• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 16:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ddz

Тъй като и аз скоро се сдобих с анциструс4ета искам да задам няколко въпроса.Имам аквариум 60 л с 20 тина гупи вътре и 2 абциструса мъжки и женски.От една седмица мъжкаря не е излизал от една пещера.И в4ера докато сменях 20 процента от водата видях 4е имам бебета.Около 1-2 см ве4е оформени , на цвят 4ерно - сиви.И да питам да ги вадя ли от аквариума и да ги сложа ли в по-малкия ? Как да процедирам ?

kristt

мн трудно 6тесе хранят в големия,извадиги в малък с голо дъно. за ежедневната смяна може и без нея.на моите им сменям водата на две седмици.

paiaka

По добре не ги пипай ! Остави си ги там сами да се оправят . Аз сменях вода , сифонирах , поддържах температура , не съм хранил и на 3тата вечер ВСИЧКО измря  :-| :-| Така и не можах да разбера защо измряха . Имах едни камъчета в аквариума и мисля че от тях прихванаха някаква болест и заминаха . Така че според мен си ги остави там и не ги разбутвай (аз поне вече така ще процедирам )  :duvar:

ddz

Последно така  не разбрах какво да направя ?

paiaka

Каквото решиш :) според мен е по добре таткото да си ги гледа !

NO CARRIER

Остави ги в общия. Ако имаш само гупи, те няма да ги изядат.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

kristt

след като се излупят таткото неги гледа.

Lucio

Ако ги изкараш и ги гледаш правилно, ще оживеят повече бройки. Ако ги оствиш, както казва колегата kristt таткото не ги пази и по-трудно си намират храна, в резултат на което ще оживеят малцина, но най добрите. :)

ddz

Те са се излюпили и даже нямат жълт мехур , интересното е 4е той ги пази.
П.С.Имам 2 ампуларий и една бета +  гупите
Никой няма интерес

kristt

никои няма даги изяде това данете притеснява. трудно достигат до храната в общия, някои ще умрът др. ще им се забави растежа.
Според мен при анциструсите всичко е въпрос на храна.

dafe95

01.02.2010 22:35 #250 Last Edit: 11.12.2013 15:46 by Desmoria
значи аз имам 2 анцитруса гледам ги от почти една година и онзи ден видян че вече се различават единя има малки рогца та вапроса ми е могат ли вече да се размножават и този кокос и тази пещеричка стават ли за размножаването

: 01.02.2010г 22:10ч
не знам защо ама др снимка не става да се качи кажете поне тази пещеричка става ли

sliven

Изглежда доста плитка и осветена.По мое мнение,ще предпочитат Кокоса!?
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

dafe95

а дали вече са полово зрели та до се размножат

batRambo


valnata


Similar topics (5)

56677

Публикации: 8
Прегледи: 5015

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13933

482

Публикации: 696
Прегледи: 246570

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3727

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5521