• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помогнете с избора на сомче?

Започната от zezo_inter, 27.07.2011 21:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zezo_inter

помогнете ми какъв вид сом даси взема за да нямам конфликти в аквариума,а в него отглеждам хелери,молинези,данио и скалари.
искам сомчето което ще избера да не търмози другите ми рибки.... благодаря предварително...

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

zezo_inter

благодаря....... а някой друг вид?

Асен Евгениев

Ако става въпрос за 40 литровото аквариумче, нямаш голям избор.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

zezo_inter

именно за такова се отнася    :duvar: :duvar:   :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-| :-|

Здравков


Aquadream

Цитат на: Иван Петров - 27.07.2011 22:15
"Помогне те" ???  :buff:
Анциструс, но като порасте ще трябва да го смениш за по-малък. Няма да ти създава никакви главоболия с другите риби.

Здравков

Aquadream, незнам защо ме цитираш, аз просто се учудвам на правописа на колегата.

paolo6481

Това е вече 2-ра тема където изписва така тази дума.В предишната си позволих да преведа в собствен пост темата му защото имаше 6-7 правописни грешки в едно изречение.С риск да ядосам модераторите но не се сдържах.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

zezo_inter

как да разпозная мъжкото от женското коридораси?

bat

Може ли и за мен малко помощ?
След няколко дни ще стартирам нов аквариум, 140 л. Останалите рибки си ги избрах, все дребни Харацинови, ненадвишаващи 5 см.
Обаче сега пък не мога да си избера сомчета.  :duvar:
Спрях се на 4 вида: Отоцинклус, Гастромизон, Анциструс и КосМатка /естествено не морска :-D/. От всичките само за Косатката не мога да намеря достъчно преведено инфо :(, и не знам ако е хищна да не закуси с останалите ми рибки.
Основния проблем е че и 4-те ми харесват, а няма как да си взема от всичките, ще стане пренаселено и ще се прескачат на дъното.

Моля за помощ, относно избора на един от 4-те вида сомчета.  Или пък предложете някакви други сомчета - джудженца /не че Косатката и Анциструса са такива, де :-D/.

П.с. Коридорасите някак си не ме кефят много.

Благодаря.

beta61


bat

Благодаря ти за отговора. Чета тук-таме че били хапливи, и можели да закусят с някоя дребна рибка. А аз както съм си ги избрала всичките с калибъра на тази http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=80, въобще не ги виждам как ще оцеляват ако Калихта е наистина хаплив. Искам сомче дето да не ми тормози останалите рибки.

djibarov

Аз имам анциструси (звездни) - много са сладки и калихти в 150 литра, заедно със скаларии и САЕ. Няма междувидова агресия (не броя като има хайвер :-D) и няма изядени, дори и когато пуснах бебетата анциструси - просто се криха седмица - две.

чочо_41

И според мен анциструс е избора *THUMBS UP*,а докато порасне и аквата ще порасне :-D.
от личен опит знам,че никога аквариума не е достатъчно голям  :-P

Similar topics (5)

48287

Публикации: 17
Прегледи: 7600

31302

Публикации: 7
Прегледи: 7597

48695

Публикации: 15
Прегледи: 7510

51040

Публикации: 13
Прегледи: 5677