• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

1500 литра от Пловдив

Започната от vankata_032_pld, 16.04.2013 10:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aonsu209

Аквариума изглежда супер, честита нова придобивка, със здраве да си я ползваш.


Sent from my iPad using Tapatalk

trupai

Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Стоян Михов

 *DRINK* ЧРД с леко закъснение и поздравления за лампата, дори видимо сега аквариума изглежда в пъти по-осветен. Лампата изглежда много добре, поздравления и на собственика на първата лампа, чакаме ъпдейт и от него, че и той от доста време не е писал. ;)

Той твоя аквариум стана май изцяло български  *bg*
Сега внимавай само с алкалността, че вероятно ще скочи бързо консумацията.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

vankata_032_pld

29.11.2016 10:23 #288 Last Edit: 29.11.2016 12:45 by vankata_032_pld
Благодаря колеги ! *DRINK*
Стоянски, лампата свети само от 3 дни а вече консумацията скочи  :duvar: чак не е за вярване, колко бързо се адаптираха коралите забелязвам дори и възстановяване на някой от коралите които бяха изгорени започват да обличат  =-O  направо е нереално !
Днес ще заменя два корал + с блу специал, че ми се струва леко студен като визия. Ще пиша пак как е и ще се опитам да направя малко по добри снимки с апарата, че тия са с телефон. Между другото в момента съм на 70 % от мощноста на осветлението.
А иначе с носталгия си спомняме за made in Bulgaria  *bg*  *bg* *bg*

tishovsx

Браво!
Перфектно изглежда, явно смесеното Led и Т5 е бъдещето на рифовата акваристика.
Винаги съм казвал, че осветлението е най-важната част от аквариума, но за съжаление и най-скъпата. Тук на тази нишка може да се види на каква дълбочина са коралите и как изглеждат в природата. Приятно гледане  :-)

IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

tonino

29.11.2016 17:22 #290 Last Edit: 18.02.2018 15:00 by tonino
...


vankata_032_pld

Цитат на: tishovsx - 29.11.2016 14:55
Браво!
Перфектно изглежда, явно смесеното Led и Т5 е бъдещето на рифовата акваристика.
Винаги съм казвал, че осветлението е най-важната част от аквариума, но за съжаление и най-скъпата. Тук на тази нишка може да се види на каква дълбочина са коралите и как изглеждат в природата. Приятно гледане  :-)


Благодаря !
Да определено това е бъдещето чак се чудя къде съм блял до сега. *dontknow* аквариума ми сякаш се събуди !
А видеото е уникално.

vankata_032_pld

Тони ето една снимка от горе:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads.tapatalk-cdn.com%2F20161129%2F72a4cee1d0ecf33e76194395e5d671d7.jpg&hash=c1c5772ca0f990ffd4647d6ee233d1eca9b06ada
А рефлекторите до колкото знам са от някакъв по-специален огледален алуминий  защото, параболата е много малка за да се постигне максимална гъстота на т5 върху малка площ а и добър резултат за оптическите показатели е използван този материал внесен по поръчка. Моите ще се монтират другата седмица след, като коралите се адаптират. Такова беше моето желание ама, като гледам коралите си го приеха с благодарност и това занятие е излишно.[emoji1]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


tonino

29.11.2016 21:01 #293 Last Edit: 18.02.2018 15:00 by tonino
...

vankata_032_pld

Да затова леда е много малко в срвнение с т5 ците защото той е само за тунинг. :-)
Истинските резултати очаквам да дойдат след 2 - 3 седмици говоря за драматичното оцветяването на коралите под въздействието на т5, което се наблюдава при повечето хора преминали към т5. Аз ще продължавам да качвам снимки с развитието и с упдейтите на осветлението.

magnit

Аквариума е страхотен - спор няма!!!Лично аз харесвам очистения скейпинг с изкуствени камъни. Само ще напомня, че в края на деветдесетте всички капацитети в морската акваристика(сред тях нямаше български) повтаряха мантрата - доброто осветление и скимър са основната предпоставка за успех. Комбинациите М.Х. -Т5, LED -T5 и др. не са нещо ново и през годините сме видели много успехи и неуспехи. Разбира се диодите и пурите претърпяха сериозна еволюция, но винаги сред любителите на морските са ползвани осветления от този тип, дали фабрични или handmade :-D, както е модерно да се вика. Някои майстори от София, Варна и Пловдив имаха сериозни постижения постижения в тази насока и това е страхотно. След година - две винаги има нови идеи, винаги по-добри, които често са взаимствани от позабравени такива  *DRINK*.
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

vankata_032_pld

Цитат на: magnit - 30.11.2016 14:01
Аквариума е страхотен - спор няма!!!Лично аз харесвам очистения скейпинг с изкуствени камъни. Само ще напомня, че в края на деветдесетте всички капацитети в морската акваристика(сред тях нямаше български) повтаряха мантрата - доброто осветление и скимър са основната предпоставка за успех. Комбинациите М.Х. -Т5, LED -T5 и др. не са нещо ново и през годините сме видели много успехи и неуспехи. Разбира се диодите и пурите претърпяха сериозна еволюция, но винаги сред любителите на морските са ползвани осветления от този тип, дали фабрични или handmade :-D, както е модерно да се вика. Някои майстори от София, Варна и Пловдив имаха сериозни постижения постижения в тази насока и това е страхотно. След година - две винаги има нови идеи, винаги по-добри, които често са взаимствани от позабравени такива  *DRINK*.
Благодаря !
Да, определено добрия скимер и осветление са скъпи , но и ключови затова там компромиси не трябва да се правят, вече се убедих в това. Всеки човек с морска система знае, колко е скъпа подръжката му а и ежедневните грижи около аквариума и когато един от важните компоненти не е на ниво остановяваш, че парите и времето са на вятъра !

Similar topics (5)

48297

Публикации: 110
Прегледи: 32573

34937

Публикации: 58
Прегледи: 23507

26406

Публикации: 22
Прегледи: 13142

52811

Започната от nemo565


Публикации: 6
Прегледи: 4524

37910

Публикации: 16
Прегледи: 7767