• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Vortech MP40 проблем?

Започната от diabolique, 06.11.2014 22:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

diabolique

Здравейте колеги!
От няколко дни имам вортек МП40. Днес забелязах че не се върти, драйвера мигаше постоянно червено и зелено. Когато отдалеча външното тяло, драйвера показва че си работи нормално, сложа ли мократа част и отново започва да мига червено и зелено, просто не може да завърти перката.   
Някой има ли представа от какво може да е? Вортекека е нов!

Стоян Михов

А като го сложиш на съответната дебелина стъкло пак така ли прави?
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Dede

Пробвай го на стъкло и във вода, както каза Стоян. Също така имай предвид, че "кожуха" на сухата част се вади и завърта, за различните дебеилини стъкло. 

камен чочев

Свали си от сайта им пълното ръководство.
В случаят е това:
"Flashing Red/Green LED
• Issue: Stall error
• Resolution: Clean the wetside and check that there are no obstructions blocking
the rotation of the wetside or dryside. If the problem persists, contact
EcoTech Marine to speak with a service represenative."
И ако има проблем си искай от продавача да ти изпълни гаранцията

diabolique

Забравих да поясня че вортека от клипа не е моя, намерих го в нета. При разопаковането и поставянето в аквариума съм следвал точно инструкциите, дебелина на стъклото, внимателно поставяне на кабела за драйвера, гумата, затягането на перката! Няколко пъти вадих от аквариума мократа част, разглобяване, чудене десетина минути какво може да се е прецакало в това елементарно устройство и отново в аквариума. Пробвах и през едно по дебело от стъклата на аквариума пдч...нищо! В рееф централ открих подобни случаи, не са малко! Уговорих се с продавача да го пращаме евентуално за ремонт или подмяна. Вчера преди да го взема и занеса реших да го пробвам за последно.... е тръгна! Аз причина не намерих, може нещо да се е натоварил, надявам се да си работи безпроблемно за напред  :-)

Similar topics (3)

58726

Публикации: 10
Прегледи: 23118

55919

Публикации: 1
Прегледи: 3175