• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 00:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Морско аквариумче :)

Започната от logner, 01.01.2013 14:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kamos

Минифлотора на Аквамедик ще работи добре при 40 см височина. Според мен най-добре може да се комбинира с Ехайм 400 мембранна помпа, същата си е доста тиха. Можеш да помислиш за аквариум с вътрешен съмп, но ширината от 35 см си е доста тегав вариант. Разгледай темите на Абаро и на angelchosh  за техните аквариум със вътрешен съмп, както и темата на Каменов :-)/ последната не я препоръчвам за начинаещи, щото литража си е е малък и се иска доста опит...../
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

logner

Да раздвижа темата с 2 малко лоши снимки ,но ми го няма цифровия фотоапарат да направя по хубави :)

http://prikachi.com/images/7/6597007y.jpg
http://prikachi.com/images/2/6597002y.jpg

kamos

Поздравявам те за старта. Дай малко подробности какво си направил- размери, течение, осветление, камъни и т.н.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

logner

Така доста се чудих дали да го направя така или както повечето щяха да кажат по добре със съмп.В крайна сметка аквариума е 80х35х40в без съмп.Скимер Bubble Magus NacQQ,филтър СънСън 304B 2000л/ч - UV лампа 9w,6литра сипоракс на сера вата и малко въглен гледах доста за него и накрая реших да сложа. Wavemaker сън сън 3000л/ч,камъни живи 12кг и 2 кг обикновени от морето ги бях взел преди доста време и реших да ги сложа и тях.Осветление за сега 2 броя Т8-25w blue sky и deep sea.Температура 25 градуса соленост 1,024.
За сега е това скоро време мисля да пусна вътре 2 клоунчета които имам от февруари в до сегашния експериментален 50л аквариум само с скимер и помпа за течение.

logner

Каква храна ще препоръчате за риби клоун?В момента давам Тетра Марин-гранули.

andreydemon

Аз давам на моите артемия и някакъв замразен МАрин микс + от време на време суха храна за морски риби.Само внимавай с артемията че ако не е добре промита много цапа водата.
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

изгубеният рай

По мои наблюдения това са едни от най непретенциозните риби откъм храна,всичко което става за морски те го хапват...поне тези които имам са така :-)
END!!!

Ангел Христов

Моите също ядат всичко, с което ги храня - замразена храна, няколко вида гранули, люспи всякакви (за морски риби де  :-)).
Пробвай ги с малки количества, но е хубаво да им разнообразяваш менюто. Поне на клоуна му личи яде ли, или не  :-D
Поздрави!
Ангел
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

logner


tonino

30.12.2013 19:24 #24 Last Edit: 18.02.2018 21:29 by tonino
...

logner


Similar topics (2)

48007

Публикации: 10
Прегледи: 4523

48856

Публикации: 8
Прегледи: 4309