• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 11:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

acho

Според мен още няма хайвер и сега си подготвя мястото, където да се "ебават" с мацката. Но това са само мой преположения. Пък и когато евентуално женската хвърли хайвера там, аз нямам видимости няма да мога да разбера дали има хайвер. Чак след като се родят малките ще видя,  това не е много приятно - вътре има скаларииии (вампири)...:)

MeTogu

Не се притеснявай,таткото ще се справи с тях.Пускал съм вътре големи макробрахиуми и се чудя по едно време,всяка сутрин по една умряла.А то анциструса имал хайвер и като нахалстват и анциструса ги отстрелва.
А по повод това за да мята здраво плавници значи ги мята заради някого.Не ми се вярва да прави сухи тренировки.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

dok70

Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

RIB4ETO

дали мога да гледам 2 анциструса 4 гупи 2 хелера 2 молинезии в един аквариум

MeTogu

Разбира се.Анциструса е много ползна рибка и може да съжителства с почти всички други рибки.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

RIB4ETO

 *HELP* анцитруса ми стои почти само в един рапан.дори и другия ми не влиза там

MeTogu

Това не е добра новина.Ако се опита да се навре в него няма да може да излезе и ще умре.Махни рапана и му сложи някаква делвичка ако искаш да ги развъждаш де.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

RIB4ETO

няма как да се заклещи

: 05.09.2010г 00:12ч
има ли вероятност за хайвер

MeTogu

Не е задължително да има хайвер.И винаги има вероятност да се заклещи.И дори да не е така рапанчето не е най-удачното място за фвърлянето му.А за да си сигурен че има хайвер анциструса прави едни специфични движения с плавниците си да изтласква водата и да навлиза прясна при хайвера.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

RIB4ETO

анцитруса ми стои като снимката на 7 страница в кокосовия орех

kiko_eti

Така от днес и моят дивак седи над една амфора и брани ако входа,гледам аз Хайвер, и от 9 те страници малко се пообърках и имам няколко въпроса.

1.От това което четох май е по добре да не ги закачам докато не се излюпят .
2. Когато се излюпят да ги местя  в родилката в общия акв.  или да ги местя в един 25 литра.


Благодаря предварително на отзовалите се

MeTogu

Дори пърите 2-3 дена след излюпването не е добре да се пипат.Докато малко не укрепнат за да не ги повредиш като ги местиш.И не ги местиш в родилката в ощия а в друг аквариум с добра аерация да са си сами.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

kiko_eti

Снощи ги преместих с бащата в малката аква и сутринта имаше 45-50 малки
Рибоците са в отделен аквариум 25-30л с няква помпа китайче пише 150л/ч с флейта (според вас достатъчно ли е аерацията или да пусна и камъче)
Всички седят в 4-те ъгъла на групи - Това нормално ли е  

Мисля да ги преместя в 60 литров аквариум след 2 седмици - Това достатъчно време ли е

Благодаря много на отзовалите се

MeTogu

Абсолютно нормално е да седят на малки групи в ъглите.Не бързай с местенето в 60 литров.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

kiko_eti

Айде пак хайвер, тези как са се подкарали скоро ще отварям зоомагазин  *ROFL* *ROFL* *ROFL*

Този моят анцитрос май не е чел правилата  rulez rulez rulez  секс на 3 месеца 1 път

Търся си нагревател около 100в че трябва да ги местя в по- голям аква -

п.п Подарявам анцитроси на 1месец и 3 дни

Similar topics (5)

10720

Публикации: 64
Прегледи: 21723

12633

Публикации: 34
Прегледи: 29743

1194

Публикации: 255
Прегледи: 99579

56361

Публикации: 6
Прегледи: 4323

51477

Публикации: 11
Прегледи: 6348