Автор Тема: #NanoReefs By Trex.  (Прочетена 7997 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
  • Публикации: 317
Re: #NanoReefs By Trex.
« Отговор #45 -: 02.02.2018г 14:02ч »
И Гийзман имат доста яки неща и не са на никак високи пари,но е малко популярен в Бг. нещо.

Неактивен beonedge

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 353
« Отговор #46 -: 02.02.2018г 16:04ч »
аз без да съм се интересувал особено от чисто LED осветление , се чудя защо пропускате по-евтините варианти ....примерно  Mars Aqua - има ги в UK , диоди Epistar , по форумите не съм срещал някакви оплаквания ...за парите на 2 радиона , могат да се купят 10 модула и светлината ще е много по равномерна .
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Неактивен radizala

• Публикации: 90
« Отговор #47 -: 02.02.2018г 16:04ч »
Тези "Mars" мисля че имаха само ръчно управление, иначе Evergrow IT 2080 много му се чудех, даже и на новата серия IT 5080 и Artic T247

Неактивен trupai

• Деян Димитров
  • Публикации: 794
« Отговор #48 -: 02.02.2018г 17:05ч »
Mars Aqua и Evergrow са едно и също! Моето е Evergrow IT2060 и го ползвам вече 4 години. Евгени може да ви каже, как изглеждат коралите под него. Сигурно има доста недостатъци, но плюсовете са му много повече. Първо е цената - без коментар, на третата година някои диоди поизгоряха, но смяната им е детска игра и струват стотинки, можеш да си правиш цветови варианти каквито искаш, можеш да слагаш оптики с колкото градуса желаеш. В момента съм подменил доста от белите диоди с роял блу (целя забавяне на растежа и оцветяване)
3-4 годишна маркова лампа са си пари хвърлени на вятъра! На повечето от тях е невъзможна смяна на диодите, а ако е възможна такава, ще струва, почти колкото нова лампа!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #49 -: 02.02.2018г 18:06ч »
Аквариумът на Дидо изглежда наистина брутално добре, аз и преди в неговата тема съм го казвал. При това с наличието на много спс корали, акропори дори реално с китайско ЛЕД осветление и китайски скимер.

Неактивен gladnika

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 39
« Отговор #50 -: 02.02.2018г 18:06ч »
Мога да потвърдя също за аквариума на Дидо, и аз съм го виждал на живо и коралите са уникални, имат си цвят, разстеж, всичко.
Даже се замислих защо хвърлих толкова много кинти за Кесилите... :-[

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #51 -: 03.02.2018г 23:11ч »
Малко по малко нещата си влизат в релси и започвам да си го харесвам :)
За съжаление, не разполагам с модерен телефон или снимачна техника и клиповете ми са калпави, но и да разполагах снимането хич не ми се отдава.
Все пак заснех малко:
! No longer available

Успях да сложа 4 фрага непретенциозни СПС корали-подарък ми от Дидо(трупай). Особено едната поцилопора има и голяма доза сантимент:
Преди около 5 години , когато аз и Дидо започнахме да се занимаваме, разменяхме фрагове и аз му дадох едно мини с големина колкото нокът парче от въпросната .  През годините аз се отказвах, започвах , сменях проекти и т.н. а през това време, това микро фрагче е станало огромен красив корал. Сега парче от същия идва отново при мен. *thanks
За мен такива неща са най-съвършените и ако на този свят има нещо свръхестествено , то това е животът!  101% истинска,неподправена екология! За пореден път адмирации за Дидо. *THUMBS UP*

Като цяло, за този период, в който имам новия аквариум , съм си поставял скромни цели , но за сега , с удоволствие отбелязвам, че планът е изпълнен.
1. Нямам загинал обитател или корал, всичко изглежда да се чувства добре.
2. Съумях да си развия коралина.
3. Имам ядящ артемия мандарин.
4. Вече нямам алги, не съм имал и проблем с айптазии и циано.

На къде ще тръгне аквариума ,не зная. Една част от мен иска турбо напомпан с СПС и зеовит аквариум, друга иска средно натоварена система с рефюгиум .

Искам да ви питам-малко ли ви изглеждат рибите?

« Последна редакция: 04.02.2018г 08:08ч от trex700e »

Неактивен trupai

• Деян Димитров
« Отговор #52 -: 04.02.2018г 16:04ч »
На мен са ми малко рибите, но знам, че ти не държиш на тях! Колкото ти харесват, толкова. Адмирации за скейпа, много ме кефи!

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Неактивен Ilianidis

• Публикации: 1 480
« Отговор #53 -: 10.02.2018г 14:02ч »
Цитат
Фраговете от Дидовия аквариум драстично промениха цвета си под моето осветление.
В какъв смисъл,покафеняха(губят пигментация) или сменят цвета с друг?

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #54 -: 10.02.2018г 14:02ч »
По-скоро при Дидо бяха по-кафеви, а при мен са намалели зооксантелите. Не мисля, че умират, защото не са се бличнали, а Хистрикса му личи, че пуска малки пъпки по краищата си, което и друг път съм виждал и смятам е бъдещо разклонение на колонията.

« Последна редакция: 10.02.2018г 17:05ч от trex700e »

Неактивен radizala

• Публикации: 90
« Отговор #55 -: 11.02.2018г 17:05ч »
Колко време мислиш да светиш на Хетоморфата ?

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #56 -: 11.02.2018г 21:09ч »
Почти така като на графиката.

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #57 -: 12.02.2018г 10:10ч »
Вчера успях да сложа ардуиното на лампата, което командва температурата на пурите-зор е с тези 9в.(ардуино си има порт точно за 9в, но повдигането на тежкия товар се закучи) , които дава АТИ, но се справихме.
Сложих първите фрагове СПС , както и някои други. Още не са се отворили съвсем , но ще покаже времето.
Откакто спрях KZ Zeostart 3 обаче, разчитайки на това, че вече хетоморфата ще върши неговата работа, камъните се покриха леко с кафеви водорасли , надявам се да е временен, преходен момент , но ще видим.
Взех си и един Антиас (клоуните на клипа не са мои, на съхранение са за 3 дена), надявам се да не съжалявам-яде, плува, пък да видим.

! No longer available

За съжаление, имам доста ангажименти и няма да мога да се включвам активно 1-2 месеца, но тъкмо после ще покажа по-съществен евентуален напредък! Дръжте раздела на ниво! See you soon!
« Последна редакция: 12.02.2018г 20:08ч от trex700e »

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #58 -: 19.02.2018г 12:12ч »
Не знам дали си внушавам , ама ми се струва, че фраговете ми си променят цвета:

1. Този, дето ми даде Деян, при него беше по-инакъв цвят, при мен се изсветли и стана с розово-синьо-зелени връхчета.

2. Акропората, дето пък Михаил ми даде , при него си беше кафява 101%, при мен изсветля и започна да бие към лилаво.
http://media.snimka.bg/s1/6117/038477402-big.jpg
#NanoReefs By Trex.

3. Акропората, дето пак Михаил ми даде и при него беше кафяво-зеленикава , при мен върховете станаха сини.

Сега се чудя дали това си е от общото осветление и състояние на аквариума, дали е от витанимите и аминокиселините и храните или от КЗ Корал систем ....дали изобщо може да се очаква резултат за толкова кратко време. На другата страна на чуденето е дали пък не умират и да бличват така...един вид като анемониите-много хубав цвят при тях не е на хубаво , но не ми изглежда да умират, не знам.

Неактивен trupai

• Деян Димитров
« Отговор #59 -: 19.02.2018г 15:03ч »
Екстра са! Всичко има значение, но мисля че , светлината първа, дава отражение! Доста е изсветляла тая стилофора, която ти дадох. При мен е наситеножълта с розови полипи.