• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 12:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Птеригоплихт vs Анциструс

Започната от LGI, 08.03.2007 01:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

LGI

 *HELP* *HELP* *HELP*

Тази вечер се сдобих с Птеригоплихт от обява в раздел "Предлагам", който е голям 9 см. Изглежда в прекрасно състояние и е много красив. Забравих да питам мъжки или женски е, но утре ще разбера. Та вече плува близо 2-3 часа в аквариума и в един момент видях да се дига малко мърсотия от единия ъгъл на аквариума и какво да видя Птеригоплихт-а атакува жестоко мъжкият ми Анциструс, който е много малко по-голям. Честно да си призная съм в абсолютна паника да не направи нещо анцуструса с тези шипове по него на Птеригоплихт-а. Битката приличаше всякаш е за територия (под едно дърво). От както пуснах Птеригоплихт-а той си кацна на това дърво и си седеше там през цялото време, а Анцуструса попринцип си седи в една пещеричка, но явно тази вечер е решил да кацне и той на това дърво, защото ситуацията беше Анциструса от долната страна на дървото, а Птеригоплихт-а от горе. В крайна сметка се сбиха... Битката продължи около минута и на края и двата се лепнаха почти един до друг за дървото... Най-тъпото от цялата работа е, че това е най-малкото дрърво, а има още едно, което е 10-тина пъти по-голямо!

Та въпросите ми са:

Реално обяснение защо се случва това?
Ще мога ли да продължа да ги гледам и двата?

:'(
•_°

mitkodobroto

ами аз имам също анцитрос мъжкия е около 7-8см и птеригоплихт които е около 15-20см(как се познават птеригоплихтите кои е мъж кои жена ) и нямам никакви проблеми с тях повече от година живеят заедно незнам какво и защо е станало при теб но може би е само временно като се водя само от моя опит с тях

DarKness

и аз имам птеригоплихт и анциструс и не се бият, даже си съжителстват мн добре
доколкото знам мъжкия е по голям и има шипове по гръдните перки
160л.
M. esterae
L. hongi
L. caeruleus

denzel

Ами това което пише на сайта: Отглеждане: В природата е стадна риба, но в аквариума не са редки случаите на вътревидова агресия, усилваща се при недостиг на храна. Активни са нощем. Аквариум от 200л. Могат да повредят нежните растения.
Необходими са корени, укрития.


И в случаят твоят май е мъж: Полови белези: Мъжките са по-едри, имат увеличени лъчи на гръдните плавници, осеяни с шипове
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.best-carp.com%2Fbilder%2Flogo.jpg&hash=0f8b9d5c6c27d71728f3297bd6a7e7c7ce52b680

LGI

Май нещата се пооправиха. Гледам, че са се помирили, защото пак са се лепнали близо един до друг. Друг е въпроса, че сега като се прибрах виждам 3 изкоренени растения...
•_°

Tedok

Колко литра ти е аквариума ? Може да е малък за птеригоплихта . 3 изкоренени растения  =-O Мислиш ли какво ще стане с растенията като стане 30 - 40 см  :-D
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

nikolay0876

Цитат на: Tedok - 27.05.2010 16:17
Колко литра ти е аквариума ? Може да е малък за птеригоплихта . 3 изкоренени растения  =-O Мислиш ли какво ще стане с растенията като стане 30 - 40 см  :-D
За тези 3 години и нещо..., сигурно са се разбрали. *CRAZY*

Desmoria

Хаха, еми смешно си е.  :-D
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Асен Евгениев

Най-свирепия ми анциструс още като беше малък, 3-4 см., утрепа три други себеподобни и две коридорасчета
на същия размер. Но Птеригоплихтите не закача дори и сега, когато е голям.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

54802

Публикации: 2
Прегледи: 2299

6059

Публикации: 23
Прегледи: 19272

56677

Публикации: 8
Прегледи: 5001

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8457

1045

Публикации: 55
Прегледи: 58384