• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 10:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DJER

Няма дърта риба :-), шега, но анциструсите си работят до 10годишна възраст ;-)(това ми е рекорда), така че след време ще си проличи, стига да не са болни нещо.Ако се хранят и са активни ще им дойде и времето да хвърлят.

yasen_vn

Аз отделям таткото с хайвера или малките, като видя, че са се излюпили, в 20л аквариум с гъба. Там вече като излязат ги храня с таблетки или зеленчуци, а последния път направих следното за проба:
Сварих по едно парче черен дроб и сърце, пасирах ги и ги замразих на порциики във формите на шоколадови бонбони. От една седмица ги храня с парче от тази смес и нещо зеленчуково. Слагам им по 1-2 пъти на ден да имат обилно. Вода сменям поне 1 път в седмицата и при необходимост. Слава Богу до сега жертви несъм имал в предишните поколения. Сега ще видя как ще им се отрази месото.
Някой хранил ли е анциструси с месна храна по продължително? Поправете ме ако греша.

gogikz

Аз имах 3 женски анцитруса взех си един мъжки сложих им 2 кокосови ореха с изрязан отвор и една делва.Първата седмица мъжкаря не проявяваше никакъв интерес към укритията,обаче след това изчезна.Зарадвах се и след седмица гледам бебенцата вече щъкат в аквариума.Аквариума е 120 литра с голямо разнообразие от риби не съм правил никакви подготовки специално заради сомчетата температурата е около 26 градуса.Тъй че май когато са готови рибките и се харесат се получават нещата.Сега като гледам мъжкия пак го няма което ме навежда на мисалта че пак се грижи за хайвер.Дано де

nikolay0876

Свали температурата, ако имаш възможност. Няма нужда от толкова висока температура.

gogikz

В къщи е доста топло и не мога даже съм спрял нагревателя,но като гледам не ги бърка множат си се .Лошото е че не смея да ги разбутвам за да видя дали има още хайвер при таткото иначе го знам къде е  в делвичката.Пък и в моомента нямам къде да ги отделя понеже имам излюпени златни рибки и данио и всички съдове са ми пълни в момента.

tsokala

Оставих им делвичката и не искат да влизат в нея, издълба под един камък грунда и там се завира от време на време, но не и в делвичката
: 12.03.2012г 10:10ч


: 12.03.2012г 11:11ч


До колкото успях да снимам с телефона.....това е женската

Myxa TepopucT

Някой може ли да ми каже какъв точно под вид е моя Анциструс и нали е женски:

DJER

Това не е анциструс ;-), плеко е.

Myxa TepopucT

Извинете, но прилича на Анциструс. Може ли да ми кажеш латинското му наименование или да ми дадеш линк с информация за него.

Gogo73

Тази женска май и е хлътнал корема храни повече.

tsokala

По веднъж на ден ги храня с тетра вафер - по 7-8 таблетки им пускам, а отделно те си ядат и от храната с която храня скалариите. Поне така предполагам, че остава и за тях

DJER

Може и вътрешни паразити да имат(почти съм сигурен).

joro_123456

A тези вътрешни паразити опасни ли са? И ако да какво да направим да не се получат  *dontknow*

tsokala

От какво се получават, как да разбера със сигурност и как да ги премахна? Ще съм Ви благодарен, ако ми помогнете.
: 13.03.2012г 21:09ч
Никой ли няма да се включи

tsokala


Similar topics (5)

56677

Публикации: 8
Прегледи: 4987

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13820

482

Публикации: 696
Прегледи: 246041

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3721

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5474