• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 15:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Caxapa

Почни ги с малки дози като бебетата, да свикнат да дъвчат и гризят. И постепенно увеличавай до ударни дози като остатъка  прецизно почистен след всеки пир.

Bolta

Добре, а ако пусна таблетки спирулина, дали ще се лепят върху тях и ще си смучат или задължително трябва да е микро храната? Този въпрос неможа да ми се изясни.
И ми е интересно, как ядат артемията. Просто не съм виждал, как става номера. Артемията си плува във аквариума, а Анциструсите като си стоят залепени за стъклата ...  *dontknow*
Явно си намират начин, но утре ще видя какъв е той.  :-D
Иначе ...като се замисля, май някои от рачетата се застопоряват на дъното и даже съм наблюдавал големите Анциструси да се мотаят там, където са паднали, но те като минат наблизо, разбутват ги с перките и незнам дали им влиза нещо в устата.  :-D
Иначе след 10-тина минути борба.... махнах таткото от делвата - хич не му се излизаше, но не е ял 5-6 дни (знам че няма да умре от глад, но ме хвана жал) и го сложих в общия аквариум да се възстановява.
Малките ги изкарах и тях от делвата, ето ги  :-):

Caxapa

Ако нямаш корен то поне някое камъче на което да се лепят и да се скупчват там.

MeTogu

Най-добре е да ги захраниш с новоизлюпена артемия.Иначе няма да имаш проблем с гранулите.Ще ги мелят като бонбони.Аз им давам даже по-големи таблетки на Даяна5 който са 7-8 мм в диаметър.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Bolta

Caxapa, сложих едно мангрово коренче и малко роголистник при тях!  *THUMBS UP*

MeTogu, благодаря за отговора, ама попитах как точно ядат артемията, след като са лепнати на стъклата? Не мога да разбера.  *dontknow*
Днес пробвах с 3 вида храни - никакъв интерес.
Първо с артемията - със спринцовка пусках там, където са се скупчили....артемията се разпилява и не виждам как те, ще я хванат.  *dontknow*
Пробвах и със Сера микрон - отново никакъв интерес.
Преди малко пуснах няколко таблетки спурулина - 20-30мин. стоят във водата и още нито едно Анциструсче не ги е полазило, а на някои им ги пуснах буквално "под носа".
Не мога и не мога да ги захраня!  :-(
Чудя се, какви опити още да правя. Жълтъчното мехурче ми се вижда , че е изразходено вече.

MeTogu

Ами ядат я.Малките анциструсчета се гледат на голо дъно.Артемията пада на дъното и там вече анциструсчетата си ги изяждат.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Bolta

Ееее, Методи...вярно е, че нямам чак толкова опит, но вече са ми ясни някои неща.  ;-)
Това за голото дъно ми е ясно, така съм и направил. Знам, че и Артемийките падат на дъното след известно време.
Но нито едно Анциструсче не ходи на дъното - всички са по отвесните стъкла на аквариума. Просто никакъв интерес нямат. Да не би да им е рано да ядат? Само с това си обяснявам, че не търсят храна.  *dontknow*

paolo6481

Ами да,Ти като огладнееш и отваряш хладилника.Предполагам им е рано и ще почнат тия дни да щъкат и по дъното.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

MeTogu

Цитат на: Bolta - 18.03.2011 20:06
Да не би да им е рано да ядат? Само с това си обяснявам, че не търсят храна.  *dontknow*
Ами разбира се.Щом имат жалтъче значи им е рано.Защо искаш да ги храниш?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

valnata

Ако последното клипче е правено днес недей хаби храната. Моите ги захраних направо с таблетки, след като напълно се махна коремчето. Няма нужда от микрона, защото много цапа и е доста ситна.  :-)

Bolta

Цитат на: Bolta - 18.03.2011 19:38
Жълтъчното мехурче ми се вижда , че е изразходено вече.
Цитат на: MeTogu - 18.03.2011 21:29
Щом имат жалтъче значи им е рано.
*dontknow*
Както и да е, благодаря на всички за отговорите!  *thanks
Надявам се от утре да проядат!  :-)
Клипчето е от снощи, но вече нямат жълтъчно мехурче.

NO CARRIER

Аз на моите им давах попарена маруля. Обаче трябва да внимаваш, че някой път са тъпкани с боклуци и рибетата може да дадат фира.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Bolta

Дааа, точно това ме спира да им дам краставици и маруля. Ще карат на другите неща.  *DRINK*

accord87

Само да попитам ....... половата зрялост на обикновенния анцитос е налице когата започнат да му растат шиповете или като са вече израсли  :-)
Най-голямата загуба на човек, е тогава когато грешките му го надживеят  ..............................

Similar topics (5)

56677

Публикации: 8
Прегледи: 4961

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13746

482

Публикации: 696
Прегледи: 245605

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3711

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5438