• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 04:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

NANO REEF Fluval Edge 23 L от Варна

Започната от MoPcKu, 05.06.2013 13:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MoPcKu

05.06.2013 13:02 Last Edit: 05.11.2013 19:48 by Стоян Михов
По препоръка на член от форума, пускам нова тема за моя нано, на който му предстои заселване с охлюви и скарида ... и то още утре. (За да не спамя по другите теми).

Засега всичко изглежда О.К. с изключение на това, че тестовете на Prodac супер ме дразнят и още утре ще си купя на Salifert. Примерно теста за Amonia пише, че ако е сладка водата цвета не трябва да се промени, ако обаче е солена ще се оцвети в млечно бяло (ако няма наличие на амония). Аз пробвах с прясно осолена вода (дистилирана) и пак се оцвети (0,5 ppm). Да не говорим, че този за общата твърдост (Gh) е под всякаква критика. Така че действам смело. Цикълът отдавна е завършил, просто бях извън BG и затова сега го заселвам.

Ето и една снимка от днес.



: 05.06.2013г 12:12ч
Между другото, това аптазия ли е според вас? Имам 2 такива на един камък.




M_I_T_A_K_A

Добре дошъл. Добре изглежда наното. Това което си снимал не е аптазия, а перест червей. Какво смяташ да слагаш освен утрешните заселници?

Поздрави,
Димитър.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

MoPcKu

Цитат на: M_I_T_A_K_A - 05.06.2013 21:04
Какво смяташ да слагаш освен утрешните заселници?

Ами идеята още при самото начинание беше за Percula. Няма какво да се лъжем, повечето нанота се стартират имено заради "Немо"-то. И то най-вече заради децата ни, но и не само ... просто кеф ти прави да наблюдаваш тази рибка. Но както става в повечето случаи, колкото повече четеш и задълбаваш, толкова повече падаш в киреча  :-D . И така уж заради клоуна тръгна цялата работа докато не се стигна до рифов аквариум  :-| . Смятам да пусна няколко меки корала (полип и гъба) ... наи-вероятно Зоантус и Рикордеа ... то не че имам голям избор де  *JOKINGLY* .
: 06.06.2013г 07:07ч
Цялото стадо се юрна да "пасе" на секундата, явно са ги държали в чисти аквариуми и огладнели горките  *JOKINGLY*



Съставът е 2х турбо, 4х нерита и 2х хермит краб сини краченца. Говорейки за последния, не очаквах да е такъв красавец.



MoPcKu

Не вярвах, че охлюви и раци могат да се хранят с такова темпо. Според вас, след около седмица когато очаквам всичко да са оглозгали, кое е по-добре- да ги храня или да съкратя състава наполовина?

камен чочев

По-добре да ги намалиш. И по-скоро да махнеш отшелниците, защото като им отеснее къщичката ще убият охлювите... Неприятното е, че виждам, че имаш циано и то не малко, което означава, че имаш някакъв проблем с филтрацията в системата. На всичкото отгоре е и отровно, а понякога охлювите го ядат... Трябва да вземеш мерки  :-)

tonino

09.06.2013 08:27 #5 Last Edit: 19.02.2018 18:59 by tonino
...

MoPcKu

Благодаря за отговорите.

С единия отшелник трудно бих се разделил. Красотата на черупката му (цвят и форма) внася някакси допълнително живот в наното. Но в момента в който я напусне, ще се замисля сериозно  *JOKINGLY*

kamos

Ритмичност в седмичните смени на вода и активен въглен във филтъра ще помогнат в борбата с цианото.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

MoPcKu

Цитат на: kamos - 09.06.2013 13:25
Ритмичност в седмичните смени на вода и активен въглен във филтъра ще помогнат в борбата с цианото.

Благодаря за съвета kamos  *privet* Това вече го прилагам с пълна сила от една седмица и резултата е налице. Просто снимката е правена след завършване на цикъл, където смяна на водата не е имало и използвах оригиналните пълнежи за филтър, които не са от най-добрите. Вмомента съм с нови картриджи и редовна смяна на вода както си му е реда ... то общо взето за едно нано това е най-важното - запасяване със сол  :-D ... е, не само де  *THUMBS UP*

M_I_T_A_K_A

Черупката е много вероятно да се оцвети в цветовете на камъните и при всички положения ще я смени след време.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

MoPcKu

"Нано клоуните" правят наното да изглежда като океанариум  *YAHOO*.


asito

Много добре изглежда!!!

tonik99

Извинявай за неумесния въпрос но товя твоя аквариум ли е.

rakim

Много е красиво,рано или късно и аз ще се пробвам с нещо по малко.Клоуните са ,,нано ,, защото са млади рибки или наистина има такива?  :-)
540л Южна Америка

tonino

10.06.2013 19:54 #14 Last Edit: 19.02.2018 18:59 by tonino
...

Similar topics (3)

58834

Публикации: 9
Прегледи: 6622

48856

Публикации: 8
Прегледи: 4308

41259

Публикации: 50
Прегледи: 17102