Автор Тема: Градината на Октопода (Octopus's garden)  (Прочетена 93002 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен beonedge

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 339
Re: Градината на Октопода (Octopus's garden)
« Отговор #480 -: 01.02.2018г 23:11ч »
Здравей ;) Ти кажи какво става , беше подхванал един проект за система за добавки , има ли развитие там ?  Последно четох имаше AEFW (ако не бъркам) успя ли да решиш проблема ?
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Неактивен Стоян Михов

• Octopus
  • Спонсор
  • Публикации: 1 724
    • pontosreef.eu
« Отговор #481 -: 02.02.2018г 09:09ч »
Да, имах тежък проблем с AEFW, загубих постепенно най-големите и любими колонии акропори. Просто всичко се разрастна много и паразитите  успяваха да се прехвърлят от корал на корал много лесно. Някой ден ще разкажа подробно, ако е интересно. Постепенно занемарих аквариума и загубих още корали, накрая и една риба, любимият ми танг. Наскоро взех едно жълто врасе (всъщност белокоремо), което за по-малко от месец вкара нещата с паразита под контрол. Оправих показателите на аквариума и го почистих основно, но се оказа, че заради повреден терморегулатор във водата има фаза и получих сериозен токов удар, който ме извади от строя за известно време.

Та съветите от мен към момента - ако имате големи акропори, задължително си вземете врасе и второ още по важно- сложете си дефектнотокова защита на уредите в аквата или просто изключвайте абсолютно всичко, преди да бъркате във водата.

По отношение на добавките, всичко е готово вече и до броени дни ще има възможност, които иска да си ги купи, ще пусна повече информация на друго място.

Неактивен beonedge

• Публикации: 339
« Отговор #482 -: 02.02.2018г 09:09ч »
и аз това с тока все си го мисля ...имам ДТЗ но не всички уреди са с 3 кабелно свързване (примерно нагревателите jagger не са) Каня се да си купя един титаниев  който да заземява аквариума в случай на утечка , ама  все не се наканвам нещо ;) За врасето добре , но жълтите проявяват интерес докато са малки . Четох че за контрол на вредители най- добрия вариант е melanurus  wrasse , но не се намира .
При толкова проблеми , не е ли по-разумно да рестартираш ?
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Неактивен Стоян Михов

• Octopus
  • Спонсор
    • pontosreef.eu
« Отговор #483 -: 02.02.2018г 10:10ч »
Аз съм с титаниев нагревател и оттам дойде проблема, понеже временно го бях закачил на временно китайски терморегулатор, докатопоправя оригиналния, как е пуснал фаза и какво точно е станало нямам идея, но тока е минал през титаниевата обвивка, самият нагревател си работи без проблем и сега, вързан за терморегулатор.
Тока мина през мен, когато бърках с двете ръце във водата и случайно опрях с глава алуминиевия корпус на АТИ лампата, която е заземена. За късмет, пода ми е дъбов паркет и когато токът ме хвърли на два метра назад се е прекъснала веригата.

За рестартирането - преминаването, към по-голям аквариум си е проект от много време, но все не стигах до него, но вече е в ход.

Неактивен trupai

• Деян Димитров
  • Публикации: 787
« Отговор #484 -: 02.02.2018г 17:05ч »
Много се радвам, че отново си тук! И отново започваш с каръщините :) Как все на теб се случва *dontknow*
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Неактивен petko1980

• Публикации: 66
« Отговор #485 -: 03.02.2018г 19:07ч »
Добре дошъл Стояне,радваме се всички че отново ще четем темата ти.  Ще чакаме добавките.

Неактивен Стоян Михов

• Octopus
  • Спонсор
    • pontosreef.eu
« Отговор #486 -: 05.03.2018г 12:12ч »
Е дойде и този момент - след повече от 5 години като система и повече от три в този си вид Градината на Октопода вече не съществува, вчера за 5-10 минути системата се крашна. Едно диодно осветление на 12 волта  падна в съмпа и електролизата е вкарала във водата голямо количество олово, мед и калай от спойките, водата стана мътна за 5 минути, коралите свиха полипите и изхвърлиха огромни количества слуз, цианото умря веднага и скимера започна да изхвърля първо кърваво-червена пяна, после лилава. Рибите са живи за сега макар и много стресирани. Извадихме над 20 кг корали от системата, преместихме ги, но няма да оцелеят повечето.  *dead. RIP  Octopus garden.

Неактивен pl86

• Пламен Иванов
  • Публикации: 447
    • Соленоводни аквариуми България
« Отговор #487 -: 05.03.2018г 14:02ч »
 :'(
Ужас, много съжалявам да го чуя.

П.С. Хубаво е че виждам пак твой мнения тук и съм сигурен, че следващия ти проект ще е още по-хубав.

Неактивен Ilianidis

• Публикации: 1 479
« Отговор #488 -: 05.03.2018г 14:02ч »
Съжалявам да го чуя,но знам че ти пак ще направиш чудесен риф и то по-голям с преодоляни недостатъци.Рано или късно всеки риф се крашва.В моя имам корал две педи в диаметър и като направя големия,не мога да взема нищо от този в момента,защото гадните златни алги нямат премахване.И аз ще започвам на чисто,но просто засега отлагам.Е дерзай.

Неактивен Стоян Михов

• Octopus
  • Спонсор
    • pontosreef.eu
« Отговор #489 -: 07.03.2018г 22:10ч »
Благодаря за съпричастието, стъклата за новия са поръчани. Градината на Октопода 1, понесе много експерименти и е цяло чудо, че оцеля толкова дълго и даже стана един доста приличен аквариум, като за размерите си.

Неактивен VeL

• Петър Ангелов
  • Публикации: 151
« Отговор #490 -: 09.03.2018г 09:09ч »
Стояне, съжалявам за краша. И на мен са ми се случвали подобни катаклизми, но поне не в този размер. Радвам се, че си предприел стъпки за нов аквариум - новото начало най-бързо "лекува" след срив.

Неактивен Стоян Михов

• Octopus
  • Спонсор
    • pontosreef.eu
« Отговор #491 -: 09.03.2018г 18:06ч »
Благодаря, той новия аквариум беше започнат още преди краша, може би старият "усети" по някакъв начин, че ще го сменям :).

Неактивен Стоян Михов

• Octopus
  • Спонсор
    • pontosreef.eu
« Отговор #492 -: 16.03.2018г 14:02ч »
Има шансове някои от коралите да оцелеят, въпреки стреса на който бяха подложени с натравяне и преместване в циклещ аквариум. Интересното е, че и част от фраговете, които останаха в дисплея оцеляха и сега са с хубави пастелни цветове  :-D (все едно съм им сложил ЗеоСпур).
Между другото някои от добавките са вече на пазара, има ги в магазина на Камен и онлайн на подписа ми.