• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

marta

моя мъжки е много брадясал и той и женската са около 7-8см и не са полово зрели, така ми казаха!

zambo

Цитат на: accord87 - 24.03.2011 15:46
Само да попитам ....... половата зрялост на обикновенния анцитос е налице когата започнат да му растат шиповете или като са вече израсли  :-)

Половата зрялост настъпва около десетия месец от раждането им . Шиповете са белег , че екземпляра е мъжки
Цитат на: marta - 24.03.2011 16:05
моя мъжки е много брадясал и той и женската са около 7-8см и не са полово зрели, така ми казаха!
Кой ти го каза ? Ако съдиш за половата им зрялост само по това , че неискат да хвърлят хайвер  , грешиш .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

marta

Ам, женската си я купих от пазара, попитах за полова зрялост, но човека ми каза че й трябвало още малко време. Мъжкия е колкото нея, взех го от колега тук от форума, за него ми каза същото, че е още малък... следователно реших това.

А аз съм им направила онази джаджа, която тук в тази тема ама в началото е описана като "приспособление за развъждане на анцистроси" от тръба и т.н.т. И двамата чат пат влизат вътре, но женската няма по-светъл корем както беше написано по-рано, следователно няма хайвер. Ако греша и са полово зрели трябва сериозно да загледам ситуацията... може проблема да е в това, че тръбата не е много широка.... могат да влязат двамата ако поискат ама малко ще трябва да се докоснат!

zambo

Цитат на: marta - 24.03.2011 16:52
могат да влязат двамата ако поискат ама малко ще трябва да се докоснат!
Целта е да се докоснат .  :-D И не само .
Бъди търпелива . Решат ли да хвърлят хайвер и си им осигурила необходимото ще те възнаградят .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

marta

Сигурна съм защото приспособлението е идеално и става за лесно изкарване на малките после, за да не бъдат изядени от цихлидите ;)

Ще се похваля като имам напредък или те ако имат напредък :)

Bolta

Ето, какво се случва с моите хайванчета.  :-D
Докато не искаха да ядат, сега направо, ще ми изядат ушите.  :-D Станаха на 10/11 дни, откакто са се излюпили.
Клипчето го направих, точно след като вечеряха, но още си обират остатъците и се пречкат на охлюва.  :-D
Още веднъж, благодаря на всички, които ми дадоха съвети относно захранването им.  *thanks

boxter07

дайте една снимка на тази рязана тръба  на стъклото залепена с мрежа  *dontknow*

marta

Аз мога на кратко да ти обясня, защото нямам снимка в момента. Взех една тръба 15см дълга, със свински опашки пристегнах 2 лепки за аквариум силиконови около тръбата. В единия край на тръбата сложих мрежа от чорапогащник като я залепих със силикон. Киснах 2 дни тръбата с все всичко във вода и след това залепих тръбата като леко я наклоних (долния край е този с мрежата). Залепих я на страничното стъкло до филтъра като идеята ми беше ако се излюпят малките докато ме няма да се лепнат на гъбата на филтъра и да си смучат там каквото има   8-) Стана по-лесно отколкото мислих. Тръбата струваше 50ст. дори ми отразяха колкото искам в магазина. Лепките са по 20ст., а свински опашки и силикон си имах в къщи. Мрежата е удобно, ако имаш хищни риби като моите, да хванеш всички малки и таткото заедно и да ги преместиш в друго аквариумче.

От два три дни гледам мъжкия не излиза от вътре. Най-вероятно имам хайвер, ако просто не си кисне вътре за кеф. Женската и тя влизаше преди (виждала съм я). Не съм сигурна кой е точния признак че има хайвер или малки вътре, за да ги преместя в друг аквариум. Може първия път да изпусна момента и да станат за мезе на ривулатусите, които също са с малки...

accord87

Разгледах тук там ............ Обикновен анциструс полова зрелост: 7-12 мес., споменава се, че шиповете на мъжките вече трябва да са достигнали максимални размери, както и че женската трябва да е видимо наедряла. Значи моите достигнат ли тези два фактора ще им купя тръбичка.
              По мои наблюдения и по много снимки мода даже да съдя, че без видими полови белези мъжките анциструси са почти черни, а женските са почти светло кафяви. Моите три лепчици потвърдиха тази теория  :-)
Най-голямата загуба на човек, е тогава когато грешките му го надживеят  ..............................

marta

Мъжките имат и по страничните перки нещо като шипове, по-груби са от женските. Тук бях прочела, че се виждало като женската им ахайвер, като застане на стъклото и корема и прозирал леко жълтеел. На моите не съм видяла такова нещо, макар мъжкия вече 3 ден да е в тръбата.

ErJo

ДНЕСКА колеги имам хаивер *YAHOO*
кажете след колко дни да го преместя в отделен аквариум :-) :-)

MeTogu

Хайвера не се мести.Таткото се грижи за него дори и след излюпването на малките.И аз имам хайвер днес :).
Та значи от днес 4 дена до излюпването + още 4 докато им свържи жълтъчния запас,чак след това ако имаш потготвен аквариум може да ги отделиш от таткото и да ги захранваш.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

dalgia

Аз хаиверът го местя веднага .Както е със таткото във делвата.То и да искам не мога да го изгоня оттам.Когато малките плъзнат из аквариума го връщам обратно пак със делвата.

marta

А моя татко евентуален от близо 2 седмици не е излизал от тръбата.... възможно ли е просто да му харесва там. Някой път се вади на половина но пак си влиза... следа от малки няма.. ?

MeTogu

А ти гледала ли си вътре?Може да са излюпени отдавна.Мой познат имаше подобен случай.Обади ми се и ме вика да видя какво става.Малките бяха около 1.5 см,но бяха останали 30 бройки само.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

482

Публикации: 696
Прегледи: 244869

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3699

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5417

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8387

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3918