• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 13:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

опит за 200 литра соленоводен

Започната от Luton, 03.12.2009 22:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Luton

След няколко седмично лутане какво точно и как реших най после че 650 литра аквариум са ми много и не са за мен,купих добър 200 литров с кабинет.Реших обаче да е соленоводен.Доста мислих и четох тук в този сайт и постингите на някои пичове ме накараха да започна.Всякакви съвети и наставления приемам.Ако нещо не правя както трябва във форума извинения-Ще се поправя.

bigbeer

 *YAHOO* Още един засолен.  *BRAVO* Вади хапаратчето и почвай да снимаш веднага след като сложиш солта у водата. Успех!  *DRINK*

Luton

Ще имате всичко което мога да покажа.
: 03.12.2009г 23:11ч
Имам външен Rena Filstar XP2 вътрешен FLU 3 PLUS /който ще използвам като глава за скимер/ възможност за четири осветителни тела, засега две по 25в,май ще трябва  да ги докарам докъм 200w.Сол,пясък и живи скали ще поръчам по ebay.Дайте идея кои стават ако сте пробали.
: 03.12.2009г 23:11ч
Намирам торби по 18 кг Карибски пясък.Впрочем колко КГ ми трябват за дъно 91см на 49см.Сол мога да взема по 5 кг кофата/колко ще ми трябват/.Само въпроси ама ще е добре някой да помогне ;-)

tishovsx

За живите скали, аз поръчвам само по  Ибея, нема на друго место по евтино. Взимай специално от Тонга и Фиджи, най добри са и успех *DRINK*
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Luton

Какво става ако направо си вземеш развит корал,скоро разглеждах и не бяха чак толко скъпи.Това може ли да бъде вариант?

BLKnight

Ами честито и успех, пич!
Пиши как вървиш!

Поради зимна пауза в други хобизми, днес и аз напълних и осолих един от малките си аквариуми, близо 100 литров (NikolaV лесно ме запали :)
nanoreef стана предпочитан сайт :)

@tishovsx - я сподели проверени търговци, че и аз съм голям фен на Ибея


kamenov

При поръчването на Корали остава проблема с пристигането им живи и здрави.
Камъните деянат доста повече

Luton

Имах предвид от магазин.

BLKnight

 
Цитат на: Luton - 03.12.2009 23:42
Какво става ако направо си вземеш развит корал,скоро разглеждах и не бяха чак толко скъпи.Това може ли да бъде вариант?
Какво имаш предвид да стане?
раничко е за корали, много много рано...

marrio31


Luton

Ако взема вода от работеща система,сложа жив пясък и пусна всичко да работи,за колко време бих имал необходимите показатели за първите обитатели?Рових се доста в темите и не можах да намеря отговор.

mmax

Всичко е много относително,взимаш тестове(за предпочитане да не са на sera-мое мнение)и почваш да мериш.Когато показателите(най вече NO2,NO3) ти станат =0 можеш да слагаш животни.Препоръчвам ти да проявиш търпение,а не да бързаш в противен случай много вероятно да умориш някое и друго рибе.Успех с начинанието *THUMBS UP*

Similar topics (5)

36788

Публикации: 94
Прегледи: 29522

12158

Публикации: 24
Прегледи: 14813

52811

Започната от nemo565


Публикации: 6
Прегледи: 4555

48126

Публикации: 155
Прегледи: 49539

38511

Публикации: 352
Прегледи: 98145