• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Първият ми соленоводен аквариум

Започната от altunian, 28.10.2007 16:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВЕЛИНСКИ

Мерил ли си О2? Ако не си, измери го задължително защото първоначалния бактериален бум консумира страшно много кислород. Трябва да имаш минимум 4 мг/л

dido 1

На пръв поглед абстахирайки се от рибите, които са на снимките прилича на чист цихлидарник - Африкански :-). Успех в начинанието ;-)
544л. Малави

puhcho

За да не отварям нова тема да питам тук.Имам няколко въпроса.
Имам една морска звезда от този вид Sand Sifting Starfish  - Astropecten polyacanthus https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.saltwaterfish.com%2Fsite_11_03%2Fimages%2F1631_sandsiftingstargrennan.jpg&hash=ab912808e352ab11fb9d1c5404f764c3a29f5c81
Трябва ли да я храня или тя сама ще са намира в дъното.
Може ли да се размножи морска звезда?
Може ли да се размножат турбо охлюви?
Имам едно същества които не знам от къде дойдоха едни с бели тръбички много малки и приличат на червеи но са с червени пипалца.Какво са според вас?Да не са аиптазии?
И последно:
Кой охлюв от тези които имам се води най-добър чистач на водорасли?Trochus snail, Turbo grazer snail (Mexico) или Tectus snail.
Предварително благодаря на отзовалите се! *privet*

panchopan

Цитат на: dido 1 - 22.11.2007 11:51
На пръв поглед абстахирайки се от рибите, които са на снимките прилича на чист цихлидарник - Африкански :-). Успех в начинанието ;-)

Ахам. Така е :-) В началото е същото. Даже и от рибите много-много може да не се абстрахираш. Ама после не е :-)
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

ВЕЛИНСКИ

Цитат на: puhcho - 22.11.2007 13:38
Имам едно същества които не знам от къде дойдоха едни с бели тръбички много малки и приличат на червеи но са с червени пипалца.Какво са според вас?Да не са аиптазии?

Не са аптазии, просто с микро тръбни червейчета и са полезни за филтрацията. Аз в момента се боря с аптазиите - супер проклети гадини са. Поръчал съм си изтребващ химикал от Щатите пък дано помогне...

altunian

Това е напълно ясно и затова съм си направил 1000 литров, а не 10л аквариум. Но нямам логично обяснение за скорошната кончина на тръбните червеи и морската звезда...

botan


altunian

t.e. - какво имаш предвид - какво друго имам в аквариума - 4 клоуна, 2 жълти танга, 2 сини танга, една оранжева пеперуда, 1 скарида, 15 малки корала, 1 анемония.

ВЕЛИНСКИ

Пак повтярям - провери си кислорода

altunian

Аквариума ми напредва. Вече имам и мек корал, който обаче 10 дни след като го купих вече от 3 дни не си "вади" полопите - не става мъхест. Четох някъде, че ако 3-4 дни коралите не отварят полипите си, може да умират или дори вече да са умрели. Страното е, че показателите на водата са добри и стабилни и нямам идея на какво може да се дължи поведението на този корал. Какво би трябвало да се прави - има ли някакъв правилен подход или просто да чакам да видя какво ще стане?

botan

Не не мисля че е проблем, ще си ги извади когато му е кеф.
Може пък да нараства, тогава си прибират пипалцата, стават гладки и след време горния слой се разпуква и олющва.
Няма страшно, корала е умрял единствено ако се разпадне ;-)

manastar

Какво стана с тази тема имаше доста интересна информация за начинаещи като мен.

yri

И снимките не се отварят вече, а би ми било интересно и аз  да ги видя ...
Цитат на: NO CARRIER - 13.07.2007 23:05
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско.  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgphoto.net%2Fphotos%2F6639%2Fo632740807782187500.gif&hash=b11becf546903bddec1630803a595a1cf0b39496

kardam681

Сигурно аквариума е отишъл на кино ,жалко

tishovsx

Пичове, кво става с тоя човек, аквариума жив ли е  :-(
Не е писано твърде дълго време....
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Similar topics (5)

58542

Публикации: 17
Прегледи: 9702

55880

Публикации: 16
Прегледи: 31301

55483

Публикации: 69
Прегледи: 16983

27073

Публикации: 115
Прегледи: 48471

21868

Публикации: 11
Прегледи: 4995