Автор Тема: Морска система на Влад  (Прочетена 5435 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
  • Публикации: 256
Re: Морска система на Влад
« Отговор #45 -: 25.12.2017г 13:01ч »
Не е всичко еднакво, ама хайде да не отварям тази тема и да ти спамя темата. Не хвърляй оригиналната помпа, като се видим , ми се ще да я прегледам. Не друго, ами съм го играл този филм ;)

Неактивен gladnika

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 33
« Отговор #46 -: 25.12.2017г 15:03ч »
Паза я, как, ще я прегледаш, ама си мисля че е отишла. :-[

Неактивен gladnika

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #47 -: 09.01.2018г 23:11ч »
Малко да ъпдейтна,
Имам нови попълнения  *YAHOO*:

- обитатели:
2х дизайнерски клоунчета
1х Chelmon rostratus - много хубава рибка, атрактивна, изяде всички аптазии за 2часа.
Сега не мога да вида аптазиика,  и feather duster -те ги опатка май май...
За сега си похапва, но по малко, незнам за сега и давам артемия и мисис, дано да почне повечко да хапва. Някой ако иска съм отворен за съвети относно грижите за нея  :-[

- Корали:
sarcophyton coral
duncan coral
green star polip

И да добавя, без проблеми както винаги не става! Почна да се образува малко цияно в единия ъгъл, чудя се дали не е от това, че засилих лампите, или от новите заселници.
Течение си имам, даже ми вдига пясъка.
Нитратите са 0,5 Фосфати: 0, Калции: 420, Магнезии: 1350, КХ: 10
Почнах пак да добавям по 1мл Нопокс.
Утре ще сменя филтерните пълнежи на осмозата, не съм ги сменял от 6 месеца, да не би от там да идва нещо, но като меря с тдс метъра си е 0.
Ето малко снимки:

Поздрави, Влад

Публикациите са слети: 11.01.2018г 21:09ч
Ето и мрежата, която сътворих и сложих.
Мисля че стана доста прилично, почти като на Ред сии. Не е толкова грозно, поне няма да искачат рибките повече.

Онзи ден доктора изскочи пред очите ми, добре, че бях вкъщи и реагирах бързо, сега си плува пак без проблеми и ходи по зеброзомата за паразити  *ROFL*
Смених и филтрите на осмозата, ето как изглеждат от както съм стартирал има няма почти 1г.

« Последна редакция: 11.01.2018г 21:09ч от gladnika »

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #48 -: 22.01.2018г 08:08ч »
Да си вземеш един ТДС метър за осмозата, синко:) За какво да сменяш филтри, без да си сигурен нужно ли е(не че е лошо). Виж ебей , по 3 долара са.

За ч/хелмона аз съм против тази риба, но Дидо (трупай) едно време имаше единствения от стотици, който го накара да прояде , така че той е твоят човек. Мисля, че и той ще ти каже да пасуваш с тази рибка. Красива, емблема на морския риф , но.... стискаме палци да си изключение.

Клоуните кат са три няма ли да се бият? Нямам опит с повече от един клоун , но съм чувал, че има проблем. Ако видиш зор ще ми продадеш единия дизайнерски.

Сакрофитона е жестоко красив корал, обаче за нашите аквариуми 200-300 литра става прекалено голям и изтегля фокуса към себе си. За това аз лично нямам, въпреки че много ми харесва.

Честито за придобивките!

Неактивен trupai

• Деян Димитров
  • Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 787
« Отговор #49 -: 22.01.2018г 10:10ч »
Не мисля, че ще имаш проблем с челмона! На времето, рибите, които се внасяха в България бяха улавяни с цианид и от там се получаваше високата смъртност! Сега вече не е така! Ако не е увредена храносмилателната система на рибката, не е толкова трудно захранването. Проблема с тази риба е в последствие, след няколко години. Бях писал в друга тема, че нещо им липсва от храната в океана и след време спират да се хранят.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Неактивен gladnika

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #50 -: 22.01.2018г 16:04ч »
Имам ТДС метър показва си 0, ама де да знам това цияно ме побърква... и затова смених, даже мисля да взема още един филтър със смола.
Челмончето поне опаси всички аптазии, не виждам и с лупа даже  *YAHOO*
за сега яде, дано да е така и за напред.
Клоуните отначало малко си показваха нрав, ама сега са ок...
Казвайте как да махам това цияно, за сега го изсифонирах, но пак почнаха петна да се показват. Колко трябва да държа тея нитрати при мене все са си към 0,5 -1ппм. Фосфат е 0 с салиферт. Продължавам да слагам по 1мл нопокс всеки ден. Имам 1л Сера сипоракс, дали той не играе роля да сваля тея Нитрати много.. Давайте съвет  8-)
Почти си върнах настройките на Кесилите, да не би да е от това, увеличих и течението, преместих уейвовете един срещу друг.
 *privet*

Неактивен trupai

• Деян Димитров
« Отговор #51 -: 22.01.2018г 16:04ч »
Да го дадеш при мен тоя челмон, да опасе и моите айптазии  :-D Недей да ръчкаш осветление, от него ти е цианото! Смучи го, когато сменяш вода и само ще изчезне!

Неактивен gladnika

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #52 -: 22.01.2018г 16:04ч »
Така и правя, в чорапа го смуча, ама доста пясък събира, дали може да го върна след като го промия изсмукания, че ще остана, без пясък  :-[

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #53 -: 22.01.2018г 18:06ч »
Кемиклийн пробвал ли си? Успешно се бори с цианото, не, че химията е най-добрия вариант, ама все пак какво да се мъчиш?! Давай с него и това е.

Неактивен trupai

• Деян Димитров
« Отговор #54 -: 23.01.2018г 09:09ч »
Не трябва да бърза с Кемиклийн! Ще се вкара в ново приключение!

Неактивен gladnika

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #55 -: 23.01.2018г 16:04ч »
Да да и аз искам без химия да го оправя, знам за хемиклийн, че помага, но за сега пробвам с Нопокса само...
Колко трябва да са ми Нитратите?
Кажете мнение и за този сипоракс, трябва ли ми, не ми ли трябва.
@Гени, направи си един фасе и ела в групата, интересно е  8-)

Неактивен Danyel

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #56 -: 23.01.2018г 16:04ч »
Когато поддържах нитратите на 0, цианото излизаше на всеки 2-3 месеца след като го изчистя с хемиклийн.
Мишо (калкана) каза да вдигна нитрата около 20 и няма да имам проблем. И беше прав! Сега наблюдавам, че като падне нитрата около 10 и се появява пак циано, след като го вдигна изчезва.
Иначе освен хемиклийн има и вариант с кислородна вода, но е по голяма играчка от хемито. Случвало се е след ползване на хемиклийн  да сменям над 250л вода от 400.

Неактивен trupai

• Деян Димитров
« Отговор #57 -: 23.01.2018г 16:04ч »
Когато поддържах нитратите на 0, цианото излизаше на всеки 2-3 месеца след като го изчистя с хемиклийн.
Мишо (калкана) каза да вдигна нитрата около 20 и няма да имам проблем. И беше прав! Сега наблюдавам, че като падне нитрата около 10 и се появява пак циано, след като го вдигна изчезва.
Иначе освен хемиклийн има и вариант с кислородна вода, но е по голяма играчка от хемито. Случвало се е след ползване на хемиклийн  да сменям над 250л вода от 400.
Мммм, 20нитрати, ако имаш спс хич не е добре! В моята система поддържам 0,5 - 1
Влади, сипоракса не пречи на системата. При мен си държа един литър още от самото начало.

Неактивен trex700e

• Глобален модератор
« Отговор #58 -: 24.01.2018г 04:04ч »
С опцията, че сепораксът е истински оригинален Sera Seporax , на системи (демек с малко камъни, като твоя) е екстра, стига да не ти се получава някакъв дисбаланс между нитрати и фосфати...а и като гледам ще е населен откъм риби аквариума.
Аз лично бих контролирал нивата на нитрати и фосфати само по един  метод,примерно с Нопокс, ама на натоварена система не пречи да си помагаш със сепоракс.

« Последна редакция: 05.03.2018г 20:08ч от trex700e »

Неактивен gladnika

• Член на форума към БАЕ
« Отговор #59 -: 24.01.2018г 22:10ч »
Ми хайде де, теб човек не може да те намери никъде, покрил си се... :-[
И телефона не дигаш ейй.... :whistle: