• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 16:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Анциструси - общи въпроси

Започната от веско, 26.11.2004 09:53

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

stefan_doc

Не си ядат хайвера и явно го пазят. Аз не знаех изобщо, че има хайвер, направо видях стотина малки налепени по стъклото... Не съм ги хранил с нещо специално - обикновена храна, паднала на дъното. Мъжкият има израстъци на муцуната /не мустаци/ - по това се различават. Ама най добре е да се купят поне 4, щото едва по-късно /като поотраснат/ става ясно кой е мъжки и коя женска, иначе рискуваш да си гледаш 2 женски или две мъжки. А иначе като територия на 30 литра си трябва само една двойка.
Когато се размножиха показателите на водата бяха: GH 4, рН 6.5, температурата 25 градуса. А иначе си живеят нормално и при 20 градуса. Но без пещера няма да се размножат.

MeTogu

Всичко е толкова относително,че в всяко нещо има по малко истина и малко илюзия.Има хайвер кото бива изяден,но няма как да разберете.Това става в прозеса на люпене.Ако някое зърно не е било оплодено или пък се е развалило и загнива - то бива изядено за да не повреди другите зърна.Има и много случеи когато и целият хайвер бива изяден.За размножаването спомагат много неща.Не е само да им сложиш нещо като хралупка.Това знаете зависи в повечето случай от параметрите на водата,но също така и от температура,храна и ред други неща.И наистина за отглеждането на 2 малки в 30 литров няма да има никакъв проблем,но наистина няма да достигнат максимума от размерите си.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

миа

тогава ще си ги взема само за кеф не за развъждане.пък ако искат да снасят-добре дошло.как се познават кое е мъжко и кое е женско още питам.

MeTogu

Момченцата има като рогца на главите отпред само дето са меки кожени израстъци които започват растежа си след около 6-8 месец,повече се пази от шиповете на бузите им.Момиченцата са с гладки муцунки.Можеш спокойно да гледаш даже 5 малки.Но предвид че ще ги купиш на по 3 месеца значи ще можеш да ги гледаш не повече от още 3-4 след това трябва разселване за да могат да достигнат по големи размери.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

миа

Цитат на: stefan_doc - 18.10.2007 10:15
Не си ядат хайвера и явно го пазят. Аз не знаех изобщо, че има хайвер, направо видях стотина малки налепени по стъклото... Не съм ги хранил с нещо специално - обикновена храна, паднала на дъното. Мъжкият има израстъци на муцуната /не мустаци/ - по това се различават. Ама най добре е да се купят поне 4, щото едва по-късно /като поотраснат/ става ясно кой е мъжки и коя женска, иначе рискуваш да си гледаш 2 женски или две мъжки. А иначе като територия на 30 литра си трябва само една двойка.
Когато се размножиха показателите на водата бяха: GH 4, рН 6.5, температурата 25 градуса. А иначе си живеят нормално и при 20 градуса. Но без пещера няма да се размножат.

написал е човека ама съм му пропуснала мнението


kokepa

ами то ти като ще ги взимаш от малки няма как да ги разпознаеш
а по нататъка освен това с кожените израстъци може да се ориентираш и по страничните плавници / края им при мъжкарите е по дебел/

миа

Цитат на: stefan_doc - 18.10.2007 16:00
http://www.aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=101&vid=1

ми аз  точно от тук разбрах какво е това анциструс.преди също   го гледах и го нарекох лепящо сомче  :-|   *ROFL*

миа

днес си взех един анциструс.уж най-малкия а пък има рогчета.значи е мъжки.ще му търся женска.

имам една керамична къщичка в аквариума.възможно ли е женска да хвърли хайвер в нея.

streetspluntep

Отговора е написан по-горе от stefan_doc.
Първо чети,после питай!

миа

тогава следващия ми проблем е да си търся женска :-)

batRambo

Ако намериш земи и за мен 2-3!  *DRINK*

zambo

Цитат на: миа - 21.10.2007 12:47
тогава следващия ми проблем е да си търся женска :-)
Проблем е да намериш мъжки , женски много
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

batRambo

Добре де дай ми женски аз ще ти давам големи мъжкари.

миа

Цитат на: zambo - 21.10.2007 13:46
Проблем е да намериш мъжки , женски много

значи съм извадила късмет.въобще не го заничах казах да ми извадят едно от тези сомчета и вкъщи разбрах че е мъжко.това дето го имам е от животинския пазар.сега ще ходя в един друг магазин-дано продават анциструси.

Similar topics (5)

57450

Публикации: 6
Прегледи: 3991

53038

Публикации: 10
Прегледи: 4032

10720

Публикации: 64
Прегледи: 21841

1754

Публикации: 9
Прегледи: 8461

56361

Публикации: 6
Прегледи: 4332