• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как да се грижа за хайвера на Коридорас Палеатус

Започната от FHM, 03.01.2008 11:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FHM

Цитат на: Живко - 10.01.2008 13:58
И още нещо.
В такива теми да не пишат хора, които нямат грам практически опит, пък на всичко отгоре и съвети да дават.
Да се приема като последно предупреждение!!!
какво искаш да кажеш с това ако се отнася за мен и тази тема аз съм я направил точно със цел да науча нещо повече нещо което не го пише във енциклопедията ако не се отнася за мен поясни моля и дай опревержение с кое не си съгласен съответно с човека с който не си съгласен ще проведете диалог ще си изясните нещата и покрай него може да се научи нещо полезно се пак човек се учи докато е жив

Desmoria

Такааа, едно малко пояснение по темата. Моите дребосъци не са палеатуси, а трилинеатуси (бъркани още за джулита), но принципа на отглеждане е същия. Изключение прави хвърлянето на хайвер, който не лепят по стените на аквариума, а къде им падне.

Друга препоръка, която бих ти дала е, че въпреки чудесните резултати от артемията, аз имах жертви заради погълнати яйца на артемия, които запичат малките. За това в последствие минах на микрочервеи, които се оказаха не по-малко лакомство за мъниците, но за съжаление са доста малки като размер и вършат чудесна работа само в началото.

Така че, ако имаш нужда мога да ти дам култура от червейчета и да си ги завъдиш. Издражливи са и оцеляват в аквариума над 24 часа, което от своя страна осигурява постоянна жива храна за дребосъците.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

FHM

имам едно въпросче значи кога трябва да преместя коридорасите в развъдня кто забележа любовната игра или по рано и в развъдня трябвали да има камъчета и прочие или просто без грунд само нагревател и помпичка ?

p4elara

Цитат на: FHM - 11.01.2008 20:46
имам едно въпросче значи кога трябва да преместя коридорасите в развъдня кто забележа любовната игра или по рано и в развъдня трябвали да има камъчета и прочие или просто без грунд само нагревател и помпичка ?
Без камъни с нагревател с помпа и  ги оделяш преди любовната игра.

Живко

Никой не се е родил научен.

Desmoria

На мен ми е направило впечатление, че вечерта в която сменя водата и общата температура на аквариум спадне заради смяната, на следващия ден рано сутринта моите сомчета хвърлят хайвер. Откакто започнаха, все така съм ги карала да хвърлят.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

FHM

Цитат на: TOXIC - 12.01.2008 08:44
На мен ми е направило впечатление, че вечерта в която сменя водата и общата температура на аквариум спадне заради смяната, на следващия ден рано сутринта моите сомчета хвърлят хайвер. Откакто започнаха, все така съм ги карала да хвърлят.
да и при мен е така явно смяната на водата ги стимолира стига разбирасе женската да е станала като титаник  :-D  при мен за сега само 2 пъти са хвърляли хайвер и 2та пъти се в общия и през ноща

FHM

Така за да не пускам нова тема ще пиша в тази днес пуснах коридорасите във малкото аквариумче което бях приготвил водата е 26 градуса със 2-3 по висока от тази в общия окято нарочно бях понижил в малкото съм гложил само нагревател и камече за въздух и термометър разбирасе  надявам се до 3 дена вече да има хайвер по стъклата  :-) поне според изчисленята ми на 17ти срещу 18ти трябва да започнат сериозната лубовна игра и на 18ти вече дасе разбвам на хайвера .
Аквариумчето е 10 литра но съм сипал само 8 литра и всеки ден ще сменям по 1-2 литра за да ги стимолирам за хвърляне на хайвер ако има оше нещо което да мога да направа но не съм споменал моля допълнете ме .

rookie_gyn

Палеатуса противно на правилата хвърля при понижаване на температурата. Желателно е поне да имаш дунапренен филтър малк вътре, че ще направят водата гадна.

FHM

пак пиша по темата защото имам въпрос и за да не отварям нова пиша тук та въпроса възможно ли е женския коридорас да се е запекал и за това да не хвърля хайвер зашото мина доста време а тя си е дебеличка има хайвер но не го хвърля дали има начин да разбера дали се е запекла или просто не е събрала достатъчно въпреки че минаха почти 4 седмици от последното хвърляне

rookie_gyn

Палеатуса не са "запича". Даже ако му е дошло времето, рибката хвърля хайвер и без мъжки.

FHM

Цитат на: rookie_gyn - 28.01.2008 10:48
Палеатуса не са "запича". Даже ако му е дошло времето, рибката хвърля хайвер и без мъжки.
аха мерси за отговора  *THUMBS UP*

Desmoria

Наи-вероятно бива хвърлен и се изяжда в последствие. Това с развалянето на времето е вярно. Винаги виждам когато сомчетата играят, но никога не ставам свидетел на самото хвърляне. После след 1-2 дена на късмет откривам по някое зрънце хайвер, по растенията и го прибирам за люпене в отрасловия.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

paiaka

Здравейте колеги :) Току що отделих 15 яйчица (прозрачни с беличко вътре ) от стъклата на аквариума . Мисля че са на коридорасчета ( имам коридорасчета , 2 анциструса , гупи и малко тетри ) . ОПредполагам че са на коридорасчетата .

Та на кратко : до сега поддържах температура около 24-25 градуса , вдигнах днес на 27-28 заради една бременна гупа в родилката . И стана чудо :) гупата роди  и по стъклата се налепиха яйчица :) . Отделих внимателно яйцата в родилката при малките гупички .


Въпросът ми е : мога ли да ги оставя в родилкта ( във общия ) като поддържам 26 - 27 градуса , малките дупи ще пречат ли на яйцата с нещо ?


Благодаря предварително  за отговорите . ( темата я прочетох , най важното което ме интересува е дали пречат гупите на хайвера ) .

П.С. забравих да спомена че смених и малко вода . Малко ме притеснява , че има и малко "АКАНО" от гупата :(  




П.С.  яйцата станаха 27 ( от които едното е много жълто - явно не е добре )

suntsu69

По скоро белите не са добре. По късно стават направо кафяви. При 26-27 градуса, след 5 дена ще се излюпят. Дребни гупи и Планорбиси не им пречат, но за да оцелее хайвера е добре веднага да се капне метиленово синьо, а не знам как ще го понесат дригите обитатели.

Similar topics (5)

56361

Публикации: 6
Прегледи: 4295

58449

Започната от triops


Публикации: 5
Прегледи: 2996

56733

Публикации: 2
Прегледи: 2921

1194

Публикации: 255
Прегледи: 98860

55472

Публикации: 2
Прегледи: 2226