• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Морският аквариум на aonsu209

Започната от aonsu209, 21.01.2015 20:34

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

aonsu209

Не всяка е reef safe, аз имах късмет с тази не е пипнала и едно коралче. До колкото знам те са трудни да се захранят в аквариум. Когато я купувах ми показаха първо как яде. А и аз я купих с цел да хапне aiptasia-та и така и стана сега нямам нито една aiptasia.


Sent from my iPad using Tapatalk

magnit

Не можах да разбера защо смяташ, че изчезването на аиптазиите се дължи на биколора, а не на ростратуса?

Не мога да не те поздравя за отличните корали и полипи, независимо дали следваш инструкциите на бате Ранди copy-paste! Винаги се радвам на хората, които влагат творчество във всички свои начинания. Важен е крайният резултат, или както са казали хората - има сто начина да нахраниш камилата! *DRINK*
Късметлия си с "възпитания" красавец!Имал съм много сентропиги, но никога не случих на биколор, който да не влиза в аквариума като бедствие за всичко безгръбначно, но, за мое съжаление, никога не пипаха аиптазии.

Ще следя темата ти с голям интерес, защото има какво да се научи! :popcorn:
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

aonsu209

Благодаря ти за коментара, а и си прав грешката е моя. По горе говорех за ростратуса ,а не за биколора. Относно биколора също не е пипал коралите, той е една от първите риби в аквариума и беше много малък предполагам , поради тази причина не е добил лошите си по природа навици.


Sent from my iPad using Tapatalk

magnit

Може би и разнообразна храна?
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

aonsu209

Храня ги само със замразена храна всеки ден. Имам 6-7 вида които винаги ползвам (артемия, циклопс, мисис, червен планктон и др с омега 3 [emoji3]). Ето даже в момента какви не разпечатани имам


Sent from my iPad using Tapatalk

Стоян Михов

Охоо Томи, честита придобивка, тялото на Гийсман ли е? Браво, сега вече ще видиш разликата. Надявам се носителката на пантофките, които се виждат на снимката с отворената лампа да не ми се сърди много *privet*. Не идва ли малко лилавеещо осветлението с две бели, една розова, една "азур" и две сини? Аквариума се развива прекрасно, продължавай така. Надявам се скоро пак да се видим.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

aonsu209

След дълго умуване дали да е палар модюл или Гийсман, накрая реших да е Гийсман с екстри за реефара (дим версията). Носителката на пантовките получи годежен пръстен, а аз получих годежна лампа [emoji3]. Относно осветлението лилавее, така доиде от Германия имах опции за сладководен или морски, морското е това като го виждаш като конфигурация. По нататък ще го сменя по вкус, но за сега ще е така. Цветовете на някои корали коренно се промениха (към по-добро разбира се), предната лед лампа се беше прецакала докато бяхме в бг и беше изгорила полвината корали. И аз се надявам пак да пием по бира, но живи и здрави догодина.


Sent from my iPad using Tapatalk

aonsu209

Ето малко снимки от мен, относно развитието на аквариума за една година:























trupai

Супер развитие! Поздравления!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

ZIRO

Браво, един от любимите аквариуми!
Много добро развитие *privet*!

pl86

Зашеметяващ растеж  *privet* браво :)
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

Стоян Михов

Супер, ще видиш с новото осветление на 01.01.2017 как ще изглежда, мисля че му е време малко по-малко да заместваш по- непретенциозните корали  с акропори ;), явно вече им е много добре. И помисли наистина и ти за токсичните полипи, както си алергичен към солена вода, може да се окаже, че не е съвсем към водата. Поздрави.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

aonsu209

Благодаря за коментарите. В процес съм на закупуване на калциев реактор, имам всички компоненти дори и медия, само самият калциев реактор остана. Гледам за Bubble Magus CR 150, но навсякъде има само С 150. Тук ми казаха, че главния дистрибутор за Европа внася само "С" версията във fish street имат до cr120, който е до 400 литра аква и сега тъкмо намерих един в Испания. Някой от вас използва ли тази версия, има ли коментар за нея или съвет за калциевия реактор? Аз си мислех ако не намеря ВМ да гледам за KZ или DeStaCo.

PS: Стояне започнах лека полека да гледам за по редки и по цветни акропори, но нали ги знаеш жените те се радват на меките корали повече, така че няма да е само с СПС.


Sent from my iPad using Tapatalk

vankata_032_pld


Стоян Михов

Цитат на: aonsu209 - 03.02.2016 21:27
Благодаря за коментарите. В процес съм на закупуване на калциев реактор, имам всички компоненти дори и медия, само самият калциев реактор остана. Гледам за Bubble Magus CR 150, но навсякъде има само С 150. Тук ми казаха, че главния дистрибутор за Европа внася само "С" версията във fish street имат до cr120, който е до 400 литра аква и сега тъкмо намерих един в Испания. Някой от вас използва ли тази версия, има ли коментар за нея или съвет за калциевия реактор? Аз си мислех ако не намеря ВМ да гледам за KZ или DeStaCo.

PS: Стояне започнах лека полека да гледам за по редки и по цветни акропори, но нали ги знаеш жените те се радват на меките корали повече, така че няма да е само с СПС.


Sent from my iPad using Tapatalk
Аз ползвал досега три калциеви реактора (но последните 3-4 години съм на т.нар Балинг) Deltec, Korallin, и още един който сега е при Dede забравих му името (Dede ако не го мързи да каже марката). Всички са вършили работа, но ако питаш мен Deltec и Korallin  са си класика, всякакви корален дзухт и други разни са ненужно скъпи. Минусите на по-евтините и китайските са тънкия акрил от който са направени, лошата херметизация и некачествените или слаби помпи (не знам за бабъл магуса, тях не съм тествал). Коралина и Делтека, са от много дебел акрил (или поне бяха преди 5-10 години :)) и са с помпи ехайм.  Няма проблем да си вземеш реактор, който е за по-голям аквариум (даже е по-добре), просто ще му сложиш по-малко медиа или ще го намалиш. Ти защо реши да минеш на реактор, заради смените на водата ли?
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Similar topics (5)

17718

Публикации: 27
Прегледи: 17648

48007

Публикации: 10
Прегледи: 4491

52830

Публикации: 67
Прегледи: 20111

8510

Публикации: 15
Прегледи: 17921

25187

Публикации: 55
Прегледи: 22702