• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Меланиите ще изядат ли хайвера на анциструсите ми?

Започната от batvale, 20.01.2008 22:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

batRambo

Цитат на: TOXIC - 30.01.2008 13:01
Ами колкото ги е чистил до събота, толкова. Нямам друг избор, пък и до тогава ще са си минали почти 5 дена и би трябвало вече да има люпене. Някъде бях чела, че мъжкият докъто се грижи за хайвер не излиза от тръбата и не се храни. Моя обче като пусна таблетки и излиза и си хапва, и после си се връща обратно. Нормално ли е, защото в момента нямам пряко наблюдение над самия хайвер.
На 26 градуса при мен се излюпват за 4 дена и след още толкова започват да плуват. Обикновенно ги отделям преди да са пропували в отделен съд (за да не ги гоня после с кепчето) без грунд, само с помпа за въздух с гъба. Обилна аерация. Те се скупчват по ъглите а като се пръснат значи търсят храна и ги захранвам със спирулина на люспи и артемия. Сивонирам дъното всеки ден и доливам прясна вода, защото са много чувствителни към замърсяване. Не е проблем, че мъжкият излиза да се храни. При мен някой мъжки излизат а други не.

killiman

Цитат на: TOXIC - 30.01.2008 17:03
Васе абе едва ли ще е чак такъв проблем да останат без баща си.

Може и да не е, а може и да е. Не рискувай. Ще изчакам още една седмица.

Desmoria

Цитат на: killiman - 30.01.2008 17:33
Може и да не е, а може и да е. Не рискувай. Ще изчакам още една седмица.

Ок. Мерси Васе.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Desmoria

Да се похваля, вече имам около 40-50рибока на една седмица. То беше зор, ама накрая резултата си струваше. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Хелера-91

Честито да са ти живи и здрави. Дано ги запазиш и после да има в раздела предлагам. *BRAVO*
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

Similar topics (4)

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3699

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3917

10467

Публикации: 68
Прегледи: 33174

56361

Публикации: 6
Прегледи: 4294