• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 06:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Анциструси - общи въпроси

Започната от веско, 26.11.2004 09:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rookie_gyn

Става, даже ако са 2 м и 6 ж, а вкраен случай пускаш 10-15 малки и накрая като порастнат сами ще си решат какви да станат.

batRambo

Може и да им е тясно, но зависи колко са големи и колко от тях са мъжки. Аз имам една двойка мъжкия е близо 17 см. а женската 14-15 см. и ги държа в 200 литров отделно от другите ми анциструси. Пробвах да сложа още една двойка в другия край на аквариума, но тя никак не се чувстваше добре и ги отделих. Най-добре е да пробваш какво ще се получи, но трябва да ги наблюдаваш дали няма да има тормоз над някой от тях. За всеки мъжки слагаш някаква "пещера" на колкото ти позволява по-голямо разстояние една от друга. Малко търпение и трябва да се получи. Успех.

winnerkn


миа

имам аквариум  30 литра.става ли за анциструси

jommy

Що да не става :). Вземи си две малки анциструсчета докато пораснат, ще си се навила да си вземеш по голям аквариум,пък ако не ще ги подариш и пак ще си вземеш мънинки - те като са малки са и по активни. Виж калихтите растът доста по бързо и правят повече бели :)

zambo

Цитат на: миа - 13.10.2007 16:07
имам аквариум  30 литра.става ли за анциструси
Става , даже можеш и компания да им пуснеш
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

миа

не може ли едно че имам и един коридорас
: 13.10.2007г 17:05ч
компания ще си имат-гупички  коридораса и др. събота още рибки

jommy

13.10.2007 16:48 #97 Last Edit: 13.10.2007 16:50 by jommy
Сложи си двечки да им се радваш  - те не цапат като гупите :). Аз в малкия ми аквариум 33л имам 10 неона, 4 плати, 4 анциструса и много растения. Филтъра е aqua-el fan1. Ето го аквариумчето:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fgallery.aquahobbybg.com%2Falbums%2Fuserpics%2F10002%2Fthumb_IMG_2985.jpg&hash=4f509e63fc8d0912397bfe663aab3844f9cba0ff

миа

поздравления за чудесния аквариум *BRAVO*-не е ли малко пренаселен?

такаааааааааа с нетърпение очаквам събота или доставка на рибки в зоомагазина

jommy

Ами за тези неони препоръчват по 3л на рибка. Пренаселен е с 4 плати и 4 анциструса ако направим точна сметка, но и това с пренаселването е малко относително. В случая филтърчето се справя и по скоро е пренаселен от към растения, това е стара снимка, вече фона не се вижда, като поокастря малко растенията, ще го снимам пак :) Неоните не цапат толкова пък и гледам честичко да им сменям вода/сифонирам и да им чистя филтъра. Най-интересното е, че този аквариум го стартирах с всичко ново в него - нов грунд, нов филтър вече е на повече от 2 месеца водорасло не се е появило, докато в 84 литровия да видиш, флейтата я вадих да я изчагъртвам от водорасли, сега почнаха да се разкарват сами нахалниците.

миа

вчера ходих в зоомагазина.опитаха се да ми пробутат калихти като им казах че искам сомче.добре че не се излъгах да го взема-четох из форума че много расте.сомче не си взех -взех си една женска гупа чакам я да роди.

stefan_doc

Имал съм анциструси в 20 литров аквариум. Останаха си малки на големина, но се размножиха успешно, като им сложих черупка от кокосов орех вътре. Но бяха само те. В аквариума даже нямаше филтър.

миа

как се размножават с черупка от кокосов орех.имам един аквариум в излишък-мога да ги настаня в него

jommy

Ами аз четох за размножаване на анциструсите, ако имаш обособена полово зряла двойка и укритие където да си оставят хайвера те самички ще си го оставят, но според мен проблема идва след това - как ще се запази и изхранва поколението :)

миа

ядат ли си хайвера

как се познават мъжко-женско

какво ядат малките

Similar topics (5)

56677

Публикации: 8
Прегледи: 5008

11956

Публикации: 22
Прегледи: 13565

1472

Публикации: 854
Прегледи: 348004

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3726

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5504