• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El toro


Betta_98

Здравейте, имам два анцитруса и мисля че единия е женски, а другия е мъжки. И двата са по 7 см. Вие как мислите. Ето и снимки:

Ето този анцитрус го мисля за женски:



А пък то анцитрус го мисля за мъжки:




Caxapa

Правилно.Така са..Женски и мъжки .Този с "мустачките"е мъжкаря.

Betta_98

Благодаря за отговора. Преди месец някъде на женския анцитрус корема беше много голям явно вътре е имало хайвер, но мъжкия абсолютно нищо не направи по въпроса. Един ден като се прибрах видях че е станал плосък корема и.Обаче никъде нямаше и помен от хайвер. Аз си мисля че го е хвърлила и другите риби са го изяли. Сега се притеснявам кагато пак се напълни с хайвер дали пак така ще стане.

Caxapa

За целта трябва да има укритие-вазичка, керамика или кокосов орех където женската полага хайвера а таткото го пази самоотвержено докато проплуват навън.Има доста изписано по темата и може да потърсиш  .

Bolta

Цитат на: Betta_98 - 18.01.2012 23:43
Аз си мисля че го е хвърлила и другите риби са го изяли.
Това трудно може да се случи!
Мъжките Анциструси са много добри родители. Вярно, че ако му е за първи път може би няма нужния опит, но като цяло предполагам, че би трябвало да се справи с опазването на хайвера.
Както те е посъветвал Сахара... вземи им някакво укритие наподобяващо пещера и може да се радваш скоро на мъници. *THUMBS UP*

Miroo

По долу съм сложил линкче за това как се размножават анциструсите. Ако го има някъде из темата ще помоля поста ми да бъде изтрит, но просто не следя темата от началото.
http://vbox7.com/play:c25426b2
Дано да съм бил полезен
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2FAudi%2Fm27733.gif&hash=f1c27a38e97fd6141310348b0c5455ac787ef7dd

easternalien

Малко тъп въпрос, но не видях информация.
Образуват ли анциструсите двойка, примерно както скаларията или крибензисите? В смисъл да си плуват само двамката и да гонят другите?
Имам полово зрели мъжки и женски и двамата около 8см. както и още 5 по-малки около 5 см но мъжкия гони всеки друг анциструс, който се доближи до него. Възможно ли е да не се харесват и любовните щуротийки да се различават от другите видове?

Mirobg

Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Buhoff

Цитат на: easternalien - 19.01.2012 20:30
Малко тъп въпрос, но не видях информация.
Образуват ли анциструсите двойка, примерно както скаларията или крибензисите? В смисъл да си плуват само двамката и да гонят другите?
Имам полово зрели мъжки и женски и двамата около 8см. както и още 5 по-малки около 5 см но мъжкия гони всеки друг анциструс, който се доближи до него. Възможно ли е да не се харесват и любовните щуротийки да се различават от другите видове?
Колега при мене е същото има 4 в единия аквариум два от които са големи и са били родители при предишния им собственик и два младежа. Мъжкия гони всичко живо което се приближи до него. Явно това си им е обичайното поведение. Имам още един голям мъжки  в другия аквариум и ми е любопитно кво ли ще стане ако го преместя при другите. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

TiratroN

Имам един уж женски Анциструс който имаше много дребни мустачки отпред на муцуната. Струва ми се че мустачките растат, но на "челото " му не се образуват никакви. Чел съм че някои женски имат малки мустачки,но всъщност какво се разбира под "малки". Да не би женският ми да е всъщност мъжки и чак сега да се оформя?
Мъжкият винаги го пъди в ъгъла .

MeTogu

Много зависи колко е голяма рибата (на размер и на възраст).Ако пуснеш снимка ще определим пола.

п.п. поста ти не е за тази тема.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

skDn

Цитат на: Betta_98 - 18.01.2012 23:24
Здравейте, имам два анцитруса и мисля че единия е женски, а другия е мъжки. И двата са по 7 см. Вие как мислите. Ето и снимки:

Ето този анцитрус го мисля за женски:


мойте женски са със същите кореми .. не знам на какво се дължи това, но явно не е толкова страшно, защото едната двойка хвърли хайвер. Някой ако е имал подобен случай с такива кореми да каже  *DRINK*
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

Betta_98

Аз забравих да спомена , но те си имат кокосов орех както се вижда на някои снимки.

valnata

Здравейте! Тази сутрин анциструсите ме изненадаха като хвърлиха хайвер.. хванаха ме неподготвен. Аквариума в който живее двойката е 40 литра, залесен е аквариума а за съквартиранти имат черита. Поръчах днес аквариум за малките и ще е говов следобед(50литра). Проблема е, че в новия аквариум няма "азотен цикъл", няма как да ползвам 50 литра стара вода.. Мога да добавя една част от стабилния аквариум а другата от чешмата. някой има ли идея какво може да се направи. Не искам да ги оставям в общия, защото няма да мога да ги захраня като хората и от многото храна ще се скапе водата. Няма как да сифонирам там заради черитата. :duvar:

Similar topics (5)

12633

Публикации: 34
Прегледи: 29517

1194

Публикации: 255
Прегледи: 98864

56361

Публикации: 6
Прегледи: 4295

51477

Публикации: 11
Прегледи: 6314

6143

Публикации: 78
Прегледи: 44779