• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 08:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ при избор на възвратна помпа

Започната от kamos, 27.06.2008 22:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kamos

Такаааа
Утре вече ще си взема новия аквариум 240 литра  и съмп 100 литра.
Нуждая се от малко помощ при избора на възвратната помпа. Предлагат ми езерна помпа на Продак 1500 литра с гаранция и безспорния факт, че е безшумна. А пък аз бях хвърлил око на това http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?category=water_pumps&product=Pump_Eheim_Compact_Plus_Pump_2000 с дебит 2000.
Малко помощ няма да е излишна.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Barbus

Аз съм за Ехайм-а.Все пак марката говори сама за себе си :-)
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

N.Nobs

Аз пък бих си взел за 35-40 една Бою (boyu) и готово.Тихо и здраво.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

raiko

Аз също бих избрал китайска помпа,но техният ротор дали ще е устойчив на солената вода?

N.Nobs

Ще.Имам една която работи вече 2 години.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

manastar

На линка които е дадан гледам ,че има цени който са 35-45лв. Така ,че маи е по-добре да си вземе човека Ehim.Ама незнам ти имаш повече опит сигурно си прав за китаиската помпа.

kamos

Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

raiko

Предимство на Eheim е,че може да работи на сухо.Зависи как искаш да свържеш помпата в системата.
Бую има на пазара в София на сергията на Краси-0888556749  и сигурно има в магазина при Хемус (Таня 0898586446).

kamos

А тази другата която е с дебит 1000 литра на час достатъчна ли е за възвратна помпа. В съмпа смятам да направя класическа подредба с ует драй филтър и т.н.
За теченията в аквариума съм предвидил две помпи по 1500 литра всяка от тези които имитират вълни.
Аквариума е с размери 100*40*60 а съмпа е около 100 литра.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

N.Nobs

Не знам на каква височина ще качваш водата, но като гледам ще е поне 1 метър.При тази височина дори тази на 2000 л/ч ще ти е малка.Моята помпа е 4500 л/ч и на 1.5 м. височина на която качвам водата дебита е не повече от 3000-3200 л/ч.Аквариума ми е 300 л. и ми е малко.Обмисли го внимателно,защото не си заслужава да дадеш някакви пари за помпа която после да не ти върши работа.  :duvar:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

raiko

И аз мисля,че 2000л.ч. ще е слаба помпа. На кутията на всяка помпа има работната и диаграма Q и H (дебит на определена височина).Според твоя Н (разликата между нивата на съмпа и аквариума)трябва да съответства такова Q,което да превърта реално обема на аквариума ти минимум 6 пъти(1440л.ч. в твоя случай) или както препоръчва Nobs, повече.

goro

наи добрата помпа в момента е ОР2500 на Аквамедик.Китаиските имат кратък живот и са по шумни. *DRINK*

kamos

Взех си Ехейм 3000+
Тръбата която отвежда водата на самотек от аквариума е с диаметър 40 мм. Наложи се да намаля дебита на помпата на минимум /1500 литра на час/ за да функционира системата, иначе просто много бързо изпразваше отделението на съмпа където е водата.
Надявам се да съм бил полезен на някой който започва с морската акваристика. :-)
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

schmatka

Цитат на: kamos - 05.08.2008 20:29
Взех си Ехейм 3000+
Тръбата която отвежда водата на самотек от аквариума е с диаметър 40 мм. Наложи се да намаля дебита на помпата на минимум /1500 литра на час/ за да функционира системата, иначе просто много бързо изпразваше отделението на съмпа където е водата.
Надявам се да съм бил полезен на някой който започва с морската акваристика. :-)
не е ли по-добре да сложиш кран на INа? мисля че идеята е да има максимално голяма циркулация
при мен помпата е на макс а крана е отворен на 70-80%

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbanners.wunderground.com%2Fweathersticker%2Fgizmotimetempbig_metric%2Flanguage%2Fbulgarian%2Fglobal%2Fstations%2F15552.gif&hash=df443b72d56f39bff389ee619c750bb413ec9100

kamos

Ами не , всъщност тръбата е ограничена само от мрежата, и въпреки това 40 мм не са достатъчни явно. Просто помпата е чудовищно добра.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Similar topics (5)

57371

Публикации: 15
Прегледи: 11849

38565

Публикации: 17
Прегледи: 26573

49931

Публикации: 6
Прегледи: 4301

35292

Публикации: 4
Прегледи: 3643