• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

соленоводен експеримент

Започната от mi6okalkana, 03.11.2010 00:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mi6okalkana

здравейте, отдавна ги заглеждам тия соленоводни красоти и тъй като мога да си ги набавя на не лоша цена реших да пробвам и аз с нещо по-трудно от сладководната акваристика.
Оказа се от първият опит ,че не е толкова лесно и трябва търпение попрочитане, а след това експеримент с по-евтинки животинки, а аз направо на по-скъпи и стана буламач, то и на зелето в бидона със солена вода трябва да му знаеш чалъма да стане за ядене та камоли на твърди корали и сини тангове от по 150 лв нагоре. Та след като ги понатрових и почти убих за няма и час Coral master се притече на помощ, но явно беше вече късно та загубих един с. хиспидус един блу паудър танг и разни скъпи корали от по 100 лв само заради няква си прецакана калулерпа ама кой да ти знае.
минаха няколо дни и аз реших да видя как е водата  без да правя тестове и др измервания на око изглеждаше добре и на мирис също си купих от магазин дискус една скарида л. амбоиненсис и след като не умря вече имах кураж за нови гадини. в момента имам два а. оцеларис  един х. ростратус, въпросната скарида е още жива и имам също две други с които да си играе ама май се боричкат предимно л.,дебелиус и с. хиспидус. пазя си мъртвите корали но си взех едно мн. симпатично чевено полипче и два охлюва тектус.
Аквариума е 144 литров  -80 х 45 х 40 В за филтрация ползвам една окачаема мини помпа бою, вътрешно филтърче 270 л/ч , два скимера  уейв нано скъм 100, две маки енерго спестяващи лампи уейв с два цвята по 13 вата.10 кв коралов грунд и 6 кг рова субстрат 7 кг живи камъни и един уейв мейкър на резун 4000 л/ч. водата я осолявам с холандска сол около 35 г /л засега без измерване , но скоро ще имам рефрактометър и ще съм по-прецизен.
Ето и снимките:


Благодаря на  Кирил за акълите и хубавата калулерпа която ми даде!

M_I_T_A_K_A

Малко кофти се е получило в началото. Дано за напред да няма подобни сътресения. Успех ;)

Поздрави.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

hanuman

Като за експеримент си изглежда супер. Успехи за напред.  *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

kamenov

Мишо радвам се че си се захванал и със соленоводна акваристика :)
Сега вече ще видиш какво ни е на нас "болните"

Coral Master

Мишо,
добре дошъл сред морските маниаци. На този етап, като гледам,  не виждам експеримент, виждам един вече работещ морски аквариум!
Ако не забравяш, че в този вид системата не може да понесе значително по-сериозен биологичен товар и ако не забравяш, че крачката, която трябва да направи този работещ морски аквариум до аквариум за Акропора, е доста голяма, би трябвало да нямаш повече ядове.
Зарибявката е сериозна. Ти си сериозен човек и очаквам сега вече, като трупаш собствен опит, да навлезеш доста навътре в това хоби. Продължавай да четеш и успехът ще дойде!
Освен всичко друго, ти си поредният, който доказва, че морски аквариум може да се направи и с по-малко пари и по-проста система.
Пожелавам ти само хубави неща да чуваме за твоя аквариум (твоите аквариуми?)!
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

kamos

Дискозомата е страхотна. Аквариума определено ми хареса :-)
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Асен Евгениев

Вече не си Мишо калкана, а Мишо корала. :-P
*DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

38429

Публикации: 81
Прегледи: 33322

21525

Публикации: 103
Прегледи: 36826

51061

Публикации: 20
Прегледи: 9434

26406

Публикации: 22
Прегледи: 13158

9693

Публикации: 47
Прегледи: 26570