Автор Тема: Размножаване на Анциструси  (Прочетена 214464 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivominkov75

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 7
Re: Размножаване на Анциструси
« Отговор #780 -: 06.03.2016г 21:09ч »

Благодаря, за бързия отговор. ето снимка на хайвера от днес на обяд, не смятам ,че се е излюпил. Всъщност не знам как изглежда излюпен хайвер, но най малкото няма никакво движение в раковината. Мъжкия продължава да стои навън а до преди час два  си беше вътре. От твоите думи разбирам , че явно няма шанс, тоест да не се опитвам да го вадя от раковината и да го слагам близо до аерацията?

Неактивен Caxapa

• глобален МОРМОРАН
  • Глобален модератор
  • Публикации: 5 207
« Отговор #781 -: 06.03.2016г 21:09ч »
Хайвера може да се излюпи и без бащата. Докато е бистър и жълт няма проблем. Побелеее ли тогава вече не става за нищо. Има случаи когато бащата напшуска поста си  което е от стрес  от смяна на мястото, параметри на водата и други подобни в това число и глад. Нека даизчака все пак.

Неактивен IvJorell

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 16
« Отговор #782 -: 28.01.2017г 11:11ч »
Здравейте,

Имам 30 литров аквариум с 3 златни сомчета, 5 обикновени неона и няколко охлюва убийци.
От няколко дни единия сом ми липсваше в аквариума и знаех че е нормално да се крият, но не го виждах дори когато давах храна. Прегледах укритията и когато надигнах единия голям камък видях че той е там и цялата детска градина да щъкат около него :)

Въпроса е следния, трябва ли да ги премествам, но ми изглеждат щастливи под камъка?
Имам 10 литров аквариум, бивш скаридарник, със същата среда и растения.

Неактивен NO CARRIER

• Живеещ на 100м от лудницата
  • Администратор
  • Публикации: 10 848
  • Николай Цветков
    • http://tsvetkov.be/
« Отговор #783 -: 28.01.2017г 17:05ч »
Здравей! При посочените рибки не би трябвало да има някакъв проблем с малките. Май е по-добре да ги оставиш в големия аквариум.

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Неактивен Davids_kn

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 1
« Отговор #784 -: 09.03.2017г 15:03ч »
Здравейте, искам да благодаря на всички дали полезна информация в тази тема. Изчетох всичко и благодарение на Вас можете да видите 5 дневния резултат отдолу.  *thanks

Неактивен Caxapa

• глобален МОРМОРАН
  • Глобален модератор
« Отговор #785 -: 10.03.2017г 07:07ч »
Браво! Виждаш не е трудно. Сега чисто дъно и силна храна докато дръпнат мъниците и после вече в големият аквариум местиш при другите риби.

Неактивен Miros

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 4
« Отговор #786 -: 14.08.2017г 12:12ч »
Здравейте, след гупите, дойде ред за размножаване и на анциструсите.
Сферична порцеланова ваза в общия аквариум е укритието, там мъжкия пази хайвер, което установих тази сутрин. Освен един мъжки и два женски обикновенни анциструса в аквариума има 2 САЕ, 3 кули, 15-на гупи(10-на от тях подрастващи), 5 данио и 1 апмулария.
Яйцата днес изглеждат добре - жълто-оранжеви са. Притеснението, че вчера беше ден чистене, сифонирах дъното(не съм местил укритието) и размътих, без да подозирам смених 50% от водата. Женските ми са едри и не си е проличавало да носят хайвер.
Надявам се да са хвърлили хайвера след смяната или да не се окаже проблем смяната.
По същество:
Аквариумът е общ с кварцов грунд, трудно ще завъртя нов с голо дъно за няколко дни, макар и да ползвам вода от общия, но ако е по-добре ще го направя. Общите показатели преди и след смяната не се измениха съществено според картонените тестове на Джей Би Ел.
Струва ми се по-добре яйцата да си останат с мъжкия, но не искам да го стресирам с местене (едричък е с много големи мустаци, но не обича да го притесняват).
По наблюдения мъжкият се грижи добре за аерацията - да добавя ли допълнителна? Флейтата е насочена по повърхността за най-добър добив на кислород но мога да я насоча и към укритието.
Ще приготвя мангров корен близо до укритието, домашни краставици без нитрати и евентуално някаква хранилка.
Мисля, че е най-добре природата да си каже думата и да не местя, но моля някой с повече статистика да даде съвет.

Неактивен Miros

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 4
« Отговор #787 -: 17.08.2017г 13:01ч »
Изчетох всичко, макар и след като писах.
Инсталирах 54 литров аквариум Ехайм (60х30х30см) напълних го до половина. Сложих дехлоратор и бактерии (бактериите всеки ден слагам по предписание). Взех няколко чаши от уиски и ги напълнх с грунд и посадих малко растения(млади и здрави от общия) - така хем имам голо дъно, хем малко растителност и грунд за развъждане на бактерии. Взех корена от общия заплакнах го леко и го сложих в развъдния. Ампуларията имаше нова квартира за една нощ - той винаги е първия обитател на всеки нов аквариум.
Яйцата забелязах в понеделник. В сряда сутринта имаше поне едно малко,останалия хайвер си беше ок, неизлюпен. Вечерта не видях малко да шава из укритието и се притесних да не е погълнато от мъжкия или да е дало фира. Прецених, че щом е тръгнало до сутринта ще се пръкнат останалите. Така и беше - време за местене.   
Да, обаче мъжкият, докато се махаше за по 10 сек при хайвер, отказа да се махне при налични малки. Преместих го заедно с малките. В развъдния изтръсках големия и после го върнах в общия.
Проблем е че укритието е сферично и нямам достъп с ръце през дупката - най-много два пръста да пъхна. Вътре освен 20-30 малки им 3-4 бели неизлюпени хайверни зърна. Четох, че е замърсител и е опасно за малките. В момента се чудя как да процедирам. Страх ме е да бръкна с пинсета, за да не увредя някой от малчуганите...
Скоро ще пиша какво съм постигнал. Малко повече ми идва намесата в работата на природата, но се надявам, като новобранец, да извадя поне това сомило по предписание, пък за другите може и природата да си каже думата.

Публикациите са слети: 18.08.2017г 16:04ч
Ден втори в новия аквариум. Има малки нашественици, които ме изумяват с умението си да изскачат извън укритието и после да се връщат. По същество са си топчета с опашки. Има една закачена на уплътнението на стъклото при дъното, ще ми служи за индикация на жълтъчните им мехури.
Чистих големия аквариум в легена за изненада видях две "бебета" - едното живо. Успях да го прехвърля в развъдния, закачи се на корена, дано оцелее. Колкото и да се взирам в общия - други не виждам(нормално). Люпенето ми продължи около 24 часа, но не съм предполагал,че има малки извън укритието при опеката на мъжкия, а и 98% от преместените в развъдника не мърдат от пещерата.
Утре или в неделя, или най-късно в понеделник ще е денят за захранване. Желирана смес от бланширан грах(домашен,био), спирулина и яйчен жълтък. Мисля да се разходя за несолена цаца за следващата им манджа. Таблетки имам от японските. Дано да продължи да не толкова страшно, колкото очаквах.
« Последна редакция: 18.08.2017г 16:04ч от Miros »

Неактивен schveda

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 29
« Отговор #788 -: 26.01.2018г 17:05ч »
Здравейте, един бърз въпрос :имам хайвер от двойка анциструси в малък 20-литров аквариум,където имам и десетина гупи на няколко месеца. Да преместя ли гупите в друг аквариум или да ги оставя?

Неактивен yasen_vn

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 71
« Отговор #789 -: 26.01.2018г 17:05ч »
Ако таткото е при хайвера, няма нужда да ги местиш, той ще се погрижи.

Неактивен schveda

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #790 -: 26.01.2018г 18:06ч »
Там е,маха с перки,а евентуално след излюпване има ли опастност и трябва ли да отстраня родителите тогава?

Изпратено от моят HUAWEI CUN-L01 с помощта на Tapatalk

Неактивен schveda

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #791 -: 26.01.2018г 18:06ч »
Ако таткото е при хайвера, няма нужда да ги местиш, той ще се погрижи.
Там е, маха с перки, а евентуално след излюпване,трябва ли да махам родителите и гупите или не е проблем?

Изпратено от моят HUAWEI CUN-L01 с помощта на Tapatalk

Неактивен Caxapa

• глобален МОРМОРАН
  • Глобален модератор
« Отговор #792 -: 27.01.2018г 09:09ч »
Таткото ще пусне малките да напуснат укритието едва когато станат самостоятелни. Не пипай и не рови около хайвера че и аквариума! Он си знае работата.

Неактивен Виктор

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 63
« Отговор #793 -: 27.01.2018г 19:07ч »
Имам питане. При кръстоска на обикновен анциструс и анциструс албинос какво поколение ще излезе?
:)

Неактивен Caxapa

• глобален МОРМОРАН
  • Глобален модератор
« Отговор #794 -: 27.01.2018г 20:08ч »
Във всеки случай няма да има шарени а определен % с белезите на таткото и останалите с белези на майката.