• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за нано риф

Започната от betata, 24.02.2012 20:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

betata

Здравейте заинтересован съм от аквариумните рифове но изкам да знам какво обурудване ми трябва.
1.Филтър
2.нагревател
3.осветление
  Освен тези изброените какво още ми трябва става въпрос за 50литров
Благодаря предварително.

камен чочев

Хайде да разкажеш какво мислиш да гледаш, за да можем да бъдем максимално коректни. Но каквото и да гледаш, скимерът е задължителен.









betata

Ами корали полипи и риба клоун

Стоян Михов

Здравей Жоро,
Добре дошъл във форума. За съжаление рифовите аквариуми са все още доста скъпо хоби и изискват малко повече опит и познания. Повечето риби и корали не могат да живеят в обикновени аквариуми и условия. В повечето случаи такива опити завършват трагично за обитателите и водят до разочарования на начинаещия акварист. Не ме разбирай погрешно - много се радвам когато млади хора проявят интерес към морската акваристика, но истината е че сам няма да може да се справиш. Съвета ми е да поговориш с родителите си и ако те са склонни да финансират един морски аквариум - имай в предвид че цената на рибките и коралите е съвсем малка в сравнение на цената на оборудването, консумативите и поддръжката, тогава ние всички тук ще помагаме на твоето семейство с каквото можем, но сам без помощ от родителското тяло няма можеш да се справиш.

Поздрави
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

M_I_T_A_K_A

Осветление, но не какво да е. Под филтър може да се разбира много неща (вътрешен, канистър и съмп който от своя страна може да е вграден или доло в шкафа под аквариума. На теб ти трябва съмп. Трябва ти и течение. Както каза Камен и скимер. И тук идва момента с обема. 50 литра са много малко още повече като ще се гледат риби вътре. Не че е невъзможно но си е наказание за рибите. Както каза и октопода рибите са по евтини от първоначалната инвестиция и разходите на аквариума в последствие. За 50 литра няма да са големи, но не са като за 50 литрово сладководно аквариумче с едно вътрешно филтъре, малак нагревател и не много силно осветление. Направи си добре сметката и прочети повече по въпроса защото явно имаш много неясни неща. Успех.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

betata

Благодаря за отговорите ще проуча нещата повече .А и вече съм говорил с родителите си .Може би ще направя нещо само за полипи и корали.

betata

Ако направа нещо по малко без риби ще ми е нужен ли скимер и течение?

M_I_T_A_K_A

Колкото е по малак аквариума толкова по лесно може да се срине системата.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

betata

Не те разбрах нужни ли са ми а може и да не е по малак

Стоян Михов

Добро и плавно течение ти трябва независимо колко ти е голям аквариума. Скимер е добре да имаш, независимо че няма да имаш риби, живите камъни също отделят мръсотии във водата. Но по-важната в случая функция на скимера е, че обогатява водата с кислород. Аз бих ти препоръчал някакъв скимер с дървено "камъче" за подобна система. Нещо по-малко като аквариум не бих ти препоръчал, тъй като няма да ти спести много откъм разходи.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

камен чочев

Компромиси с оборудването и неговото качество само ще доведат до множество проблеми и сривове в системата ти. По-добрият вариант е постепенно да събереш необходимото ти оборудване и чак тогава да стартираш аквариума. Задължителни са :
Добър скимер
Добро осветление
Помпи за течение
Някакво тяло с активен въглен
Система за обратна осмоза
Връщаща помпа(с дебит 5х общото количество вода в системата)
Регулируем нагревател
Тестове за солена вода

betata

Мерси почвам да събирам обурудване. *YAHOO*

M_I_T_A_K_A

Първо обаче трябва да решиш точно какъв ще е обема на аквариума и от там нататък да купуваш оборудване за този обем аквариум. Един съвет: преди да закупиш каквото и да било, първо го сподели с нас за да можем да ти дадем съвет дали си струва парите и дали би ти вършило работа за това което си решил да правиш. Помисли за обема. Сподели го с нас. Вярвам, че всеки би ти помогнал със съвети какво да закупиш конкретно за този аквариум. Също е важно и до колко си способен да отделиш от към финансови средства. Успех
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

betata

За аквариум избрах 80литра
За сол Sera Морска Сол 3900g
За филтър Sicce Shark ADV 400 Дебит 400 литра/час
За скимер Aqua EL Skimmer PS-300
За нагревател SICCE Scuba 50W
За Циркулационна помпа Sicce Voyager 1 Nano Stream
За осветление  *dontknow* незнам
                                                                          Всички неща са от  www.zoo-paradise.com

камен чочев

Не ти трябва филтър, а съмп. Използвай времето, което имаш да попрочетеш малко
За марката на скимера не мога нищо да кажа, но тази сол може да я ползва някой да си осоли сланината...
За аквариум има други марки

Similar topics (5)

55782

Публикации: 19
Прегледи: 24673

35292

Публикации: 4
Прегледи: 3639

31376

Публикации: 13
Прегледи: 7682

54101

Публикации: 2
Прегледи: 4257

57338

Публикации: 10
Прегледи: 4218