• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ред сее 130.

Започната от MeTogu, 31.01.2019 13:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MeTogu

31.01.2019 13:45 Last Edit: 31.01.2019 20:34 by MeTogu
Ето моя аквариум,вече на почти 5 месеца.
Стандартен аквариум. В смисъл вчсико си е заводско.
Две тензо помпи за течение по 2500 л/ч.
Сол на Тропик марин, синята кофа.
Меря сполта с големия аерометър на Тропик марин.
Стартирах го с 3-4 кг живи камъни и почти 20 кг мъртъв камък.
Постепенно добавях корали. Слагах повече от 2 месеца бактерия по схема след смяна на вода. Премина доста бързо и успешно мога да кажа , кафява и зелена фаза.

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

trex700e

WOW!
Невероятен ти е аквариумът!
За мен лично, тази серия на РС и 130 и 250 (аз искам да си взема 250тка и не мога да си намеря), са едни от най-красивите сетове, предлагани някога на пазара. В недоумение съм защо и Ред сий и Иноватив Марин спряха витите стъкла... :karamse:

Кажи повече,ако искаш-какви добавки/сол ползваш и т.н.

Това по духалката червеното макро алга ли е? Имаш и много хубава зелена макроалга, за която се кандидатирам , като се размножи до степен да я кастриш!

MeTogu

31.01.2019 20:36 #2 Last Edit: 02.02.2019 15:46 by MeTogu
Благодаря. Малко по малко ще запълня цялата информация в първия пост. И на мен ми допаднаха тези готови системи. Също така и аз искам вече по-големия вариянт и даже изтървах един за 100€.

Публикациите са слети: 02.02.2019 15:46

От повече от 10 дена обаче тези зоантуси са затворени. На камъка има три различни вида зоантуси и само този вид са затворени. Нямам никакво обяснение. А другите корали даже са отворени на макс.

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

trex700e

В много големи диапазони се мени темпераурата. Зоантидите мразят. Прочети за симптомите на Зоа Покс Zoa Pox и АКО е това .ще му мислиш. Ти имаш голям опит в сладководните и той ще ти помогне точно в тези моменти на морското-диагностики и по нататъшен подход.

С какво контролираш нивата на нитрати и фосфати? Те в какви стойности са?

MeTogu

Не знам дали ти е харесал аквариума от първоначалната снимка.
И както казах, повечето от коралите са отворени на максимум. На същия камък има три вида зоантоси и само тези са затворени.
Температурата не варира повече от 23.5 до 25. Имам специализиран уред и я след на ден по няколко времеви зони.
Сега изненадата. Направих замерване на параметрите на водата на 3-та седмица когато започнах да внасям първя обитател. От там нищо освен соленост не меря.
Мисля че опита ми с сладката вода е достатъчно голям.
И сега другата голяма изненада, аз дори не ползвам осмоза.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

trex700e

Конкретно аз не изключвам употребата на чешмяна вода, особено в аквариуми с доминиращи меки/лпс корали.
Доста хора споделят, че коралите се чувстват по-добре.
Но по стечение на обстоятелствата, лично аз го карам с осмозна. Нямам никакви впечатления от чешмяната . 
Иначе, да, набитото око не може да бъде заменено от никакви тестове.

MeTogu

Нищо не мога да намеря за това което си ми посочил. Търсачката ми е бъгната може би, вади ми някакви женски отбори по хандбал. Ако можеш да ми пратиш един лик за да прегледам. Това наистина е много странно. И точно там пред този камък избухнах и циано. Него мисля да го третирам с Химикалин.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!


MeTogu

За моя радост прегледах добре зоантусите и нямам тази симптоми. Сега тема за размисъл. Седя и си мисля. Били са винаги заедно на този камък от както са влезли в аквариума. И седят затворени от скоро. До тях избухна циано бактерия, и една малка анемона беше точно там, сега се е изместила. Дали става точно там проблем с аерацията и движението на водата.
Между другото мисля да ги нарежа на парчета и да ги разделя на фрагове. Така и така не вървят. Не знам дали се вижда добре на снимката но жълтите са се омесили с тях и са напълно отворени.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

MeTogu

Вчера ходих да си замеря параметрите на водата.
Меря с големия аерометър на тропик марин и при мен показва 1.023,5
Колегите от магазина го замериха почти 1.025. Та въпроса е на кое да вярвам?
KH - 7
NH4 - 0
NO2 - 0.02
NO3 - 5
PO4 - 0.5
Веднага взех мерки и купих смола за апсорбиране на фосфатите и KH+ на Дупла.
Според тях висчко освен фосфатите ми е приемлово и в норми. И цианото е защото нямам никаква органика. Да купя ли един мандарин или едно гоби? Не че не харесвам риби, но някак си ми е жал за тях. Нямам никакво пространство за плуване. Аквариума е пълен с камъни. Идеята ми беше ,че камъните са фактора за стабилноста на аквариуима.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Lightning_boy

Много добре ми изглежда и на мен! Супер се е получило.
Колега, колко пари ти седна досега за тия 4 месеца цялата система?
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

MeTogu

Мерси. До тук е 1000€. Като всичко е пазаруване от ибей на може би половин цена. Освен нещата които трябва да се купят нови. Ако трябваше дяа купувам всичко ново, може би щеше да струва над 2000€. Аквариума нов е около 650€ а аз моя го взех за 150€.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Lightning_boy

Цитат на: MeTogu - 28.02.2019 10:22
Мерси. До тук е 1000€. Като всичко е пазаруване от ибей на може би половин цена. Освен нещата които трябва да се купят нови. Ако трябваше дяа купувам всичко ново, може би щеше да струва над 2000€. Аквариума нов е около 650€ а аз моя го взех за 150€.

Евала, ще следя темата, определено!  *privet*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

MeTogu

Цитат на: trex700e - 31.01.2019 14:19
Това по духалката червеното макро алга ли е? Имаш и много хубава зелена макроалга, за която се кандидатирам , като се размножи до степен да я кастриш!
Имам достатъчно от трите вида макрo алги. Обаче, ще пътувам със самолет и казам в София. Ако някой иска мога да наглася. Дали ще ми направят проблем ще я сложа в хартия и малко водичка. Мога да рискувам малко дори и да я хвърлят заради водата.
И да се похваля, утре вземам още един ред сии 130.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

MeTogu

Ето го и новия бял ред сее 130. Добавям бактерии. Ще му трябва ново осветление ,това не е добро.
https://i.postimg.cc/m2tmWS9F/IMG-20190309-130409.jpg
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

trex700e

Ехааа, честито!
Какъв ще бъде този като обитатели?

MeTogu

Мисля да изместя там анемоните и да си взема пак двойка риби. Няма да е толкова натоварен. И в същото време да мога да отглеждам фрагове.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

MeTogu

Имам новоизлюпени охлюви. Много на брой, над 100 може би. Предполагам,че това не е проблем, даже напротив всичко е наред нали!?
https://i.postimg.cc/xdk5x3r0/IMG-20190401-100413.jpg


Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

MeTogu

Нещо като не работи, не пипам. Сменям вода и слагам бактерия. Горе долу 5 месеца след последната снимка е това. Извадих много неща и вече втория е добре оборудван.

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!