• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

dafe95

снимките не излизат добре и не се вижда

ReeT

в и ще видиш

а ти сигурно говориш за нещо такова но аз мисля че това с бялата чиния е по стабилно

ReeT

  и

ancistrus[/url] но аз мисля че това с бялата чиния е начинът

foreigner

Сори за спама,но искам да попитам:
Колко време има от хвърлянето до излюпването на хайвера при анцитрусите?

valnata

Като хвърлят и след 3-4 дни се люпи.

foreigner

Благодаря :-)

herlitz90

здравейте аз имам от скоро рибки и имам едим може би малко тъп въпрос . мога ли в общия аквариум да саздам поколение на анцитрусите

valnata

Може да оцелеят някои, но зависи и какви са останалите риби. Моите ги пуснах при скалариите и гледам, че има оцелели но ако докопат някое бебе не му прощават. Трябва повече укрития да има.

eraser

И аз да се похваля... Миналия Петък ми се излюпиха 20-30 анциструсчета. Сега са в 30 литра. Храня ги със спиролина на хапчета основно, но им пускам и по някой попарен резан краставица или листо от магданоз. Днес пак ще събера майката и таткото да видим... А ето и няколко снимки на разбойниците как нагъват  *YAHOO*   

Denis The Hotstepper

Привет и от мен в тази прекрасно развита тема  *privet*
Имам и аз няколко въпросчета.
Имам 4 броя звездни анциструса
4 броя Corydoras melini
6 броя Corydoras panda
мисля да си взема и 4 броя Hypancistrus inspector L 201
Коридорасчетата ги взех от Васко Killiman преди около 5 месеца а звездните анциструси от магазин, не помня кой, пак преди около 5 месеца. Предполагам, че към момента всички са на около 10-12 месеца.
Нямам никаква представа мъжки или женски са, както и разбира ли се вече и/или кога ще се разбере и как!
Нямам и никаква представа как и дали ще се размножават, както и с какво да им помогна, но имам желание.
Ще се радвам на всякакви съвети и помощ от Ваша страна.
*DRINK*

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx190%2Fmataxata%2F1-4.jpg%3Ft%3D1268384406&hash=0618ef6c1fddc20c43d674df9e8648210e9e6deb

zambo

На анциструсите им трябва тръба  , раковина или делвичка , където да хвърлят хайвера . За всичко друго ще се погрижи мъжкаря .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

valnata

А моята двойка съм я отделил от седмица и забелязвам,че мъжкия проявява агресия. Вместо да примамва женската, която е пълна с хайвер той я гони. Даже не и позволява да се храни. *dontknow* Някой имал ли е такъв случай? Стана 10 дни им сменям вода всекики ден, като понижавам температурата и гадняра си знае неговата. А веднъж хвърлиха хайвер в същата керамична "измислица" дето съм им сложил.  :-D Да го пенсионирам ли или да проявя търпение? :-)


totishish

Здр. Имам два анциструса мисля че са още малки но все пак ка питам. Немога да им определя пола единият е мн. готин има малко тяло много големи плавници и перки а др. е почти същата големина но перките са му доста малки видимо нямат никакви др разлики. Та да питам как ги различавате вие? мисля че този с молките пловници е мъжкият незнам то и снимките не са мн добри ще се опитам да направя нови

kamos

Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

LuDiQa

Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

Similar topics (5)

10720

Публикации: 64
Прегледи: 21546

12633

Публикации: 34
Прегледи: 29537

1194

Публикации: 255
Прегледи: 98926

56361

Публикации: 6
Прегледи: 4295

51477

Публикации: 11
Прегледи: 6315