• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 08:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Морският аквариум на trupai

Започната от trupai, 17.05.2010 16:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

trupai

Благодаря момчета! Успешно рийфване и на вас!

Sent from my HTC Desire 816 dual sim using Tapatalk

Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

trupai

Лятото е към края си, време е да включваме нагревателите!  :)

Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

tishovsx

Вчера, след смяна на вода и чистене и аз го включих, с идването на зимата и сметките растат, честито! :-)
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

julianiv

Оставил съм отопление/охлаждане на контролера, едно нещо по-малко да го  мисля. Забелязах, че напоследък често му свети индикацията за нагряване, явно си е време за нагревател. А за сметките  *STOP*  :-)

trupai

Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

trex700e

Лампата колкото повече години свети, толкова по-хубави цветове изкарва!

trupai

Цитат на: trex700e - 17.03.2017 00:51
Лампата колкото повече години свети, толкова по-хубави цветове изкарва!
Въпрос на настройка е! Тези дни стават три години от когато съм я светнал за първи път и още си е екстра! Няма изгорял диод.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

trex700e

Цитат на: trupai - 17.03.2017 11:26
Тези дни стават три години от когато съм я светнал за първи път и още си е екстра! Няма изгорял диод.

Факт, както и фактът , че отгледа много хубави корали от всякакви видове лампата за това време!

trupai

Отгледа  :-) Ама не е само лампата  *ROFL*
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

trex700e

21.03.2017 19:20 #159 Last Edit: 22.03.2017 01:04 by trex700e
Цитат на: trupai - 17.03.2017 17:50
Отгледа  :-) Ама не е само лампата  *ROFL*
Точно!
Според мен / като това са мои си обосновки/ лампата е от значение, но не е най-важния фактор в никакъв случай. Мисля, че ключът е в това:
Хранене и оцветяване на корали: Използвам добавките Red Sea Coral Colors и Red Sea Reef Energy

Като в случая нито правя реклама на Ред Сий, нито искам да изтъкна някоя друга фирма-предполагам , че всички марки са достигнали някакво върхово и не толкова далече една от друга ниво. Но според мен трябва да им се ползва цялата програма , особено в частта с добавянето на аминокиселините и т.н. вещества, които коралите иначе си набавят от зоокластелите . Много народ / поне от познати, като гледам/ използват и правят всичко коректно, но до балансиране нивата на Калций, Магнезий и Кх. А храненето някак му се дава по-малко значение.
Например, ЗеоВит-а-ок, маха им симбиозните водорасли от кожата , обаче нали им трябват всички тези хранителни вещества на коралите? Не се ли добавят изкуствено...обречени са на бавна смърт. Не се ли добави, обаче цялата програма....все някъде ще се пропука схемата , пък ако ще най-великото АТИ да свети ...също несигурен е изходът със "забърканите" добавки, смесването на няколко метода , продукта и добавки. Но , вземе ли си човек , КАЧЕСТВЕНИ добавки на РЕНОМИРАН  производител и следва ли всичко с тях...всяко едно осветление, стига да е правилен спектър и достатъчно силно, ще обслужва коректно нуждите на аквариума.
Така мисля аз.


Ако сега трябва да си правя аквариум от нулата бих заложил на живите камъни с качествен доставчик в бъдеще на елементи...и никога не бих се върнал към отживелия вариант на Т5 , но пак казвам...така бих направил аз, на база това, което съм видял.



Ilianidis

Не съм съгласен че коралите събличайки ги от зооксантели гладуват и се мъчат.Колко от вас са забелязали кафяви корали да са сити и да са добре?!Тогава по-скоро страдат от болести.Цветните корали са най-здрави,това се дължи както визуално на прекрасната им визия и здраве,така и на влиянието на бедната хранителна среда,която не предизвиква бум на други организми,които да паразитират по коралите.Те са с нулева имунна защита и се чувстват перфектно в почти стерилна среда без конкуренти и вредители.Големия приятел зооксантелите често убиват собственика си с отделяния кислород или внезапното им бягство.До този извод достигам с моя почти 6 годишен опит с различни осветления,хранителни режими и добавки.

diabolique

Цитат на: Ilianidis - 21.03.2017 21:54
Не съм съгласен че коралите събличайки ги от зооксантели гладуват и се мъчат.Колко от вас са забелязали кафяви корали да са сити и да са добре?!Тогава по-скоро страдат от болести.Цветните корали са най-здрави,това се дължи както визуално на прекрасната им визия и здраве,така и на влиянието на бедната хранителна среда,която не предизвиква бум на други организми,които да паразитират по коралите.Те са с нулева имунна защита и се чувстват перфектно в почти стерилна среда без конкуренти и вредители.Големия приятел зооксантелите често убиват собственика си с отделяния кислород или внезапното им бягство.До този извод достигам с моя почти 6 годишен опит с различни осветления,хранителни режими и добавки.
+1  *THUMBS UP*
Всичко започва със скимера, осветлението, правилното хранене на рибите. Храненето на коралите си е черешката на тортата.
Чакаме скорошни снимки, да се заредим с положителна енергия  *BRAVO*

trupai

Освен скимера и лампата от основно значение е постоянството! Морската акваристика не търпи помисли от рода - "сега ме мързи и не ми се занимава" , "защо да не набухам всички добавки наведнъж, вместо да се занимавам всеки ден", "днес няма да храня ", "ще пропусна тази смяна на вода, какво пък толкова ще му стане на аквариума" и т.н.т.
И да, аз ползвам само, и всички продукти на Ред Сий, не експериментирам! Правил съм го преди, всички сме го правили, но сега предпочитам да "ми е мирна главата", пред това да изкарам повече цвят на някоя акропора!
Ще пробвам да щракна някоя снимка, макар и да не ставам за фотограф :)
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

trupai

Ето няколко снимки  :-)












Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

trupai

Моят плаче за кастрене!



Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Similar topics (5)

26812

Публикации: 66
Прегледи: 28504

53355

Публикации: 6
Прегледи: 4665

17407

Публикации: 7
Прегледи: 5805

52830

Публикации: 67
Прегледи: 20110

39219

Публикации: 14
Прегледи: 5897