• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 01:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ErJo

колеги с какво ми препоръчвате да захраня мниците :duvar:

marta

Даааа има много малки вътре и то доста големички ....  *YAHOO* *YAHOO*
Ta вече са преместени - 46 бройки са, на по 1.5см.... в скаридарника ще са като в рай за сега ;)

dalgia

Аз на малките им давам жълтък първите 3-4 дни ,ама много цапа.После почвам сера vipan baby ,като я задържам малко под водата и после тя потъва сама . Пускам и таблетки за дънни рибки.И наи вече им давам попарен лапат много го обичат.

zambo

Цитат на: ErJo - 09.04.2011 18:10
колеги с какво ми препоръчвате да захраня мниците :duvar:
Всичко става за тяхна храна . Просто трябва да го стриеш на прах и им го даваш .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

ErJo

онзи ден колеги гледам аквариума кадето отделих малките с делвата мътен
на другия ден оште по мътен,вдигнах делвата и от нея изплува слузесто гнездо
извадих го,имаше и омрели малки
не мога да си обесня на какво се дължи това *dontknow* *dontknow* *dontknow* *dontknow*
колеги вярно ли е че мъжкия изяжда обвивката на хаивера след излюпването на малките

Mirobg

Какъв е шансът малките да оцелеят в общия в компанията на Ботия Зебра и Кули?
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Caxapa

Цитат на: Mirobg - 29.06.2011 21:42
Какъв е шансът малките да оцелеят в общия в компанията на Ботия Зебра и Кули?
Шанса е сведен до нулев. От както имам боция-ботия в аквариума и  не виждам хайвер. А съм сигурен, че анциструсите хвърлят. Боцията се вре навсякъде и опустошава  всичко де що е хайвер по делвички и кокосови орехи.

marta

Моите анциструсчета оцеляват в аквариум с американски цихлиди, просто таткото не ги пуска да излизат навън и им носи храна вътре в тръбата, а цихлидите са прекалено големи, за да се мушнат вътре.... това става така, защото аз никога не усещам кога имам хайвер и обикновено много късно разбирам, малките са вече на по 1см и отгоре и са останали около 50 бройки, таткото едва го разделям с малките, а тях отделям в малкото ми аквариумче, където в момента растат около 80 сомчета. Не смея да пусна дори вече порасналите мъници при цихлидите... Още от първия ден им давам гранули за дънни рибки + спирулина на люспи.. определено харесват повече спирулината и си растат нормално, само дето 20л аквариумче за 80 сомчета е прекалено малко. На месец наддават по половин сантиметър. Трябва скоро да им намеря нови стопани. Ако бяха снесени в делва, нямаше да имат никакъв шанс да оцелеят!

Peakone

Снощи женската се държеше доста странно и ровеше в основата на камъните из аквариума.

Първо ровеше около камъка, който е отбелязън с "1" на снимката по-долу. Там нещо не й се е харесало явно и тази сутрин е видях, че е изровила дупка точно при цепнатината, която се е получила между двата камъка в дясно (отбелязано с "2"). По обяд тя излезна и на нейно място застана мъжкия. Първо беше влезнал в дупката, а сега седи на входа. Явно и аз ще чакам бебчета.  :-)



Имам доста мелании, те могат ли да навредят на хайвера както ампулариите ?

Caxapa

Меланиите не са проблем за Анциструсите.. Успехи!  *BRAVO*

Peakone

Малчуганите вече щъкат из аквариума. Успях да преброя 8 като 2 от тях са все още белички, но другите обитатели не ги закачат  :-)

tparvanov

Цитат на: marta - 29.06.2011 21:57
Моите анциструсчета оцеляват в аквариум с американски цихлиди, просто таткото не ги пуска да излизат навън и им носи храна вътре в тръбата, а цихлидите са прекалено големи, за да се мушнат вътре.... това става така, защото аз никога не усещам кога имам хайвер и обикновено много късно разбирам, малките са вече на по 1см и отгоре и са останали около 50 бройки, таткото едва го разделям с малките, а тях отделям в малкото ми аквариумче, където в момента растат около 80 сомчета. Не смея да пусна дори вече порасналите мъници при цихлидите... Още от първия ден им давам гранули за дънни рибки + спирулина на люспи.. определено харесват повече спирулината и си растат нормално, само дето 20л аквариумче за 80 сомчета е прекалено малко. На месец наддават по половин сантиметър. Трябва скоро да им намеря нови стопани. Ако бяха снесени в делва, нямаше да имат никакъв шанс да оцелеят!

Как точно им намираш дом на толкова много фарфалаци ?  *dontknow*

Betta_98

Съжелявам че може да се отклоня от темата , но искам да попитам дали мога да дам спанак на анцитросите и как да го обработя преди да го дам.

terier4o

Аз когато давам Спанак  ,първо го попарвам за да се размекне и после режа парчета по около 2кв см и ги пускам на мястото където храня анциструсите  *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Caxapa

Попарват се листата във вряла вода(без сол)  и им даваш, може и цели листа..те си хапват и ненарязани порции. Същото може да направиш и с  листа от зелена салата или пиперка.

Similar topics (5)

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3711

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5441

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8405

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3935

53038

Публикации: 10
Прегледи: 4010