• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нано на radizala

Започната от radizala, 06.04.2015 13:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

radizala

  Здравейте колеги, какво е това, как да се отърва от него , има ли някакво животно да ги яде ?
Четох за някакви водорасли дето се махат трудно и с повишаване на Mg, но искам да го споделя и с вас, започна да се появява когато започнах да светя.
Аквариума е на 3 седмици, и ги има навсякъде, пясък, стъкло и камъни










ZIRO

Здравей, това е bryopsis, аз отдавна се боря с него, за съжаление неуспешно за сега. Ако не вземеш мерки, положението ще стане още по лошо!
Пробвах метода с повишаване на магнезия с продукта на Kent Marine, хвърлих едни пари на вятъра общо взето, ще ти трябва доста голямо количество за твоя аквариум. Временно ограничи и намали растежа си, но до там. Според мен с твоя литраж спокойно може да ползваш риби като Foxface, които го ядът!
Може да си вземеш и Emerald Crab като допълнение.
Четох че, високи количества от кислородна вода също помагат.
Ако ще ползваш някакъв химикал, по-добре сега го ползвай, преди да си сложил нещо живо вътре.
Успех!
*DRINK*

radizala

  Нямам нищо живо за сега, сложих едно охлювче и едно парче от "star polyp green" да ги вида дали ще оцелеят, каква химия и в какви количества ? Ако не да поръчвам рибата и рака :)

julianiv

Малко странно ми се вижда, че при теб расте по стъклото и за по-малко от месец се е разпрострнаил в такива мащаби, обикновенно расте по камъните, на туфи. Но знае ли човек...

https://s26.postimg.cc/lhop4k99l/bryopsis.jpg

Ако наистина е бриопсис е лоша работа. Имах го, за късмет само веднъж и то само на един камък. Не можах с нищо да го унищожа и накрая изхвърлих камъка. Американците се осланят само на завишени нива магнезий на Кент Марин Тек М (нещо такова беше). И тъй-като става дума само и единствено за този продукт, всички подозират че това, което въздейства на бриопсиса е някаква добавка (или замърсяване!) към продукта, а не самия магнезий. Но и този продукт не е гаранция, ето Злати го е пробвал и при него не е свършил работа.

Ако беше само на един камък бих ти предложил да го третираш с кислородна вода. А всъщност опитвал ли си да чистиш алгите?

radizala

 Не съм пробвал да ги махам, но те не изглеждат като на снимката която си пуснал, и на мен ми е интересно че ги има навсякъде, по съсредоточени са там където е по силна светлината (средата)
Днес по късно ще пусна малко видео.

Публикациите са слети: 04.09.2016 09:05

Цитат на: ZIRO - 03.09.2016 16:28
Здравей, това е bryopsis, аз отдавна се боря с него, за съжаление неуспешно за сега. Ако не вземеш мерки, положението ще стане още по лошо!
Пробвах метода с повишаване на магнезия с продукта на Kent Marine, хвърлих едни пари на вятъра общо взето, ще ти трябва доста голямо количество за твоя аквариум. Временно ограничи и намали растежа си, но до там. Според мен с твоя литраж спокойно може да ползваш риби като Foxface, които го ядът!
Може да си вземеш и Emerald Crab като допълнение.
Четох че, високи количества от кислородна вода също помагат.
Ако ще ползваш някакъв химикал, по-добре сега го ползвай, преди да си сложил нещо живо вътре.
Успех!
*DRINK*

  Злати, я пусни една снимка на твоето да го видя какво представлява.

камен чочев

Не се притеснявай, това не е бриопсис. Ако пуснеш една -две зебразоми ще го изпапкат за два-три дни

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


radizala

 Ето обещаното видео, извинете за качеството.




ZIRO






Тези снимки са правени когато започнах да добавям магнезии. Алгата взе да изгаря по връхчетата, но както ти казах всичко беше временно. При мен не сработи този метод. Третирах с въпросната марка магнезии около един месец и нещо, достигнах нива около 1800. По форумите има доста изписано за тази алга. Ти си по-лесен, взимаш алгоядни риби които го ядат и си решаваш проблема, аз съм с много по-малък литраж и не става  :duvar:.
Според мен и ти имаш бриопсис, но дано да бъркам и при мен също така тръгна на старта, по стъклата и по камъните където имаше най-много светлина и течение. От къде се появи не ми е ясно, като гледам и ти си стартирал с "павета"  :-D като мен.

камен чочев

Най-обикновена хеър алга, нормална за всеки новостартиран аквариум. Не прави нищо и не слагай нищо излишно. В момента аквариумът е в т. нар. "зелена фаза "

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


radizala

  Здравейте колеги, прехвърлянето от малкия в големия акв. премина успешно (за сега) част от камъните отидоха с съмпа, поставих си и реле времезакъснение на скимера, и акт. въглен 200гр.
Искам да попитам, някой ползва ли чорапчета от полипропилен и как ги почиства ?Ако имате препоръки ще съм насреща :) още обмислям помпите 2x .... или 1- cross flow или Maxspect Gyre
  Лампата свети по начина от снимката:
Храня веднъж на ден(замразена) , смяна вода -40л. на 10 дни.








https://s21.postimg.cc/5ue0co9fb/image.jpg

radizala

  Здравейте колеги, ето нещата при мен: зеленото изчезна, от 2 седмици взе да ми пада постепенно - Mg-1270 и Ca-390, още незнам дали трябва да започна да добавям, другите неща за сега са ОК. Забелязвам растеж при някои корали.
  Зеброзомата малко се стресира, та сега и давам чесън:) излязоха и 2-3 бели  неща по перката над главата.








Естествено проблемите тепърва ще пристигат.

ZIRO

Браво, добре се развиват нещата при теб.
Според мен, започваш с добавките спрямо параметрите които искаш да поддържаш. Не е лошо да започнеш и подаването на микро и макро елементи също.
Рибока ще се оправи, не му се коси, нормално е в началото да е стресиран.
Успех! *DRINK*

radizala

  Колеги дайте някаква алтернатива за тези чорапи на съмпа, на 2-3 дена трябва да ги сменям и да ги пера, писна ми ?
   Или да си ушия от някакъв плат по  едър за да не се задръстват така лесно.
Вие как се оправяте ?

pl86

С какви точно чорапи си в момента?
Аз съм с такива на Bubble Magus, само че с червените, до колкото видях сега - те са 150 микорна, отначало бяха ок, но след време колкото и да ги пера ... се задръстват бързо. В момента за ден и половина се препълват. Поне се перат супер лесно, но пак си е хамалогия - сваляне и слагане. Уикенда ще взема от сините да видя как са те.
https://www.petsepeti.com/image/cache/data/otuz_tum_urunler/2522013151628_Otuz-com-petshop-buble-magus-micron-mikron-filtre-200-150x150.jpg
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

radizala

   Аз също имам такива, след това си взех от Полипропилен, малко по добре ама пак същата работа, абе то няма такива дето да не ги сменяш или переш ама поне по рядко да е :)
  Сега гледам в нета че ги шият от някакъв плат само трябва да разбера какъв.

Similar topics (5)

58942

Започната от totoza


Публикации: 3
Прегледи: 5014

52072

Публикации: 12
Прегледи: 8239

38747

Публикации: 86
Прегледи: 25832

41501

Публикации: 35
Прегледи: 13138

52858

Започната от ZIRO


Публикации: 4
Прегледи: 3210