Автор Тема: Избор на дозираща помпа  (Прочетена 470 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
  • Публикации: 321
Избор на дозираща помпа
« -: 12.02.2018г 11:11ч »
Здравейте,
не, че съм се раздозирал кой знае колко на 4 фрага по 3 см, но този момент ще дойде, та обмислям в каква дозираща помпа да инвестирам:

1. Джебао, Хсбао и т.н. китайски-доколкото чувам си вършат работата, стига да се сложат клапички на маркучите и много много да не се дозира Магнезий , че скапвало помпата, но резервна е около 9 лева, така че няма проблем. И все пак този вариант не ми се иска, предвид, че си набих филма с уейв мейкърите им ...няма да мога да се отпусна че всичко ще е ок.

2. АТИ - има в Бг, но ми прилича на тотално брандирано Джебао. Започвам доста да се чудя на тези АТИ, предвид и че скимерите им (един кашон с пари) им слагат тези китайски помпи....между другото виждал съм няколко аквариума с такива скимери и не са ок. Но да не се отплесваме, иначе цената е ок

3.GHL Doser 2,1 Sa- изглежда ок , но само това знам за нея.

4.Kamoer X4 - за сега най ми се иска тази, не, че за нея съм много информиран , но поне визуално и по ревюта ми изглежда най-чиатава.

Моля, ако някой има от последните две - да напише някакво нение от първа ръка, както и съм отворен за обсъждане на други марки и варианти.

Неактивен tonino

• соленоводен маниак
  • Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 743
  • Андон Герчев
Re: Избор на дозираща помпа
« Отговор #1 -: 12.02.2018г 12:12ч »
...
« Последна редакция: 18.02.2018г 14:02ч от tonino »
За да не се чудите, променил съм всички свои постове, защото за мое голямо съжаление дори соленоводния раздел започва да се задушава от нещастните душици превзели форума. За мен те не заслужават дори и ...

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #2 -: 12.02.2018г 14:02ч »
Еми аз кой-знае какво едва ли ще хвана да връзвам към компютри и т.н. , но доколкото схванах най -добри са перисталтични помпи с 4 ролки,тези с 2, както е Джебао и т.н. пропускат понякога, което не ми изглежда като да търпи компромис. Та търся по-скоро продукт с такива помпи с 4 ролки.

Някой знае ли тези помпи АТИ дали са качествени, че нещо са ми мега съмнителни, а и 200 лева 6 канална  доз. помпа.....

Активен beonedge

• Публикации: 331
« Отговор #3 -: 12.02.2018г 14:02ч »
ако разположиш така дозатор/контейнер , че в случай на изпускане ,посоката да е към контейнера , не е особен проблем т.е. просто няма да дозираш от съответния канал . Иначе  ако си  решил да инвестираш в скъпа доз помпа , погледни тази :
https://www.whitecorals.com/en/pacific-sun-kore-5th-5-channel-doser-starter-edition-psk5thdstarter
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #4 -: 12.02.2018г 14:02ч »
Pacific Sun(заедно с Magnetic stirrer) ми е един от фаворитите , може би най-вероятната бъдеща помпа, но исках да претегля и другите варианти. Почти я няма налична в Европа (поне магазините , до които имам достъп аз)

Активен beonedge

• Публикации: 331
« Отговор #5 -: 12.02.2018г 15:03ч »
На сайта на pacific sun пише,  че са налични (дозатор и бъркалка) и дават доставка до България 30Е
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Неактивен tonino

• соленоводен маниак
  • Андон Герчев
« Отговор #6 -: 12.02.2018г 16:04ч »
...
За да не се чудите, променил съм всички свои постове, защото за мое голямо съжаление дори соленоводния раздел започва да се задушава от нещастните душици превзели форума. За мен те не заслужават дори и ...

Неактивен ZIRO

• Златко Георгиев
  • Публикации: 182
« Отговор #7 -: 12.02.2018г 16:04ч »
Аз ползвам от една година Jebao DP4, наблюденията към нея оправдаха очакванията ми. Много съм доволен, безотказна и точна работа. За моя риф ползвам в момента две от главите, дозирам КН и Са, подавал съм и Нопокс с нея също.
За парите си за мен това е чудесен продукт, но хайде да не му правя толкова реклама, че някой ще каже че ги продавам :-D.

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #8 -: 12.02.2018г 16:04ч »
Магнезий що не дозираш? Чупила се е помпа от разтвора или друго?

Неактивен mitko8899

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 38
« Отговор #9 -: 12.02.2018г 17:05ч »
Аз лично съм за вариант 1 -Jebao.

Вече 90% от техниката се прави в Китай,така че етикета ''китайски боклук'' все повече избледнява.
Помпата е с добро за цената си качество и най-важното надеждна.Резервните части са жълти стотинки.

При положение,че цената  е тройно по-ниска от въпросната pacific sun,нищо не ти пречи да я пробваш за начало,а след време,когато си вдигнал сериозно level-а да минеш на по-горен клас оборудване.
Мога да ти дам още един съществен минус на скъпото оборудване,особено важи за Бг,но това ако искаш,за да не разтягам темата.

П.П А ако не те притеснява липсата на гаранция,може да я поръчаш от ebay или алито на двойно по-ниска цена.За пример Dp-4 излиза около 110-120лв с free shipping.
Мога да ти дам данните на seller-a,от който аз съм поръчвал,ако проявяваш интерес.
Успех!

Неактивен iivs

• http://stores.ebay.co.uk/iivs-123
  • Публикации: 347
« Отговор #10 -: 12.02.2018г 18:06ч »
Аз съм се спрял на Аквамедик даже вече пътува към мен,хареса ми изнесения контролер тъй като няма да ми се налага всеки път да се навирам при енея за да я настройвам.Не че и аз дозирам нещо в момента но да има!

Неактивен radizala

• Публикации: 88
« Отговор #11 -: 12.02.2018г 18:06ч »
Каква е разликата между JEBAO Dp4 и Dp4S ?

Неактивен tonino

• соленоводен маниак
  • Андон Герчев
« Отговор #12 -: 12.02.2018г 18:06ч »
...

Неактивен mitko8899

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 38
« Отговор #13 -: 12.02.2018г 20:08ч »
Каква е разликата между JEBAO Dp4 и Dp4S ?
JEBAO Dp4 е същинската помпа с електрониката и т.н,а  Dp4S е просто разширение за добавяне на още канали.
Тоест Jebao Dp4 има 4 канала,но може да поддържа до 8,колкото и стават като се добави Dp4S.

Активен WOLF

• Публикации: 275
« Отговор #14 -: 12.02.2018г 22:10ч »
https://www.fish-street.com/coral-box-wf-04-wifi-dosing-pump - тоав изглежда като евтина помпа с WiFi - нямам преки наблюдения, нито съм чел отзиви
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.