• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 17:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Vili_Mitko

 *spam Ти първо каза, че това не било анциструс, после че бил мъжки. Ние на кое да вярваме. Никой не е искал да спами, но ако си търсиш с кого да се заяждаш винаги ще си намериш. Не мисля че това е начин да се помогне на тези, които не разбират толкова много!!!  *spam

paolo6481

Ами без да търся с кого да се заяжда-от онази снимка и аз не бих се заклел че е анциструс.А още по-невъзможно е да се каже дали е риба мъжка или женска.Съжелявам но това е.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

kokolqja

Здравейте!Анциструсите ми хвърлиха хайвер и искам съвет.Мъжкия е черен женския е бял цвят.Не вярвам това да пречи.Женската хвърли хайвера и сега се мота из аквариума а мъжкия е на пост на входа на делвата.Бие всяка една риба която се доближи.Пускам му храна за сомове и гледам да падне до него.Излиза изяжда я и пак на входа.Много е отговорен.Но се питам аз какво ще стане като се излюпят малките.Няма ли да ги изяде?Няма ли те да излязат навън от делвата(не е много голяма около 12см е дълга и окражността и е около 4см)и другите риби да ги изядат?

MeTogu

Няма страшно,ако ги изяде значи не е добър родител,а иначе е нормално да отстранява некачественни зърна или рибки.Ако искаш да отделиш потомството и да ги отгледаш в друг аквариум трябва да ги отделиш около 3-4 ден след излюпването им.Да заложиш артемия и да ги захраниш когато им свърши жълтъчното запасче и проплуват из аквариумчето.Много по-сложно е да се отгледат малки в общ аквариум,особенно ако таткото е новобранец.Иначе имам познат който имаше в делвата си анциструси на почти 2 см.Мъжкия им е вкарвал храна в преодължение на месец.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

radoslav_dqkov

през колко време хвърлят хайвер анцитрусите

kokolqja

Още се чудя какво да правя.Обмислям да ги сложа в отделен съд но в същия аквариум.Примерно долната част на туба от минерална вода направена на дупчици.Да сложа гърнето направо вътре да им пусна едно камъче да аерира и може би от помпата крайните 2 дупки да хвърлят вътре вода.Как мислите ще изпукат ли така.Или ще е по добре,че ще са отделно и ще мога да ги храня със специализирана храна а не с каквото набарат.

Bolta

Според мен не е лоша идеята да бъдат отделени по някакъв начин. Аз бих направил тази процедура... само че в отделно малко аквариумче, както и правя де.
За изпукване - не вярвам да изпукат в тубата от мин.вода, щом ще има аерация и движение на водата, макар че не съм пробвал този метод.
Иначе последният път, когато "изтръсках" от делвата малките ... след това я преместих в по-голям аквариум със все таткото вътре, защото не искаше да излиза, а и не съм правил опит да го изкарам... след няколко дни видях, че едно малко се "разхожда" из аквариума между четири възрастни Анциструса. Останало е вътре и не съм го видял. Вече може би около 20-тина дни е живо и здраво и явно си намира храна, защото не го виждам на "трапезата", когато храня големите. Справя се някак си хайванчето. Интересното е, че не виждам да отстъпва и на размер от братята и сестрите си, които са си отделно.

Rosko

Имам един въпрос относно размножаването на анциструсите (макар и моите още да не са пораснали достатъчно)да знам.Може ли да ги отделя в малкия ми аквариум в който имам само бебета живородки?Дали сомовете ще ги изядат?

ivan66661

Няма шанс да направят нещо на малките единствено ако някое е умряло или е болно може да му посегнат.

Rosko

Мерси значи в този 13 л.може да ги размногавам

blagovest21


nikes

Цитат на: blagovest21 - 04.01.2012 12:21
искам да попитам дали този сом е бременен ? ето снимки
http://blagovest21.snimka.bg/other/ribi.644953.26010744
http://blagovest21.snimka.bg/other/ribi.644953.26010745
http://blagovest21.snimka.bg/other/ribi.644953.26010746
благодаря предварително за отговора ви
Сомовете са хайверни риби.. rulez 

TiratroN

Имам два Анциструса ,които съм отделил с надеждата да хвърлят хайвер.
И двата са с еднакви размери,но не помня кой на колко месеца е. Големина почти 8-9 см.
Единият със сигурност е мъжки, защото има големи рога.
Другият има съвсем малки мустачки отпред и го определях като женски.Напоследък обаче като че ли мустачките се издължават.
Може ли чак сега да му растат рогата ако е мъжки?
Поведението им е : силно рогатия мъжки въобще не търпи другия до себе си и винаги го гони когато го види наблизо.

zambo

Остави ги на мира . Като им дойде времето сами ще си свършат работата .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Петко Красимиров

Искам да попитам дали моето скривалище-изкуствен дънер, е подходящо за това анциструсите ми да хвърлят хайвер?

Similar topics (5)

12633

Публикации: 34
Прегледи: 29814

1194

Публикации: 255
Прегледи: 99756

56361

Публикации: 6
Прегледи: 4327

51477

Публикации: 11
Прегледи: 6350

6143

Публикации: 78
Прегледи: 45621