събудих видях, че анциструсите са хвърлили хайвер и единия мъжки ги пази. Та... имам няколко въпроса - понеже не им бях слагал тръби или тем подобни са снесли хайвера на стъклото точно до помпата (Aqua El Fan3) дали тази близост няма да е проблем за малките да не ги засмуче помпата някой може ли да ми каже?? и другото е че имам 2 мъжки дали ще е проблем да знам дали да търся някакъв съд да местя другия да не стане някоя беля

danielm

Я вижте какво излезна от обикновените ми анциструси  *lock
а един мнооого голям разбирач от форума ми викаше, че нямат нищо общо ... и ме бъзикаше.
той мноого разбирал и от дискуси гледам  :-D



PIRANQ

kibernetic   даи инфо за рибките които са в аквариума или снимки ?
: 09.09.2012г 18:06ч
времее да преместиш яицата в по малак съд и помпа с филтър ако немаш артемия ги захрани с сера микрон успех
Лорикариди (Loricariidae)

kibernetic

Цитат на: PIRANQ - 09.09.2012 18:33
kibernetic   даи инфо за рибките които са в аквариума или снимки ?
: 09.09.2012г 18:06ч
времее да преместиш яицата в по малак съд и помпа с филтър ако немаш артемия ги захрани с сера микрон успех
Здравей колега,
Благодаря ти, че се отзова :) за сега яйцата са още в големия аквариум и почва да се вижда че зародиша се оформя ама как да ги преместя незнам като са на стъклото на аквариума?!  *dontknow* Мислех да ги оставя в големия аквариум и каквото оцелее това имам само гупи и 3 анциструса аквата е 160 литра и има растителност където да се крият... не знам какво да правя

Mirobg

Цитат на: danielm - 05.09.2012 19:26
Я вижте какво излезна от обикновените ми анциструси  *lock
а един мнооого голям разбирач от форума ми викаше, че нямат нищо общо ... и ме бъзикаше.
той мноого разбирал и от дискуси гледам  :-D



Майката природа понякога си прави шеги... или комшията
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Harry1976

Цитат на: kibernetic - 05.09.2012 14:29
Здравейте на всички :)
Днес сутринта като се събудих видях, че анциструсите са хвърлили хайвер и единия мъжки ги пази. Та... имам няколко въпроса - понеже не им бях слагал тръби или тем подобни са снесли хайвера на стъклото точно до помпата (Aqua El Fan3) дали тази близост няма да е проблем за малките да не ги засмуче помпата някой може ли да ми каже?? и другото е че имам 2 мъжки дали ще е проблем да знам дали да търся някакъв съд да местя другия да не стане някоя беля

Не пипай нищо. И моите хвърлиха първия път по същия начин - на стъклото до филтъра. Няма страшно, освен ако имаш живородки или други рибки, които да похапнат от новоизлюпените мъници. Иначе таткото ще пази доста добре, няма страшно.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

PIRANQ

малко късно пиша но ако неизвадиш малките инеги захраниш нищо нема да отселее ако може вади в по малак съд и захранваи и успех  *DRINK*
Лорикариди (Loricariidae)

Similar topics (5)

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8388

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3926

53038

Публикации: 10
Прегледи: 4006

11956

Публикации: 22
Прегледи: 13524

10720

Публикации: 64
Прегледи: 21544