• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Анциструс + Гупи

Започната от hristol83, 01.09.2014 11:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hristol83

Здравейте от скоро гледам гупи в 20л аквариум. Имам 5-6 големи и 10-тина малки искам да си вземам и Анциструс. Питането ми разбират ли се с гупите създават ли проблеми? Основния ми страх е за малките. Да не бъдат изядени. Тенденцията е да взема 50л. аквариум но това ще се случи до 2 месеца.

pl86

Не би трябвало да имаш проблеми, ако вземеш малък анциструс, но все пак бих те посъветвал първо смени аквариума с 50л както си решил и тогава вземи сома ;)
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

hristol83

Малък ще е 3-6 сантиметра си харесах в зоо магазина на хит люлин. Мслех да го гледам така докато поотрасне и тогава да ги пусна в големия аквариум. Хем да има 2 месеца да се стартира хуваво с растения грунд и всичко както си му е реда.

Caxapa

Та да си дойдем на думата. Рибка винаги можеш да си купиш. Рибките никога няма да свърша, както и аквариумите. Ако закупиш първо аквариума и го стартираш , ще имаш време да направиш декорацията-скейпа на новия  и да пуснеш в него сегашните риби като това става естествено на етапи за да не предизвикаш /БУМ/
Осваен това ще ти трябва карантинен аквариум  в който да държиш известно време новозакупените риби преди да бъдат пуснати в общия при другите.
Така, че моят съвет е първо аквариума и едва тогава мисли за нови риби.
На въпроса ти дали ще се разбират: Няма да имат проблем в  съжителството си.

hristol83

Трябва ми чистач и на сегашния така че ако може да си живеят заедно наека от сега да почва да чисти.  :-) Пък като стартирам новия ще се разширят. Благодаря за съвета. Имам и питане за корен може ли да ползвам върбов в момента е преварен и накиснат.

Caxapa

 В момента ти е прекалено малък аквариума за рибите и не е препоръчително да добавяш риби. Освен това в горният си пост съм обяснил че се използва  карантинен аквариум за нови риби. Корена  можеш да ползваш.  В темата ти с него съм обяснил.

hristol83


hristol83

Въпреки препоръките реших да си везема  анциструс. Вчера го купих поставих спазих инструкциите за аклиматизация доливах му вода в торбичката и накрая го извадих от наилона (много трудно не искаше да излиза) и го пуснах с кепчето в аквариума. Вечерта малко обикаляше и на сутринта го намерих умрял. Голяма драма. Кажете какво не  е наред че го уморих за 1 нощ гупите си живуркат отлично. Температурата е 26-27 градуса  PH около 7 (не съм с точни лакмуси защото съм ги копувал за друго).

Публикациите са слети: 04.09.2014г 08:08ч

Само да допълня че сина ми вчера беше хранил гупите с чернодробна храна. Анциструса маи си беше похапвал защото покрай него нямаше никакви боклуци по дъното.

Similar topics (5)

10720

Публикации: 64
Прегледи: 21531

11956

Публикации: 22
Прегледи: 13522

58452

Публикации: 2
Прегледи: 2808

44815

Публикации: 10
Прегледи: 5575

56361

Публикации: 6
Прегледи: 4294