Автор Тема: Морският аквариум на aonsu209  (Прочетена 26279 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aonsu209

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 147
Re: Морският аквариум на aonsu209
« Отговор #45 -: 07.12.2015г 20:08ч »
Не всяка е reef safe, аз имах късмет с тази не е пипнала и едно коралче. До колкото знам те са трудни да се захранят в аквариум. Когато я купувах ми показаха първо как яде. А и аз я купих с цел да хапне aiptasia-та и така и стана сега нямам нито една aiptasia.

Sent from my iPad using Tapatalk

Неактивен magnit

• Скитник
  • Публикации: 84
  • За зло куче - зъл прът!
« Отговор #46 -: 08.12.2015г 18:06ч »
Не можах да разбера защо смяташ, че изчезването на аиптазиите се дължи на биколора, а не на ростратуса?

Не мога да не те поздравя за отличните корали и полипи, независимо дали следваш инструкциите на бате Ранди copy-paste! Винаги се радвам на хората, които влагат творчество във всички свои начинания. Важен е крайният резултат, или както са казали хората - има сто начина да нахраниш камилата! *DRINK*
Късметлия си с "възпитания" красавец!Имал съм много сентропиги, но никога не случих на биколор, който да не влиза в аквариума като бедствие за всичко безгръбначно, но, за мое съжаление, никога не пипаха аиптазии.

Ще следя темата ти с голям интерес, защото има какво да се научи! :popcorn:
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

Неактивен aonsu209

« Отговор #47 -: 08.12.2015г 19:07ч »
Благодаря ти за коментара, а и си прав грешката е моя. По горе говорех за ростратуса ,а не за биколора. Относно биколора също не е пипал коралите, той е една от първите риби в аквариума и беше много малък предполагам , поради тази причина не е добил лошите си по природа навици.

Неактивен magnit

• Скитник
  • Публикации: 84
  • За зло куче - зъл прът!
« Отговор #48 -: 09.12.2015г 12:12ч »
Може би и разнообразна храна?
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

Неактивен aonsu209

« Отговор #49 -: 09.12.2015г 20:08ч »
Храня ги само със замразена храна всеки ден. Имам 6-7 вида които винаги ползвам (артемия, циклопс, мисис, червен планктон и др с омега 3 ). Ето даже в момента какви не разпечатани имам http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/09/fc037928f7d58b1a2de64811b9525503.jpg
Морският аквариум на aonsu209

Неактивен Стоян Михов

• Octopus
  • Спонсор
  • Публикации: 1 726
    • pontosreef.eu
« Отговор #50 -: 15.12.2015г 21:09ч »
Охоо Томи, честита придобивка, тялото на Гийсман ли е? Браво, сега вече ще видиш разликата. Надявам се носителката на пантофките, които се виждат на снимката с отворената лампа да не ми се сърди много *privet*. Не идва ли малко лилавеещо осветлението с две бели, една розова, една "азур" и две сини? Аквариума се развива прекрасно, продължавай така. Надявам се скоро пак да се видим.

Неактивен aonsu209

« Отговор #51 -: 16.12.2015г 20:08ч »
След дълго умуване дали да е палар модюл или Гийсман, накрая реших да е Гийсман с екстри за реефара (дим версията). Носителката на пантовките получи годежен пръстен, а аз получих годежна лампа . Относно осветлението лилавее, така доиде от Германия имах опции за сладководен или морски, морското е това като го виждаш като конфигурация. По нататък ще го сменя по вкус, но за сега ще е така. Цветовете на някои корали коренно се промениха (към по-добро разбира се), предната лед лампа се беше прецакала докато бяхме в бг и беше изгорила полвината корали. И аз се надявам пак да пием по бира, но живи и здрави догодина.

Неактивен aonsu209

« Отговор #52 -: 03.02.2016г 13:01ч »
Ето малко снимки от мен, относно развитието на аквариума за една година:

Неактивен trupai

• Деян Димитров
  • Публикации: 787
« Отговор #53 -: 03.02.2016г 15:03ч »
Супер развитие! Поздравления!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Неактивен ZIRO

• Златко Георгиев
  • Публикации: 183
« Отговор #54 -: 03.02.2016г 16:04ч »
Браво, един от любимите аквариуми!
Много добро развитие *privet*!

Неактивен pl86

• Пламен Иванов
  • Публикации: 450
    • Соленоводни аквариуми България
« Отговор #55 -: 03.02.2016г 17:05ч »
Зашеметяващ растеж  *privet* браво :)

Неактивен Стоян Михов

• Octopus
  • Спонсор
    • pontosreef.eu
« Отговор #56 -: 03.02.2016г 20:08ч »
Супер, ще видиш с новото осветление на 01.01.2017 как ще изглежда, мисля че му е време малко по-малко да заместваш по- непретенциозните корали  с акропори ;), явно вече им е много добре. И помисли наистина и ти за токсичните полипи, както си алергичен към солена вода, може да се окаже, че не е съвсем към водата. Поздрави.

Неактивен aonsu209

« Отговор #57 -: 03.02.2016г 21:09ч »
Благодаря за коментарите. В процес съм на закупуване на калциев реактор, имам всички компоненти дори и медия, само самият калциев реактор остана. Гледам за Bubble Magus CR 150, но навсякъде има само С 150. Тук ми казаха, че главния дистрибутор за Европа внася само "С" версията във fish street имат до cr120, който е до 400 литра аква и сега тъкмо намерих един в Испания. Някой от вас използва ли тази версия, има ли коментар за нея или съвет за калциевия реактор? Аз си мислех ако не намеря ВМ да гледам за KZ или DeStaCo.

PS: Стояне започнах лека полека да гледам за по редки и по цветни акропори, но нали ги знаеш жените те се радват на меките корали повече, така че няма да е само с СПС.

Неактивен vankata_032_pld

• Публикации: 297
« Отговор #58 -: 03.02.2016г 21:09ч »
Добро развитие !
 *BRAVO*

Неактивен Стоян Михов

• Octopus
  • Спонсор
    • pontosreef.eu
« Отговор #59 -: 04.02.2016г 09:09ч »
Благодаря за коментарите. В процес съм на закупуване на калциев реактор, имам всички компоненти дори и медия, само самият калциев реактор остана. Гледам за Bubble Magus CR 150, но навсякъде има само С 150. Тук ми казаха, че главния дистрибутор за Европа внася само "С" версията във fish street имат до cr120, който е до 400 литра аква и сега тъкмо намерих един в Испания. Някой от вас използва ли тази версия, има ли коментар за нея или съвет за калциевия реактор? Аз си мислех ако не намеря ВМ да гледам за KZ или DeStaCo.

PS: Стояне започнах лека полека да гледам за по редки и по цветни акропори, но нали ги знаеш жените те се радват на меките корали повече, така че няма да е само с СПС.

Аз ползвал досега три калциеви реактора (но последните 3-4 години съм на т.нар Балинг) Deltec, Korallin, и още един който сега е при Dede забравих му името (Dede ако не го мързи да каже марката). Всички са вършили работа, но ако питаш мен Deltec и Korallin  са си класика, всякакви корален дзухт и други разни са ненужно скъпи. Минусите на по-евтините и китайските са тънкия акрил от който са направени, лошата херметизация и некачествените или слаби помпи (не знам за бабъл магуса, тях не съм тествал). Коралина и Делтека, са от много дебел акрил (или поне бяха преди 5-10 години :)) и са с помпи ехайм.  Няма проблем да си вземеш реактор, който е за по-голям аквариум (даже е по-добре), просто ще му сложиш по-малко медиа или ще го намалиш. Ти защо реши да минеш на реактор, заради смените на водата ли?