• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 08:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Анциструси - общи въпроси

Започната от веско, 26.11.2004 09:53

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

enigmatic

Здравейте, от скоро имаме 2 златни рибки и решихме да си купим 2 анциструса, обаче те само се крият под мидите в аквариума и май не ядат...
взех храна за дънни рибки ...
когато храня златните с люспи на повърхноста, пускам и няколко таблетки на дъното.
Това нормално поведение ли е за Анциструсите да са толкова страхливи и да не отиват да ядат...
Притеснявам се, че ако продължават да се крият само ще умрат от глад ...
какво да им купя за ядене?

Longanlon

Няколко таблетки са прекалено много за два анциструса. Не знам колко са големи, но ако са по 5-6 см ще им стигне и една таблетка разчупена на две. Не се притеснявай, от глад няма да умрат.

А за криенето - те така си се крият.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

MeTogu

О пробвай да им пускаш храната преди да угасиш лампите.На тъмно излизат да се хранят!  *DRINK*
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

zambo

Цитат на: enigmatic - 27.08.2007 21:51
Здравейте, от скоро имаме 2 златни рибки и решихме да си купим 2 анциструса, обаче те само се крият под мидите в аквариума и май не ядат...
взех храна за дънни рибки ...
когато храня златните с люспи на повърхноста, пускам и няколко таблетки на дъното.
Това нормално поведение ли е за Анциструсите да са толкова страхливи и да не отиват да ядат...
Притеснявам се, че ако продължават да се крият само ще умрат от глад ...
какво да им купя за ядене?

Имам  анциструси и досега не съм ги виждал да ядат от храната която пускам
Живи и здрави са , намират си какво да ядат .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

pekov

Наистина няма от какво да се притесняваш.Моят анциструс в началото ,когато го взех,видимо не се хранеше,поне аз нямах наблюдение.А сега гони другите рибки когато ги храня (борба за храна).Иначе си е видимо здрав все още.

theater

Жена ми преди време беше правила едни пюрета за децата от червени чушки (съвсем чисти), замразени във формички за лед. Ползвахме ги за захранване. Тъй като бая кубчета останаха давам от тях на малките анциструси и направо грунда ми завира от мъници, които неистово се хранят с чушки.  :-D
140л - харацини
http://starividri.org

flasher

искам да събера всички анциструси в големиа аквариум за да мога да си харесам двойка за разплод
имам 8 които според мен са зрели вече и се чудя дали няма да им е тясно
в аквариума има 30-на тетразони + 5 кохониуса + 4 САЕ + 2 коридораса

miTko

Анциструсите са единаци. Шубрак имаш ли? Камъни, туй-онуй, за укрития?
Не би трябвало да имаш проблем.
Разни мои АКВАРИУМИ 

patter

Незнам дали ще им е тясно, но при ансцитрусите е добре да комбинираш 1 мъжки с две или три женски а не да търсиш чифт.

flasher

шубрак дървета камъни
има къде да се крият

ще комбинирам като си харесам потенциални родители с подобен размер за което трябва да ги събера

Stas


streetspluntep

Извинявайте ама човека за какво пита??
Анцитруси не са ли онези дето се лепят по стъклата???
Аз лично не знам дали достигат големи размери...
Да не би да имаш предвид за Астронатуси или аз се бъркам?

flasher

анциструси са тия дето се лепят
най-големия е към 12 см

streetspluntep

Ама ти в какъв смисал питаш.Дали броя ще ти стигне за да ти чистят стъклата или дали Ще се съберат?

flasher

Цитат на: streetspluntep - 29.09.2007 23:53
Ама ти в какъв смисал питаш.Дали броя ще ти стигне за да ти чистят стъклата или дали Ще се съберат?

ама ти прочете ли първия пост?

Similar topics (5)

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3956

53038

Публикации: 10
Прегледи: 4030

10720

Публикации: 64
Прегледи: 21709

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8425

56361

Публикации: 6
Прегледи: 4321