• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Морският аквариум на petko1980

Започната от petko1980, 20.02.2016 10:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petko1980

То е така с обществените поръчки!
Ама псувните за друг форум *bg*

tonino

...

petko1980

Така и няма ясна причина за смърта на фрагчетата акропори.Последните две започнаха да се белят едната от горе другата от доло(тя вече е мартва и извадена).Потопих я в сладка вода след като я извадих и не забелязах някъкви паразити.Започнах смени на 30%вода на 4 дни,като днес бе втората смяна и да видим дали ще има резултат.
Поздрави на всички!

Стоян Михов

И какъв резултат очакваш?
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

petko1980

Надявам се така да изкарам натрупани токсини ако има.Пък и да спася това последното фрагче кадето е побеляло от горе.
Знам ли,нали трябва да направя нещо. :-(

trupai

Не е проблема в токсините! Правиш много промени за кратко време и това е проблема за беленето на акропорите. Такива големи смени на вода и толкова често изобщо не са препоръчителни.Това е допълнителен стрес за цялата система. Нагласи си осветлението, настрой новият скимер ( когато го вземеш), оправи си осмозата, следи параметрите да са постоянни ( с тези смени на вода със сигурност се колебаят), изчакай един месец и тогава отново опитай с акропори.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

petko1980

 Малко добри новини засега.След пускането на т5 ,които съм вдигнал на 45 см. над водата за начало нещата рязко се промениха в положителна посока.Не знам дали е възможно толкова бързо да се случват нещата,но акропорите имат видимо подобрение.Едната се се оправи напълно, а дригата започна да облича по малко обелените връхчета.Параметрите продължават да са стабилни.Вдигна се консумацията на калций,магнезии и карбонати .Предполагам ,че това е добър признак.Добавям цялата гама от треис елементите на ред сии по 2 мл и от четирите,също и рииф енерджи АВ по 4 мл.
За осем дни забелязвам че полипите са отварят и се наблюдава разтеж на едно от незасегнатите връхчета на акропората.
Та мисля че проблема може и най вероятно е бил от осветлението и от скимера.Но трябва някой специалист да се изкаже ,че аз съм много бос във тези неща и ми се налага да препрочитам целия форум по два пъти. :-D
Поздрави на всички!

Стоян Михов

 
Цитат на: petko1980 - 07.11.2016 20:58
Малко добри новини засега.След пускането на т5 ,които съм вдигнал на 45 см. над водата за начало нещата рязко се промениха в положителна посока.....За осем дни забелязвам че полипите са отварят и се наблюдава разтеж на едно от незасегнатите връхчета на акропората.
Та мисля че проблема може и най вероятно е бил от осветлението и от скимера.
Е,е, разгеле, пооочти те убедихме  :-D :-D  Хайде, със здраве да си ги ползваш, но сега не залитай да добавяш един тон добавки за акропорите, имаш два фрага, не им трябва почти нищо, дай им време да се адаптират.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

petko1980

















Публикациите са слети: 11.11.2016 10:55

С телефона толкова *DRINK*

ZIRO

Екстра си  *THUMBS UP*. Сега остава да дръпнат малко коралите и картинката ще блесне *privet*.

pl86

супер е, снимката на клоуна се е получила доста добре   *privet*
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

petko1980

Някой има ли си напредстава какво е това което излиза от задника на мъжкия Клоун.




trupai

Не се вижда добре на снимките, но прилича на копулационен орган (за полагане на хайвер)
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

petko1980

Да де ама това е мъжкия,а и чифта си хвърля редовно хайвер.някъкви прозрачни мехурчета са.Рибата си яде ама не изглежда добре.

trex700e

Може ли да е това , на което викат GBD (Gas Bubble Disease)? В Рийф сентрала бяха писали за него, че много често го хващали морските кончета, но можело и рибите да го хванат.

Similar topics (5)

25187

Публикации: 55
Прегледи: 22755

48196

Публикации: 51
Прегледи: 15774

11830

Започната от mmax


Публикации: 111
Прегледи: 34046

35979

Публикации: 36
Прегледи: 13767

27742

Започната от tishovsx


Публикации: 20
Прегледи: 7909